Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Piąta Międzynarodowa Konferencja Mechatroniki 2021
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Piąta Międzynarodowa Konferencja Mechatroniki 2021.
Inteligentne systemy, sieci czujników, zastosowania medyczne i biomedyczne, interakcje człowiek-maszyna, autonomiczne roboty i pojazdy – to tylko niektóre tematy zaplanowane na 5. Międzynarodową Konferencję Mechatroniki 2021 organizowaną przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.
To wydarzenie skierowane jest do naukowców oraz osób powiązanych ze środowiskiem przemysłowym. Tegoroczna, piąta już edycja, ze względu na sytuację epidemiczną związaną z pandemią COVID-19, przebiega hybrydowo. Kongres odbywa się w dniach 8-10 września.
Celem konferencji jest integracja środowisk naukowych oraz środowiska przemysłowego. Chcemy zaprezentować wspólnie opracowane rozwiązania. Pokazy najnowocześniejszego sprzętu i aparatury odbywają się w hali technologicznej. W spotkaniu weźmie udział prawie 200 osób, część z nich za pośrednictwem transmisji internetowych – tłumaczy prof. Mirosław Pajor, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.
Istotną częścią tego spotkania będzie uroczystość nadania imienia prof. Wiesława Olszaka uniwersyteckiej hali technologicznej.
Prof. Olszak, był wybitnym uczonym i specjalistą w dziedzinie budowy i eksploatacji maszyn, wychowawcą wielu pokoleń szczecińskich inżynierów i naukowców.
Wydarzenie odbędzie się 9 września, w czwartek o godz. 9.20. Pamiątkową tablicę odsłoni prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
W programie tegorocznej edycji 5. Międzynarodowej Konferencji Mechatroniki zaplanowano również panele tematyczne z udziałem ekspertów z całego świata, które będą dotyczyły m.in. obszarów takich jak: sieci czujników, materiałów w rozmiarach nano i mikro, podstaw mechatroniki, materiałów organicznych, hybrydowych i kompozytowych.
Dodatkowo, 9 września odbędzie się 20. Szczecińskie Seminarium Spawalnicze.
Dla uczestników przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych wykładów. W tym roku skupimy się na nowych trendach w spawalnictwie, spawaniu zaawansowanych materiałów, wykorzystaniu nowoczesnych technik komputerowych i badawczych, prezentacji najnowocześniejszego sprzętu spawalniczego oraz integracji środowiska inżynierów spawalników – tłumaczy Michał Kawiak, kierownik Laboratorium Politest ZUT.
Więcej informacji na temat konferencji oraz ramowy plan można zobaczyć na stronie: https://mechatronics2021.com.
Wydarzenie transmitowane jest na żywo na kanale YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCNYSnU0k3C4onrR10iT3C2g.
Agenda oraz szczegółowe informacje na temat 20. Szczecińskiego Seminarium Spawalniczego znajdują się na stronie: http://www.z-spaw.zut.edu.pl/.
Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy
Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie