• Przeprawa promowa
  • Komunikacja miejska
  • Emilbus
  • Jomsborg
  • Rozkład jazdy PKP
  • Rozkład jazdy PKS
logo
wiadomości ze Świnoujścia i okolic, relacje z ważnych wydarzeń. Przewodnik po kulturze, rozrywce, biznesie i inwestycjach.
  • Świnoujście
  • Gryfice
  • Z kraju i regionu
  • Kontakt
  • Pogoda
  • Plan miasta
  • Ważne numery
  • Historia
Szkoła Muzyczna im R.Gliera oraz Polonia z Taszkientu składają życzenia.

Gryfice/ Kraj i region/ Rozrywka/ Świnoujście/ Wywiady

Szkoła Muzyczna im R.Gliera oraz Polonia z Taszkientu składają życzenia

Fundacja Benefis, Gryfice, informacja, Karawana Kultury, rozrywka, Świnoujście, Wolin, wydarzenia kulturalne, wywiad 28 grudnia 2020

Tweet

Szkoła Muzyczna im R.Gliera oraz Polonia z Taszkientu składają życzenia.

Szkoła Muzyczna im R.Gliera z uzbeckiego Taszkientu zawsze brała aktywny udział w konkursach internetowych wolińskiej fundacji “Benefis”.

Większość zgłoszonych uczniów według wyników kwalifikowała się na laureata I stopnia. Tak samo było w ostatniej edycji konkursów internetowych, do których zgłoszono było blisko 1100 uczestników z 30 krajów: Armenia, Bangladesz, Białoruś, Bułgaria, Wielka Brytania, Indonezja, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Mołdawia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowenia, Uzbekistan, Ukraina, Finlandia, Estonia, Chiny, Niemcy, Kazachstan, Izrael, Chorwacja, Azerbejdżan, Malezja, Kosowo, Albania, Serbia.

Szkoła Muzyczna im R.Gliera oraz Polonia z Taszkientu składają życzenia.

Zespoły i soliści w różnym wieku wystąpili w nominacjach: wokal, taniec, muzyka instrumentalna, teatr, cyrk, sztuki plastyczne.

W składzie międzynarodowego jury pracowało 27 osób – doświadczeni muzycy, tancerzy, śpiewacy, profesorowie i wykładowcy, dyrektorowie szkół sztuki, kierownicy szkół wokalnych i choreograficznych, producenci muzyczni.

Organizatorzy międzynarodowych projektów “Karawana Kultury” i “Wyspy Cały Świat” przy wsparciu partnerów medialnych dają możliwość bliższego poznania uczestników z różnych krajów, publikując interesujące fakty z życia prywatnego i zawodowego młodych utalentowanych artystów.

Na nasze pytania dzisiaj odpowiada pedagog Szkoły Muzycznej im R.Gliera – pani Dilfuza Zaitova.

Szkoła Muzyczna im R.Gliera oraz Polonia z Taszkientu składają życzenia.

– Ukończyła pani Państwowe Konserwatorium im. M. Ashrafiy w Taszkiencie. Jak zaczęła się pani droga w kierunku muzyki? Pochodzi pani z rodziny muzycznej?

Urodziłam się w zwykłej rodzinie. Mój ojciec był nauczycielem historii i dyrektorem szkoły powszechnej. Mama pracowała jako pielęgniarka w szpitalu.

W naszej rodzinie było sześcioro dzieci, czworo braci i siostra Klara, która właśnie przyprowadziła mnie do Szkoły Muzycznej im R.Gliera, za co do dziś jestem jej wdzięczna. Po śmierci ojca moja siostra została dla mnie zarówno mamą, jak i tatą, ponieważ mamie samej było bardzo trudno.

Przebywałam w internacie od poniedziałku do piątku. Na początku bardzo tęskniłam za rodziną, ponieważ zabierali mnie do domu tylko w sobotę i niedzielę, ale szybko przyzwyczaiłam się i od tamtej pory muzyka jest całym moim życiem.

Szkoła Muzyczna im R.Gliera oraz Polonia z Taszkientu składają życzenia.

– Wielu pani uczniów zdobywa nagrody na międzynarodowych i republikańskich konkursach, wielu pracuje jako czołowi śpiewacy republiki. Pani zdaniem właściwe nauczanie to jakie? Być surowym i wymagającym? Podzieli się pani osobistym sekretem?

Przede wszystkim każde dziecko jest osobowością. To osoba, która ma swój wyjątkowy charakter i temperament i jako nauczyciel zawsze muszę to brać pod uwagę. Dlatego uważam, że nie ma konkretnego podejścia, są tak różne, jak dzieci.

Miłość i zrozumienie są tym, czego wszyscy zawsze potrzebują, bez względu na wszystko. Ważne jest zrozumieć, dlaczego nie nauczył się pewnej lekcji, dlaczego się spóźnił, dlaczego dziś nie jest w nastroju. Zdarzało się nawet, że dzieci ćwiczące na instrumentach, mały bardzo dobre zdolności wokalne.

Radziłam przenieść ich do klasy wokalnej i teraz są czołowymi wokalistami w Uzbekistanie. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na każdego ucznia. Staram się wszystkich rozumieć i traktować z szacunkiem.

To prawdopodobnie sprawia, że mają do mnie szacunek i zaufanie. I często nazywają mnie mamą. Czego tu jeszcze chcieć, aby udowodnić sobie, że idziesz w dobrym kierunku i nie pomyliłeś się w swoim zawodzie?

Szkoła Muzyczna im R.Gliera oraz Polonia z Taszkientu składają życzenia.

– Często pracuje pani na różnych konkursach. Jaka jest różnica, kiedy przygotowujesz kogoś do udziału w konkursie, a kiedy musisz oceniać pracując w składzie jury?

Uczciwość i rygor. Konkurs to nie zabawa, to poważne wydarzenie w życiu dzieci. Myślę, że uczestnicy konkursu powinni to zrozumieć i odpowiedzialnie podchodzić do przygotowań. Wspieram swoich uczniów, przygotowuję ich do zwycięstwa, przekazuję całą swoją wiedzę.

– W pani szkole jest wielu wspaniałych, oddanych nauczycieli. Czy jest ktoś, kto zaczynał w innym zawodzie?

Był taki ciekawy przypadek. Zaprosiłam do naszej szkoły nauczyciela gitary basowej, Seyrana Asanva. Mając wykształcenie techniczne, uwielbiał muzykę, perfekcyjnie grał na instrumencie i świetnie uczył dzieci.

Jego uczniowie brali udział i zdobywali nagrody w konkursach międzynarodowych i republikańskich. Wielu z nich uczy w naszej szkole a także w Konserwatorium i jest czołowymi basistami w Uzbekistanie.

– Z kim w szkole pani jest szczególnie zaprzyjaźniona? Co was łączy?

W szkole ze wszystkimi jestem w bardzo dobrych relacjach. Z mojej strony nie ma konkurencji, wręcz przeciwnie, staram się wspierać młodych specjalistów. Często dzielę się z nimi swoimi umiejętnościami i doświadczeniem.

To dla mnie zaszczyt pracować z takimi czołowymi nauczycielami naszej szkoły, jak Jakhongir Ibragimov, który również ukończył Szkołę Muzyczną im R.Gliera i Konserwatorium tak jak ja.

Jego uczniowie są wiolonczelistami, którzy studiują i pracują w różnych częściach naszej planety. Sunnat Ibragimov jest profesorem na Uniwersytecie w Pittsburghu w Stanach Zjednoczonych. Mansur Kadyrov i Dilshod Narzillaev są studentami Uniwersytetu Park w stanie Missouri w USA.

Chcę opowiedzieć trochę więcej o Irenie Vakhabovej, która od ponad 40 lat zajmuje się muzyką w naszej republice. Jej uczniowie brali udział i zdobywali nagrody w wielu międzynarodowych konkursach: we Włoszech, Niemczech, Francji, Anglii, Polsce, Rosji.

Wśród jej byłych studentów: doktor filozofii historii sztuki, starszy nauczyciel Państwowego Konserwatorium w Taszkiencie – Feruza Mukhamedova; dyrektor Szkoły Muzyczno-Artystycznej – Shakhnoza Rakhmatova; kierownik wydziału fortepianu w internacie – Victoria Ibragimova; akompaniatorka w szkole choreograficznej – Jamila Dobrynina.

