Świnoujście. Warsztaty powroźnicze i inne atrakcje. Są jeszcze wolne miejsca
Jak wyglądają szczurołapy na statkowych cumach, dlaczego liny konopne są bardzo wytrzymałe i jak wygląda igła do plecenia siatek – m.in. tego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy środowych warsztatów w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Są jeszcze wolne miejsca!
12 lutego o godz. 18.00 w muzealnym sejfie będzie można zobaczyć zabytkowe elementy takielunku z czasów bitwy pod Oliwą i wystawę „Żaglowce w malarstwie Adama Werki”. Od piątku 14 lutego w muzeum będzie można kręcić liny. O godzinie 18.00 Maciej i Ewelina Flis, z Projektu Wisłoujście – Załoga i mieszkańcy Wisłoujścia, zabiorą nas do warsztatu powroźniczego i opowiedzą jakie surowce roślinne były wykorzystywane w tym fachu i jakie rodzaje lin wykorzystywano na dawnych żaglowcach. W imieniu Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu zapraszamy 15 lutego na warsztaty skręcania lin. Rekonstruktorzy opowiedzą i pokażą jak w dawnych wiekach wytwarzano liny i do czego służyły na statkach i okrętach. Uczestnicy warsztatów poznają pracę przy maszynie powroźniczej, podstawowe węzły a nagrodą dla nich będzie samodzielnie wykonana lina.
Warsztaty odbędą się o godzinie: 12.00, 15.00 i 18.00. Można zapisać się mailowo lub telefonicznie: muzeum@mrm.swinoujscie.pl, 91-321-24-26. Uczestnictwo w warsztatach po zakupie ulgowego biletu wstępu do Muzeum w wysokości 16 zł. Na pozostałe wydarzenia wstęp wolny.
podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych