Muzeum Narodowe w Szczecinie. Informator edukacyjny na rok szkolny 2021/2022
Muzeum Narodowe w Szczecinie. Informator edukacyjny na rok szkolny 2021/2022.
Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną Muzeum Narodowego w Szczecinie kierowaną zarówno do szkół i przedszkoli, jak i odbiorców indywidualnych w każdym wieku.
Mimo zmieniających się obostrzeń związanych z pandemią, chcemy dzielić się naszą pasją i przybliżać zbiory największej instytucji kulturalnej na Pomorzu Zachodnim dzieciom i młodzieży, zarówno na salach wystawowych jak i w przestrzeni wirtualnej.
Obecnie lekcje i warsztaty muzealne dla dzieci i młodzieży odbywają się od czwartku do piątku, w godzinach 12.00-18.00.
Zgodnie aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zajęcia w muzeum mogą się odbywać w grupach liczących maksymalnie 15 osób wraz z opiekunem.
Wszyscy uczestnicy zajęć muszą przestrzegać zasad reżimu sanitarnego (nałożenie maseczki lub przyłbicy oraz zachowanie 1,5m dystansu).
Szczegóły dotyczące reżimu sanitarnego znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA lub zostaną o nich poinformowani przez osoby prowadzące zajęcia w chwili dokonywania rezerwacji.
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zmieniającymi się procedurami bezpieczeństwa, godziny otwarcia muzeum oraz limity osób uczestniczących w zajęciach mogą ulec zmianie.
Aktualne informacje dotyczące realizacji lekcji i warsztatów będą dostępne na stronie internetowej muzeum w zakładce „Edukacja” oraz u osób prowadzących zajęcia.
Zapisy na lekcje oraz warsztaty będą przyjmowane od 20 września 2021.
Zapisów można dokonywać u edukatorek prowadzących wybrane zajęcia z bogatej oferty zamieszczonej w Informatorze edukacyjnym na rok szkolny 2021/2022. INFORMATOR EDUKACYJNY
W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji MNS.
Głównym celem zajęć prowadzonych w muzeum jest nie tylko przekazanie publiczności wiedzy na temat zabytków i zjawisk związanych z prezentowaną wystawą, lecz także przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego odbioru sztuki.
W trakcie lekcji i warsztatów omawiamy i wskazujemy istotne problemy dotyczące dziedzictwa kulturowego w naszym regionie, próbujemy przybliżyć historię Szczecina i Pomorza Zachodniego, a także historię sztuki i architektury.
Różnorodne tematycznie spotkania realizowane są głównie na wystawach stałych i czasowych, ale również w miejscach umożliwiających prezentację zabytków znajdujących się na co dzień w magazynach muzealnych.
Często wykorzystujemy archiwalny materiał fotograficzny, filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, gry i zabawy oraz różne pomoce dydaktyczne, które zachęcają uczestników zajęć do rozmowy na temat kultury i sztuki.
Tworząc program edukacyjny, staraliśmy się pamiętać o tym, że kontakt ze sztuką oddziałuje na sferę wyobraźni, dostarcza przyjemności i odpręża. Wizyty w muzeum ożywiają, uatrakcyjniają i dopełniają proces uczenia się.