Wielu pracuje w czołowych szkołach muzycznych w Uzbekistanie i Rosji. Oprócz swojej głównej działalności prowadzi polski ośrodek kultury “Polonia” i stara się przybliżyć naszym uczniom dziedzictwo kulturowe Polski.

W tym zawsze chętnie pomaga jej wielu pedagogów naszej szkoły. Ze studentami przygotowujemy programy koncertowe z repertuaru kompozytorów polskich.

Corocznie przy wsparciu Ambasady RP w Uzbekistanie organizujemy konkurs-festiwal pieśni polskich ku pamięci Anny German.

– Czy pani zdaniem edukacja muzyczna w Uzbekistanie różni się od edukacji muzycznej w innych krajach? Kiedy obserwuje pani występy innych solistów i zespołów podczas konkursów międzynarodowych – jaka jest ogólna różnica?

Udział w konkursach, zwłaszcza w innych krajach, to ogromne doświadczenie zarówno dla mnie, jak i dla moich uczniów. Ogólne umiejętności, zachowanie się na scenie, piękne kostiumy to dla nas świetna szkoła.

Każde dziecko, niezależnie od narodowości, jest wyjątkowe. Utalentowane dzieci żyją sceną i nie widzę dużej różnicy między naszymi uczniami a uczniami z innych krajów.

Wyjątek to nasz strój ludowy, kolor ubrań. Wszystko to przyciąga swoim niepowtarzalnym pięknem. A uzbeckie melizmaty (ozdobnik melodyczny) nie pozostawiają nikogo obojętnym.

– Teraz z powodu epidemii nałożono wiele ograniczeń. Jak wyglądają zajęcia w pani szkole – jak zwykle, czy coś jest przeniesione do Internetu jako nauczanie zdalne?

Na początku epidemii wszyscy zadawali sobie pytanie – jak prowadzić lekcje. Czy lekcje online będą takiej samej jakości jak offline?

Ale dzięki innowacyjnym technologiom, które opanowują nauczyciele, staramy się nie tracić na jakości i skuteczności nauczania. W tej chwili uczniowie naszej szkoły z Taszkientu uczą się offline, a studenci z regionów kontynuują naukę online.

– Granice są zamknięte i nie ma możliwości organizowania masowych imprez kulturalnych, wiele konkursów zostało przeniesionych do Internetu. Czy udział w konkursach internetowych ma jakiś sens?

Każdy konkurs to motywacja i praca nad sobą. To wspaniałe doświadczenie zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela, to rozwój nowych umiejętności i zrozumienie tego, nad czym należy dalej popracować i jakie cechy rozwijać.

Dzieci cieszą się ze zwycięstw i nagród. Oczywiście nic nie przebije bycia na scenie na żywo z pełną widownią, wręczenia pucharów i kwiatów.

Co do konkursów internetowych, moim zdaniem, ocena profesjonalnego jury jest lepsza niż zbieranie głosów publiczności i polubień.

– Z jednym ze swoich uczniów brała pani udział w letnim konkursie “Karawana Kultury” w Gryficach w 2019 roku. Zostały jakieś wspomnienia?

Oczywiście pamiętam ten wyjazd. Doświadczeni organizatorzy, ciekawy region z bogatą historią, otwarci i pomocni ludzie, przemiła publiczność na koncercie.

To wspaniale, że uczestniczyło w tym festiwalu tak wiele krajów, soliści i grupy w różnym wieku i w różnych nominacjach. Myślę, że podróżować powinien każdy.

To wielkie doświadczenie, nowa wiedza, nowe znajomości, inna poszerzająca nasze horyzonty kultura. Dla osoby kreatywnej odwiedzanie innych krajów jest inspiracją i siłą do nowych osiągnięć. Podróże zawsze były jednym z moich głównych celów.

– Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku czego pani życzy wszystkim nauczycielom i wszystkim uczniom w tych trudnych dla edukacji czasach?

Oczywiście najważniejsze jest zadbać o swoje zdrowie. Ale ogólnie rzecz biorąc, bez względu na to, ile masz lat, nadążaj za duchem czasu i ucz się nowych rzeczy.

