Bezpieczne lato w Świnoujściu. Ratownicy rozpoczną dyżury na plaży
Od 20 czerwca na świnoujskiej plaży rozpoczną się dyżury ratowników wodnych. Na początku obejmą oni nadzorem centralny odcinek kąpieliska, dbając o bezpieczeństwo wypoczywających.
Od 27 czerwca, czyli w szczycie sezonu turystycznego, nad bezpieczeństwem na świnoujskich plażach czuwać będzie łącznie 35 ratowników. Będą oni pracować zarówno na kąpielisku po stronie wyspy Uznam, jak i na plaży w Przytorze.
W tym okresie funkcjonować będzie 7 stanowisk ratowniczych, potocznie nazywanych wieżyczkami.
Na plaży po stronie Uznam ratownicy będą nadzorować około 600 metrów linii brzegowej. Dodatkowo strzeżony będzie 100‑metrowy odcinek plaży w Przytorze. Łącznie pod nadzorem znajdzie się więc około 700 metrów kąpielisk.
Ratownicy będą pełnić dyżury codziennie od godziny 10.00 do 17.00.
– Z roku na rok widzimy, że świnoujska plaża przyciąga coraz więcej turystów, ale także mieszkańców, którzy chętnie spędzają tu wolny czas. Chcemy, aby wszyscy mogli wypoczywać spokojnie i bezpiecznie, dlatego obecność ratowników jest tak ważna – podkreśla Roman Kucierski, zastępca prezydenta Świnoujścia.
Ratownicy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości co najmniej 8060 zł brutto miesięcznie. Część obsady pozostanie na stanowiskach do 6 września.
Organizatorem kąpieliska jest OSiR Wyspiarz.
Foto: OSiR Wyspiarz / źródło: Biuro Prezydenta Miasta Świnoujście
