Fundacja Benefis Wolin. Jesienny Konkurs Twórczości Online – Sukces dzięki Waszemu Zaangażowaniu
Kilka dni temu odbył się wyjątkowy jesienny konkurs twórczości online, który zgromadził uczestników z różnych zakątków świata. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, instruktorów, studiów nagrań, szkół muzycznych i kółek zainteresowań, wydarzenie to stało się prawdziwą ucztą artystyczną, pełną talentu, pasji i różnorodności kulturowej.
Konkurs umożliwił prezentację talentów zarówno młodych artystów, jak i doświadczonych twórców. Uczestnicy podzielili się swoimi osiągnięciami, pokazując przy tym piękno i bogactwo dziedzictwa muzycznego oraz kulturalnego swoich krajów i miejscowości. Każde wykonanie było nie tylko świadectwem wysokiego poziomu artystycznego, ale również dowodem na to, jak ogromny potencjał drzemie w ludziach, którzy pielęgnują swoje pasje.
Warto podkreślić, że w tej edycji konkursu zaangażowało się wiele osób z województwa zachodniopomorskiego. Swoich uczniów zmotywowały do udziału instytucje ze Szczecina: OSM I st. im. prof. Marka Jasińskiego, ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego, Studio Wokalne Damian Wójcik, XI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi. Gratulujemy sukcesów uczestnikom z powiatu kamieńskiego: Brygida Borecka – Koło Gospodyń Wiejskich Domysłów, Chór „Świerzno Śpiewa” – Koło Gospodyń Wiejskich w Świerznie.
Otrzymane dyplomy, podziękowania oraz wyrazy uznania za udział i wkład w to wyjątkowe wydarzenie z pewnością będą motywacją do dalszego rozwoju artystycznego. Bezcenna jest rola osób, które przyczyniły się do organizacji konkursu – nauczycieli, instruktorów i opiekunów, którzy towarzyszyli uczestnikom na każdym etapie przygotowań. Ich praca za kulisami była nieoceniona, a efekty ich zaangażowania można było podziwiać na ekranach naszych urządzeń.
W sezonie jesiennym do internetowych konkursów „Fundacji Benefis” – „Digi-Form-Art of Culture Caravan” oraz „Star Bridge of the Islands Worldwide” zgłosiło się 793 uczestników z 36 krajów: Armenia, Azerbejdżan, Bahrajn, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Egipt, Estonia, Indie, Irlandia, Izrael, Włochy, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Litwa, Malezja, Malta, Nepal, Holandia, Nigeria, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Republika Południowej Afryki, Tajlandia, Trynidad i Tobago, Ukraina, Wenezuela.
Polskę tym razem reprezentowało 75 miast i miejscowości: Andrzejów, Banino, Będzin, Białystok, Bielawa, Cedynia, Chełm, Ciechanów, Cmolas, Czarna Białostocka, Domysłów, Gdynia, Głogów Małopolski, Gorlice, Gorzkowice, Janów Lubelski, Janów Podlaski, Jastrzębie-Zdrój, Jelenie, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kłomnice, Kostry, Koszalin, Kozienice, Kraków, Kraśnik, Krosno, Kruszyna, Lidzbark Warmiński, Lipniak, Lniska, Lublin, Łańcut, Łapy, Łążek Garncarski, Łęczna, Łuków, Łupianka Stara, Moryń, Niwiska, Nowe Miasteczko, Nowy Targ, Nowy Tomyśl, Odolanów, Opole, Opole Lubelskie, Polanica-Zdrój, Przodkowo, Puchaczów, Puławy, Radom, Radzyń Podlaski, Rutka-Tartak, Rzeszów, Sanok, Słodków Trzeci, Słupsk, Staszów, Strzelce Opolskie, Suwałki, Szczecin, Świdnik, Świerzno, Tomaszowice, Trzęsówka, Warszawa, Większyce, Wiżajny, Włodawa, Wrocław, Wysoka, Żarnowiec, Żory.
Jury oceniało uczestników indywidualnie w zależności od wieku. Brane pod uwagę dobór repertuaru, umiejętności wykonawców, artyzm, dobór strojów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny.
Po obejrzeniu nagrań specjalną decyzją Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Jury postanowiono przyznać Grand-Prix w kilku nominacjach osobno.
Konkurs „Digi-Form-Art” („Karawana Kultury”):
GRAND-PRIX MUSIC (skrzypce), 16-19 y.o. (Junior IV)
Buescu Teodor-Nectarie
Nauczyciel Alexandra Acatincai
„George Enescu” National College of Music, Rumunia
GRAND-PRIX PIANO, 16-19 y.o. (Junior IV)
Julia Bochnak
Nauczyciel mgr Marek Pala
PSM I i II st. im. prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju, Polska
GRAND-PRIX VISUAL ARTS (ceramika), 26+ y.o. (Senior II)
Brygida Borecka
Koło Gospodyń Wiejskich Domysłów, Polska
GRAND-PRIX VOCAL LIVE, 10-12 y.o. (Junior II)
Darijan Simjanoski
Nauczyciel Jovana Trajcheva
DMBUC „Ilija Nikolovski-Luj”, Macedonia Północna
Konkurs „Star Bridge” („Wyspy Cały Świat” – Wolin, Polska – Bornholm, Dania):
GRAND-PRIX DRAMA and READING (monolog), 13-15 y.o. (Junior III)
Eleonora Eliades
Nauczyciel Niovi Spyridaki
Character Acting Studio, Cypr
GRAND-PRIX MUSIC (skrzypce), 13-15 y.o. (Junior III)
Deaconu Darius Alexandru
Nauczyciel Alexandra Acatincai
„George Enescu” National College of Music, Rumunia
GRAND-PRIX PIANO, 10-12 y.o. (Junior II)
Kamil Buko
Nauczyciel Hanna Urbańska
OSM I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie, Polska
GRAND-PRIX VOCAL STUDIO, 13-15 y.o. (Junior III)
Oliwia Grzanka
Nauczyciel Aneta Dąbska
Aneta Dąbska – Studio Muzyki Rozrywkowej, Polska
Oprócz dyplomów i podziękowań najlepsi uczestnicy otrzymali dodatkowe nagrody od współorganizatorów, partnerów i sponsorów projektów artystycznych „Karawana Kultury” i „Wyspy Cały Świat”. Są to specjalne certyfikaty i zaproszenia do nieodpłatnego bądź ulgowego udziału w konkursach międzynarodowych online i na żywo w Izraelu, Rumunii, Estonii, RPA, Sri Lance, we Włoszech, na Cyprze i w Polsce.
„Fundacja Benefis” dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w jesiennej edycji konkursów „Digi-Form-Art of Culture Caravan” oraz „Star Bridge of the Islands Worldwide”. Wasz talent i osiągnięcia były inspiracją dla nas wszystkich. Dzięki Wam mogliśmy podziwiać różnorodność kulturową, muzyczną i artystyczną na najwyższym poziomie. Godnie reprezentowaliście swoje kraje i miejscowości na arenie międzynarodowej, za co należą się Wam ogromne brawa.
Cieszymy się, że byliście z nami i liczymy, że kolejne edycje zgromadzą równie liczne grono utalentowanych artystów. Do zobaczenia w następnej edycji!
Fundacja Benefis, Wolin