Nowe umiejętności, nowe technologie, nowe pomysły. W końcu jako nauczyciel, który uczy dzieci, zawsze musimy być przed nimi.

Współczesne pokolenie potrzebuje wysoko wykwalifikowanych i godnych nauczycieli. I nie zapominajcie, że każdy z nas zasługuje na odpoczynek i poświęcenie czasu sobie i swojej rodzinie.

Fundacja “Benefis” w imieniu wszystkich współorganizatorów, patronów, członków jury, partnerów i sponsorów gratuluje wszystkim uczestnikom wyników oraz życzy dalszych sukcesów twórczych.

Fundacja Benefis, Wolin

Zdjęcia z archiwum Szkoły Muzycznej im R.Gli

fundacja.benefis@gmail.com

Irina Lebedinskaya (Viber, WhatsApp)

Robert Tomasz Zięba

Zobacz także

ulotka (start)

Gryfice /

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych dla mieszkańców

ogrzewaniegazowe1

Kraj i region /

Świnoujście. Refundacja podatku VAT odbiorców paliw gazowych w gospodarstw domowych

Filmowy luty w Multikinie (3)

Rozrywka /

Co warto zobaczyć w lutym w Multikinie?

‹ Akademia Morska w Szczecinie. #POMAGAMY przed świętami › ŚWIĄTECZNE DNI – BILANS Z ZACHODNIOPOMORSKICH DRÓG
Świnoujście

Twoja reklama

  • Cennik

Galerie

  • Galeria ART
  • Miejsce sztuki44

Kamery on-line

  • Świnoujście promenada
  • Przeprawa promowa
  • Widok na plażę
  • Widok na plażę z Radisson Blu Resort
  • Latarnia
  • Ogłoszenia drobne
  • Historia

Komunikacja

  • Przeprawa promowa
  • Komunikacja miejska
  • Emilbus
  • Jomsborg
  • Rozkład jazdy PKP
  • Rozkład jazdy PKS

Warto odwiedzić

  • Fort Gerharda
  • Fort Anioła
  • Fort Zachodni
  • Podziemne miasto
  • Latarnia morska
  • Muzeum Rybołówstwa
  • Miejski Dom Kultury
  • Biblioteka Miejska

Turystyka

  • Baza noclegowa
  • Biura podróży
  • CIT
  • Biura turystyczne

Prawo i Biznes

  • Twój biznes
  • Prawo

Komnata kultury

  • Poezja
  • Proza
  • Sztuka amatorska

Kulinaria

  • Blog kulinarny Danusi

Radio i telewizja

Radio Szczecin 106,3FM TV Świnoujście TV Słowianin

Polecane strony

Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl M&Ł Lipcowie ze Świnoujścia Jooble Jooble Opera na Zamku Żegluga Szczecińska GS24 Komenda Miejska Policji w Świnoujściu praca na statkach Jooble Port Szczecin-Świnoujście MKS Flota
Politechnika Morska w Szczecinie
Akademia-Morska-Gdynia-logo polecane strony
Zespół Szkół Morskich
Muzeum Narodowe w Szczecinie
szpital-logo

Ogrody kompleksowo – Villa Verde

tarasy kompozytowe
Tarasy kompozytowe Usługi ogrodnicze
Zabudowy balkonów
portal Okna Szczecin

