Site icon Tu Świnoujście

Na czym polega akupunktura?

Akupunktura znana jest od tysiącleci. Wynaleziona w Chinach, obecnie stosowana jest na całym świecie – polega na nakłuwaniu określonych obszarów ciała za pomocą specjalnych, jednorazowych igieł, które mają zmniejszyć napięcie oraz zapewnić swobodny przepływ energii w ludzkim ciele. Szacuje się, że stymulacja igłami powoduje miejscowe przekrwienie, a co za tym idzie także lepsze odżywienie oraz dotlenienie okolic nakłuwanego miejsca. Owe oddziaływanie na zakończenia nerwowe ma pobudzać do pracy narządy wewnętrzne i zwiększać siły odpornościowe całego organizmu. Według praktykantów akupunktury, ma ona przynosić realną ulgę w wielu schorzeniach i chorobach, w tym urologicznych, ginekologicznych, ortopedycznych czy neurologicznych.

Akupunktura – sposób na leczenie bólu?

Akupunktura uchodzi za jedną z najstarszych metod terapeutycznych; pomaga na dolegliwości takie jak migreny, bóle mięśniowe czy choroby przewodu pokarmowego. Często wykorzystuje się akupunkturę w celach leczenia bólu, dyskopatii, skurczu mięśni, zwężenia kręgosłupa. Jeżeli chodzi o leczenie bólu pleców, akupunktura przynosi szczególną korzyść pacjentom, którzy cierpią na:

Za każdym razem przed przystąpieniem do zabiegu, akupunkturzysta przeprowadza u pacjenta szczegółowy wywiad. Pytania dotyczą między innymi odczuwanych przez niego dolegliwości, a także trybu życia, sytuacji rodzinnej czy relacji z bliskimi. Zabiegi przeprowadzane u akupunkturzystów są prawdziwym wybawieniem dla wielu osób, które na co dzień borykają się z bólami przewlekłymi. Codzienne przyjmowanie ogromnych dawek analgetyków nie pozostaje bez wpływu na organizm, nerki, wątrobę czy żołądek. Warto jednak mieć świadomość tego, że akupunktura nie jest skuteczna w leczeniu przewlekłego nadciśnienia tętniczego, niedosłuchu mechanicznego, a także większości chorób o podłożu mentalnym.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem akupunktury?

Zaleca się, by w gabinecie akupunkturzysty stawić się wypoczętym, dlatego eksperci zalecają, by co najmniej 2 dni wcześniej zadbać o odpowiedni poziom snu. Dobrze jest także unikać alkoholi oraz ciężkostrawnych posiłków, a na około 2 godziny przed zabiegiem zjeść lekki posiłek – nie zaleca się wykonywać zabiegu akupunktury na czczo. Niewiele osób wie o tym, by powstrzymać się od jedzenia posiłków, które mogą barwić język (np. buraków). Wszystko ze względu na fakt, że przed wykonaniem zabiegu lekarz wykona badanie, które obejmie zmierzenie tętna oraz szczegółowe obejrzenie języka. Akupunkturę oferuje między innymi gabinet HERBASOL. Ważne, by umówić się na zabieg u wykwalifikowanego eksperta, który na podstawie wyników dobierze punkty na ciele, w które następnie zostaną wbite jednorazowe igły. Zabieg, choć wydaje się inwazyjny, w większości przypadków jest bezbolesny. Wykonywany przez doświadczoną osobę, może przynieść szereg korzyści. Warto o nim pomyśleć, zwłaszcza jeżeli na co dzień cierpi się na różne dolegliwości bólowe.

Exit mobile version