Zachodniopomorskie. Burmistrz Myśliborza dołącza do Polski 2050
Zachodniopomorskie. Burmistrz Myśliborza dołącza do Polski 2050.
Piotr Sobolewski, burmistrz Myśliborza, dołącza do Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska przedstawia odpowiedzialnych za budowę struktur politycznych w woj. zachodniopomorskim
Dzisiaj o godz. 11.00 pod myśliborskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa Ruchu Polska 2050, podczas której Paulina Hennig-Kloska, posłanka Polski 2050 oficjalnie włączyła Piotra Sobolewskiego, burmistrza Myśliborza do zachodniopomorskich struktur ruchu.
Konferencja była również okazją do oficjalnego przedstawienia odpowiedzialnych za budowę struktur politycznych w woj. zachodniopomorskim.
Będą to: Agnieszka Kosińska, liderka wojewódzka Stowarzyszenia Polska 2050, Grzegorz Ufniarz, wieloletni samorządowiec i przewodniczący Rady Miejskiej w Policach, Przemysław Łonyszyn, doktor geografii, aktywista społeczny i samorządowy, Justyna Śmidecka, m.in. wiceprezeska Fundacji „Zdążyć z Miłością” oraz Paweł Breszka, lider powiatu sławieńskiego w Stowarzyszeniu Polska 2050 oraz radny w Darłowie.
“Myślibórz to przykład dobrego gospodarowania, miasto z tytułem burmistrza roku w 2020 roku, a sam Myślibórz został nagrodzony jako gmina roku. (…) To też przykład dobrego wykorzystywania środków europejskich, rozwiązywania lokalnych problemów, jak np. obwodnicy, o którą walczono od lat 70. i którą wreszcie sfinansowano ze środków gminy, w co również przyczynił się Piotr Sobolewski. Trudno nie przytoczyć tych sukcesów. Zatem to szczególny powód do dumy, że Piotr dołącza do Polski 2050. Będzie wzmocnieniem dla Ruchu i jego zachodniopomorskiego oddziału.” – rozpoczęła Paulina Hennig-Kloska.
“Cieszę się podwójnie, bo stoję w gronie przyjaciół Szymona Hołowni i jego struktur w naszym województwie. Samorządowcy patrzą problemom prosto w oczy, należy szybko i precyzyjnie rozwiązywać problemy, z czym wiąże się także duża odpowiedzialność. To też łączy nas z ruchem Polska 2050. Jest to także tzw. podtrzymywanie relacji, oddolna sprawczość i wiara w działanie dla zmiany. Dlatego chcę w nim uczestniczyć. Aktywność wolontariacka jest mi równie bliska. Co ważne, struktura ruchu dzieli się na tzw. części – “głowę” – zaplecze intelektualne , które stanowią Strategie 2050, “serce” – działanie społeczne i “ręce”, których sprawczość chcemy wypracować. Polska 2050 to także wolność w wyrażaniu myśli, różnorodność, która nie jest zagrożeniem. Cieszę się, bo mogę dołączyć do grupy przyjaciół, nasze relacje są oparte na zaufaniu. To jest dla mnie niezmiernie ważne i zapraszam do współpracy w Myśliborzu oraz w regionie tych, którym również bliskie są te wartości” – powiedział burmistrz Piotr Sobolewski.
“Tak chcemy budować Polskę 2050. na tzw. Polsce gminnej. Stąd zależy nam na obecności dobrych samorządowców w Ruchu” – dodała Hennig-Kloska.
Wśród “piątki” znaleźli się również Justyna Śmidecka oraz Paweł Breszka, którzy będą reprezentować w ruchu okręg koszaliński. Śmidecka była m.in. pomysłodawczynią tzw. “żółtych trampek Szymona” z kampanii wyborczej Hołowni, które otrzymał od wolontariuszy w Koszalinie i które zostały wystawione na aukcję charytatywną na 29. Finał WOŚP i zlicytowane na kwotę ponad 10 000 zł.
Z Polską 2050 aktywnie współpracuje już 143 przedstawicieli samorządów w całym kraju. Są wśród nich radni, burmistrzowie i prezydenci miast działający wspólnie w programie Partnerstwo na rzecz samorządu otwartego koordynowanego przez Macieja Żywno, radnego wojewódzkiego i byłego wojewodę podlaskiego.
Ruch Polska 2050 to prawie 24 tysiące zarejestrowanych wolontariuszy, w samym tylko Stowarzyszeniu Polska 2050 jest już ponad 1587 aktywnych członków. W kraju powołano 46 kół powiatowych Stowarzyszenia. Obecnie Polska 2050 powołuje struktury polityczne we wszystkich 380 powiatach.
Nagranie z konferencji dostępne tutaj: https://www.facebook.com/Polska2050ZP/posts/308796367371216
Notki biograficzne:
Piotr Sobolewski – Burmistrz Myśliborza. Z wykształcenia filolog, doktorant na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na Wydziale Finansów i Zarządzania w zakresie studiów menedżerskich MBA, studia podyplomowe na kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą.
W samorządzie od 15 lat. Miastem kieruje drugą kadencję. Od 2005 roku współpracuje z dwutygodnikiem „Myśliborskie Wieści” i kwartalnikiem „Z Biegiem Myśli”, w 2007 roku zakłada i redaguje tygodnik „Kurier Myśliborski”, w latach 2012-2015 publikuje na łamach „Gazety Myśliborskiej”.
Nawiązuje również współpracę z Radiem Plus oraz Telewizją Regionalną TVB24. W listopadzie 2014 jako kandydat bezpartyjny zostaje wybrany w wyborów samorządowych na urząd Burmistrza Myśliborza. W 2018 roku zostaje wybrany na drugą kadencję.