Świnoujście – Andrzej Warzecha

REKLAMA

REKLAMA

obozy konne

TWOJA REKLAMA

Cennik

Reklama

okna pcv szczecin

Polecane

  • ogrzewaniegazowe1Świnoujście. Refundacja podatku VAT odbiorców paliw gazowych w gospodarstw domowych
    1 lutego 2023
  • Filmowy luty w Multikinie (3)Co warto zobaczyć w lutym w Multikinie?
    1 lutego 2023
  • regeneracja turbosprężarkiTurbosprężarka – regeneracja i czyszczenie turbin
    1 lutego 2023
  • Czesław MozilMDK Świnoujście. Czesław Mozil Solo
    28 stycznia 2023
  • OSIRWyspiarz1Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Nabór do sekcji zapaśniczej
    28 stycznia 2023
  • sd1Stację dializ w Świnoujściu poprowadzi Szpital Miejski
    27 stycznia 2023
  • DrukowanieWOŚP. Nawet 6,5 tysiąca za spacer w tunelu pod Świną!
    27 stycznia 2023
  • WystawaFoto1Warto zobaczyć. Wystawa świnoujskich fotografów
    27 stycznia 2023
  • AnnaKamińska1Spotkanie ze świnoujską poetką
    27 stycznia 2023
  • money-g9ee8b4f88_1920Komunikacja miejska w Świnoujściu: za złotówkę przez tunel i przez całe miasto
    26 stycznia 2023
  • xr:d:DAFOP4fZmNA:22,j:45869994194,t:23012611Świnoujskie spotkanie przy zupie
    26 stycznia 2023
  • dolina wodorowaSąd zarejestrował Uznamsko – Wolińską Dolinę Wodorową
    26 stycznia 2023
  • stacjadializŚwinoujście. Oficjalne otwarcie stacji dializ
    26 stycznia 2023
  • Walentynki 2023 w Multikinie_Heaven_Pokusa_Titanic_Mike (3)Zaplanuj walentynkową randkę w Multikinie w Świnoujściu!
    25 stycznia 2023
  • ulotka (start)Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych dla mieszkańców
    25 stycznia 2023
  • Aktwyne ferie z WPN 11Zaproszenia na aktywne ferie z Wolińskim Parkiem Narodowym
    25 stycznia 2023
  • zdjecie baner MulnikŚwinoujście. Nowe inwestycje na Mulniku
    25 stycznia 2023
  • 326069356_714100863402225_4328328842810805576_n (1)W sobotę parkrun zagra z WOŚP
    25 stycznia 2023
  • zabtki, pixabay.comŚwinoujście. Jesteś właścicielem zabytku? Złóż wniosek na dofinansowanie
    24 stycznia 2023
  • CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100Gryfice. Zapraszamy na spektakl “Stosunki na szczycie” – 16.04.2023
    24 stycznia 2023

