Tu Świnoujście

Nie możesz spać? Sprawdź, gdzie może tkwić przyczyna Twojego problemu!

Bezsenność to bardzo powszechne zaburzenie snu. Szacuje się, że może ono dotyczyć nawet połowy dorosłych ludzi na całym świecie. Wbrew pozorom, zaburzenie nie obejmuje wyłącznie całkowitego braku snu, lecz również problemów z jego utrzymaniem oraz jakością. Kryteria diagnostyczne bezsenności obejmują aspekty takie jak trudności z zasypianiem, problemy ze stałością snu oraz częste przebudzenia, po których nie da się zasnąć lub jest to naprawdę utrudnione. Długotrwale utrzymujący się stan bezsenności stanowi wyjątkowe obciążenie dla organizmu. Eksperci od lat mówią o tym, że aby zachować zdrowie fizyczne oraz psychiczne, należy poświęcać średnio 7-9 godzin na sen – w momencie gdy śpimy mniej lub godziny naszego snu w tygodniu można policzyć na palcach jednej ręki, narażamy się na prawdziwą katastrofę.

W jakim stopniu masz wpływ na to, jak śpisz?

Przyczyn braku snu może być naprawdę wiele. Na niektóre z nich mamy jednak niemalże bezpośredni wpływ, przy czym możemy je modyfikować. Mowa tu między innymi o organizowaniu drzemek w ciągu dnia oraz przyjmowaniu przed snem różnego rodzaju środków pobudzających, takich jak chociażby kofeina. Również brak aktywności fizycznej w ciągu dnia czy jej nadmiar tuż przed snem mogą powodować poważne zaburzenia snu. Jedną z najczęstszych przyczyn bezsenności u dorosłych jest także nieprawidłowa higiena snu, obejmująca przede wszystkim złe przyzwyczajenia, niekiedy spowodowane również pracą zmianową. Zbyt późne kładzenie się spać, niewłaściwe warunki panujące w sypialni (hałas urządzeń elektronicznych) czy używanie przed zaśnięciem telefonu również mogą stanowić powody, przez które naprawdę ciężko jest zmrużyć oczy. Są jednak rzeczy, na które niekoniecznie mamy wpływ – a które są w stanie spowodować doświadczania uporczywych problemów z zaśnięciem. Mowa tu między innymi o chorobach powodujących dolegliwości bólowe, parcie na mocz, świąd oraz inne objawy, które nie pozwalają zmrużyć oka, a także czynniki powiązane z otoczeniem: światło, upał, diametralna zmiana strefy czasowej. Do grupy osób szczególnie narażonych na problemu z zasypianiem przez nieprawidłową higienę snu są pracownicy zmianowi, osoby starsze, a także pacjenci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami pod kątem depresji bądź stanów lękowych. To właśnie oni powinni zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej codzienności odpowiedniej suplementacji, która bazuje przede wszystkim na ziołach.

Naturalne metody na bezsenność – kilka słów o odpowiedniej suplementacji ziołami

Osoby doświadczające zaburzeń snu są zazwyczaj przemęczone, doznają problemów z koncentracją, uczeniem się, a także z wyjątkowo obniżoną odpornością całego organizmu. To zaś przekłada się na częstą zachorowalność. Po naturalne metody na bezsenność dobrze jest sięgnąć w momencie, gdy ma się potwierdzenie, że zaburzenia snu nie wynikają ze stanu chorobowego oraz nie mają związku z przyjmowanymi lekami. Poszukując dobrej suplementacji, warto skierować swoją uwagę przede wszystkim w stronę produktów ajurwedyjskich, wykorzystywanych przez praktykantów medycyny naturalnej, której to historia sięga tysięcy lat. Na stronie DEVA Harmony, będącego europejskim dystrybutorem Ajurwedy, znaleźć można szereg mieszanek ziołowych zamkniętych w tabletkach. Są one w stu procentach złożone z naturalnych składników, takich jak liana drzewna, agrest indyjski czy lukrecja gładka, wspomagających zdrowy, nieprzerwany sen. By dowiedzieć się więcej na temat ajurwedyjskich metod na bezsenność, można przeczytać artykuł napisany przez prawdziwych miłośników Ajurwedy: devaharmony.com/pl/ziola-na-sen-jakie-ziola-na-bezsennosc/. Zastanawiając się nad wyborem ziół mających na celu wspomóc sen, dobrze jest rozważyć stosowanie mieszanek o działaniu adaptogennym. Chociaż różeniec czy ashwagandha kojarzone są najczęściej z ziołami na energię, mają regulacyjny wpływ na cały organizm – co za tym idzie, przekładają się na poprawę jakości snu. Naturalne rozwiązania są w stanie zapewnić wsparcie w procesie naprawy jakości swojego snu – tym samym przyczyniając się do jego poprawy.

Exit mobile version