Poznaj grzechy główne rozwodników. Oto jak NIE brać rozwodu!
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, średnio jedno na trzy zawierane małżeństwa w Polsce kończą się rozwodem. Dodatkowo coraz bardziej wzrasta liczba złożonych pozwów rozwodowych po mniej niż pięciu latach wspólnego pożycia. Rok 2023 pod tym względem nie pozostawia żadnych złudzeń. Rozwody były, aktualnie są oraz nadal będą nierozłączną częścią zawierania związków małżeńskich. Nie wszyscy jednak potrafią zakończyć swoją relację z klasą, co może powodować naprawdę wiele problemów. Mowa tutaj również o znaczącym przedłużeniu całego procesu, który przecież nigdy nie należy do najłatwiejszych. Jakie są grzechy główne popełniane przez polskich rozwodników? Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, na co koniecznie musisz uważać w przypadku chęci prawnego rozwiązania swojego związku z partnerem bądź partnerką.
Jesteście pewni, że to definitywny koniec Waszego związku?
Takie pytanie rodem z telewizyjnych teleturniejów często okazuje się być kluczowym do finalnego zakończenia bądź nawet uratowania związku małżeńskiego. Rozwód nigdy nie powinien stanowić decyzji pochopnej, podjętej w emocjach lub bez wcześniejszego omówienia problemu. Mieliście już okazję porozmawiać ze specjalistą? Czy udaliście się do psychologa? Czy jesteście po terapii rodzinnej? Dopiero kiedy tego typu ścieżki zawodzą, złożenie pozwu rozwodowego będzie decyzją racjonalną. Oczywiście pod warunkiem, że jesteś w stanie wskazać konkretne przyczyny rozwodu.
Skupianie się na sferze materialnej bądź obarczenie winą – to wydłuży Twój rozwód
Wina za rozpad małżeństwa, podział władzy rodzicielskiej, ustalenie alimentów bądź też podział majątku to tematy, które bardzo często stanowią towarzystwo do ogólnej tematyki rozwodu. Nadal większość osób nie wie o tym, że nie są one powiązane z tym samym postępowaniem, co prawne zakończenie związku małżeńskiego. Przeważnie tego typu kwestie rozstrzygane są oddzielnie i bardzo często powodują znaczące wydłużenie całego procesu. Mówiąc o polubownym rozwodzie, dużo lepszym rozwiązaniem może być wcześniejsza ugoda, czyli dogadanie się małżonków co do wszystkich wymienionych wcześniej aspektów. Wtedy całość potrwa krócej i z całą pewnością zminimalizuje ból odczuwalny w tym jakże trudnym momencie. Zwłaszcza, że nie zawsze „pranie brudów” na sali sądowej może być korzystne. Zarówno dla stron rozwodzących się, jak i dla rodzin czy nawet dzieci.
Przy rozwodzie powinno towarzyszyć Ci wsparcie w postaci adwokata
Ze względu na gigantyczny ciężar mentalny oraz zawiłość przepisów obowiązujących w Polsce, rozwód każdorazowo jest wyjątkowo trudnym przeżyciem. Nie ma chyba osoby, która z tego typu problemem radzi sobie lekką ręką i doskonale odnajduje się w realiach rozwodowych. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że możesz samodzielnie podejmować decyzje decydujące o Twojej przyszłości, za niezwykle ważny krok do prawnego zakończenia związku małżeńskiego uznaje się nawiązywanie współpracy z doświadczonymi adwokatami. Znajdziesz ich choćby na stronie www.rozwodznia.pl, gdzie Kancelaria Adwokacka Chojka od lat wspiera mężczyzn w trakcie rozwodów z żonami. Taka pomoc pozwala znaleźć odpowiedzi na wszystkie najtrudniejsze pytania oraz przygotowuje także partnera do sprawnego przebrnięcia przez trudy negocjacji bądź samych procesów sądowych. Jeśli zdecydujesz się natomiast na rozwód bez współpracy z doświadczonymi specjalistami, bierzesz na siebie ryzyko popełnienia błędu chociażby w interpretacji pozwów czy rozmów w zakresie m.in. podziału majątku bądź opieki nad dziećmi.