Reklama

Najnowsze wiadomości

  • Świnoujście. Refundacja podatku VAT odbiorców paliw gazowych w gospodarstw domowych
    1 lutego 2023
    Odbiorca paliw gazowych w gospodarstwie domowym wykorzystujący jako główne źródło ogrzewania urządzenie zasilane paliwami gazowymi może ubiegać się o
  • Co warto zobaczyć w lutym w Multikinie?
    1 lutego 2023
    Luty 2023 roku to wiele okazji, żeby odwiedzić Multikino! Zaczynając od walentynek, przez premiery horrorów oraz pierwszej produkcji Marvela, a kończąc
  • Aż 42% badanych jest przeciwko Strefom Czystego Transportu. Argumenty za i przeciw komentują eksperci autobaza.pl
    1 lutego 2023
    Kraków jako pierwszy oficjalnie ogłosił powstanie Strefy Czystego Transportu. Warszawa i Gliwice są na etapie konsultacji społecznych. Choć przykłady z
  • Uniknęli dwucyfrówki
    1 lutego 2023
    Flota – Prawobrzeże Świnoujście 9-0 (5-0) 1-0  Damian Staniszewski 8 minuta 2-0  Damian Staniszewski 11 minuta z karnego 3-0  Kostiantyn Karaman
  • Turbosprężarka – regeneracja i czyszczenie turbin
    1 lutego 2023
    Bosch Service Pawlik to działalność, która narodziła się z połączenia pasji do motoryzacji, precyzji, dokładności i bogatego doświadczenia zdobytego
  • Od dziś rodzice mogą składać wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy
    1 lutego 2023
    Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje
  • Świnoujście. Ostrzeżenie meteorologiczne
    31 stycznia 2023
    Meteorolodzy ostrzegają, że do jutra rano (1 lutego 2023r.) prędkości wiatru może dochodzić do 45 km/h, a w porywach do 90 km/ha. Wiatr będzie wiał z
  • S3 Świnoujście – Troszyn
    31 stycznia 2023
    Budowa drogi S3 na odcinku Świnoujście -Troszyn wystartowała na początku 2022 roku. Obecnie, pomimo zimowych warunków, na inwestycji w dalszym ciągu są
  • MRiPS: Praca zdalna na stałe w Kodeksie pracy. Prezydent podpisał ustawę
    31 stycznia 2023
    Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą na stałe pracę zdalną do Kodeksu pracy.
  • Grupa Arche: hotelarstwo jest obecnie na fali wznoszącej
    31 stycznia 2023
    Branża hotelowa po pandemii bierze drugi oddech i, jak wskazują tegoroczne wyniki finansowe Grupy Arche, odnotowuje wyjątkowo udany rok. W porównaniu do
  • S11 do Szczecinka
    31 stycznia 2023
    Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej skierowane zostało ogłoszenie o przetargu na realizację ponad 24-kilometrowego odcinka drogi
  • Jutro lokalny pojedynek
    30 stycznia 2023
    Jutro wieczorem, tj. we wtorek 31 stycznia 2023 o godzinie 18:30, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki 17a (obok amfiteatru), nasza drużyna
  • Balet “Dzieci z dworca ZOO”
    30 stycznia 2023
    Opera na Zamku zaprasza na najbliższy weekend (4 i 5 lutego) na wznowienie spektaklu baletowego Roberta Glumbka „Dzieci z dworca ZOO”. Przedstawienie
  • 278. parkrun i ŚwIRy dla WOŚP
    30 stycznia 2023
    9 rano. Ostatnia sobota stycznia. Ostatnia, ale jakże wyjątkowa! W rytmie muzyki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z gorącymi sercami 5 km trasę
  • Ubezpieczyciel ochroni nas również w kamaszach?
    29 stycznia 2023
    W bieżącym roku, do 200 000 rezerwistów otrzyma wezwanie na ćwiczenia wojskowe. Sprawdzamy na przykład, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej w
  • Pierwszy sparing zwycięski
    29 stycznia 2023
    Iskierka Szczecin – Flota 1-6 (0-3) Zdecydowana przewaga Floty zwłaszcza w drugiej połowie meczu. Sześć bramek i co najmniej tyle stuprocentowych
  • MDK Świnoujście. Czesław Mozil Solo
    28 stycznia 2023
    Po półrocznej przerwie Czesław Mozil wraca do koncertowania  ze swoim solowym repertuarem. Do Świnoujścia zawita w ramach wiosennej trasy już 19 marca!
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Nabór do sekcji zapaśniczej
    28 stycznia 2023
    Zapraszamy do zapisów, pierwsze zajęcia już 6 lutego 2023 r., od godziny 15.30 do 17.30  w hali sportowej przy ul.
  • Stację dializ w Świnoujściu poprowadzi Szpital Miejski
    27 stycznia 2023
    Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma,
  • WOŚP. Nawet 6,5 tysiąca za spacer w tunelu pod Świną!
    27 stycznia 2023
    Na licytacji świnoujskiego sztabu WOŚP można wylicytować dwa kolejne (ostatnie już!) zaproszenia na wyjątkowy SPACER TUNELEM POD ŚWINĄ jeszcze przed

Back to Top

Zgoda na nieodpłatne wykorzystanie herbu Świnoujścia na stronie internetowej www.tu.swinoujscie.pl oraz na materiałach promujących w/w stronę zgodnie z zasadami określonymi w księdze znaku. WPT-P.013.9.2016.
Zgoda wydana przez Prezydenta Miasta Świnoujście.

Sąd Okręgowy w Szczecinie I Wydział Cywilny Sekcja Rejestrowo-Egzekucyjna postanowieniem Sądu z dn. 16.09.2016 r. sygnatura akt I Ns Rej. „Pr” 49/16 wpisano do rejestru dzienników i czasopism tytuł tu.swinoujscie pod numerem rejestru 1023

Strona posiada Certyfikat Bezpieczeństwa SSL

https://tu.swinoujscie.pl/kontakt/

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Nasz Instagram

Nasz Twitter

Tweets by @tu_swinoujscie
Odwiedź nas też tu:
  • Świnoujście
  • Gryfice
  • Z kraju i regionu
  • Kontakt
  • Pogoda
  • Plan miasta
  • Ważne numery
  • Historia
© Tu Świnoujście | polityka prywatności
Obsługa: Dotflow.pl