W 2019 roku Piotr Sobolewski zostaje nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii: Samorządowiec przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi organizowanej przez Centrum Inteligentnego Rozwoju w Tychach.
Zdobywa nominację do nagrody specjalnej: Burmistrz 30-lecia polskiej transformacji w ramach jubileuszowego Ogólnopolskiego Plebiscytu Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP organizowanego przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl.
Agnieszka Kosińska – Socjolożka, pracowała w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta oraz Pomorskiej Akademii Medycznej. Absolwentka Wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego.
Była współzałożycielką Młodzieżowej Rady Miasta i Ogólnopolskiej Rady Samorządów Uczniowskich. Do czasu pandemii wolontariuszka w szczecińskim hospicjum, a od dwóch lat działa przy tzw. „Zupie dla Ubogich”.
Od początku kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni jako liderka wojewódzka w woj. zachodniopomorskim.
Justyna Śmidecka – ur. w Rymaniu. Studia magisterskie na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Ekonomii. Od 2006 roku prowadzi firmę zajmującą doradztwem personalnym oraz szkoleniami w różnym zakresie. Aktywistka społeczna.
Zorganizowała i poprowadziła XII i XIII edycję projektu Szlachetna Paczka w mieście i rejonie. Wiceprezeska Fundacji „Zdążyć z Miłością”.
Fundacja działa na rzecz rodziny, macierzyństwa, wspomaga samotne matki, również te walczące o zdrowie swoich ciężko chorych dzieci, wspomaga również seniorów, podejmując współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Koszalinie oraz inne akcje na rzecz osób starszych.
Przemysław Łonyszyn – doktor geografii, magister socjologii, naukowo zajmuje się rozwojem miast; ekspert Instytutu Studiów Regionalnych w Szczecinie, ekspert Instytutu Strategie 2050 w woj. zachodniopomorskim, autor wideobloga „Okiem Doktora”.
Dziennikarz i publicysta. Pracownik TVP oddział Szczecin w połowie pierwszej dekady XXI wieku, przez kilka lat redaktor w sportowych portalach internetowych. Wcześniej przez 8 lat działał jako dziennikarz lokalnej gazety „Klif”. Aktywista społeczny i samorządowy.
Przez 4 lata prowadził portal internetowy widoki.info zaangażowany w odsłanianie nieprawidłowości w działaniach ówczesnego wójta gminy Rewal – obecnie odpowiadającego przed sądem za wspomniane nieprawidłowości.
Przez kilka lat pracownik Centrum Informacji Promocji i Rekreacji Gminy Rewal oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Członek sztabu wyborczego Konstantego Tomasza Oświęcimskiego w latach 2007 i 2011.
Współkoordynator kampanii wyborczej powiatowego KWW Idziemy Razem w roku 2014. Konsultant posła (wówczas senatora) Grzegorza Napieralskiego w kilku projektach, m.in. dotyczącym budowy drogi ekspresowej S10. Nie był członkiem żadnej partii politycznej.
W ramach Polska 2050: od lipca 2020, koordynator ds. mediów, współprowadzący live’ów „live2050” i „proLog” publikowanych na fanpage’u Polska 2050 Zachodniopomorskie.
Paweł Breszka – Studia na kierunku Zarządzanie Administracją Publiczną i Organizacjami Pozarządowymi – licencjat. Przedsiębiorca branży gastronomicznej i hotelarskiej.
Skupił się na pracy w Zarządzie Osiedla Darłówko (turystyczna część miasta Darłowo). W 2014 roku wystartował w lokalnych wyborach samorządowych. Otrzymał w swoim okręgu 203 głosy, najwięcej spośród pozostałych 14 radnych.
Od razu stworzył portal Samorządowe Darłowo, promujący miasto Darłowo i dzielnicę Darłówko od momentu założenia cieszy się dużym powodzeniem w wielu rejonach Polski. W związku z tą działalnością wyróżniony tak zwanym Laurem Starosty Powiatu Sławieńskiego.
Wybory do Rady Miasta w 2018 wygrał z rekordowym w skali Darłowa poparciem 306 głosów. Od wielu lat on sam i firma rodzinna są sponsorami wielu miejscowych imprez o charakterze kulturalnym i rekreacyjno – sportowym. Sam uczestniczy w wielu eventach biegowych. Nigdy, jak dotąd, nie był członkiem żadnej partii politycznej.
Grzegorz Ufniarz – Ukończył studia na kierunku Politologia na Uniwersytecie Szczecińskim, a także studia podyplomowe – Zarządzanie Projektami Unijnymi w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Prawo Administracyjne i Samorządowe na Uniwersytecie Szczecińskim.
Od 2002 roku pracuje w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, najpierw jako dyspozytor, potem na innych stanowiskach. Obecnie jest kierownikiem działu przewozów. Radnym Rady Miejskiej jest od 2002 roku.
W wyborach samorządowych kandydował z ramienia Wspólnoty Samorządowej GRYF. W roku 2014 w wyborach samorządowych uzyskał najlepszy procentowy wynik w mieście Police, głosowało na niego 331 wyborców, co dało wynik niemal 65% głosów w moim okręgu.
W Radzie Miejskiej przewodniczył Komisji Budżetu i Finansów Gminnych. W wyborach samorządowych w roku 2018 uzyskał poparcie 641 wyborców i ponownie zostałem radnym. W wyniku głosowania Rady Miejskiej zostałem wybrany Przewodniczącym Rady Miejskiej.
Ma na swoim koncie starty w wyborach parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego. Pozostaje radnym niezależnym oraz współtworzę Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni w Powiecie Polickim. Prowadzi własną stronę: https://grzegorzufniarz.pl/
Przemysław Łonyszyn
koordynator ds. mediów lokalnych w woj. zachodniopomorskim
STOWARZYSZENIE POLSKA 2050