• Przeprawa promowa
  • Komunikacja miejska
  • Emilbus
  • Jomsborg
  • Rozkład jazdy PKP
  • Rozkład jazdy PKS
Tu Świnoujście
wiadomości ze Świnoujścia i okolic, relacje z ważnych wydarzeń. Przewodnik po kulturze, rozrywce, biznesie i inwestycjach.
  • Świnoujście
  • Gryfice
  • Z kraju i regionu
  • Kontakt
  • Pogoda
  • Plan miasta
  • Ważne numery
  • Historia
Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

Historia/ Kraj i region/ Ogłoszenia/ Rozrywka/ Świnoujście/ Sztuka amatorska

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI]

historia, informacje, Muzeum Narodowe, ogłoszenie, Świnoujście, Szczecin, wydarzenia kulturalne 12 października 2020

Tweet

Muzeum-Narodowe-w-Szczecinie logoMuzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

Zakończyła się dziesiąta edycja konkursu Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Zachodniopomorski.

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

Najważniejszym celem konkursu jest wybór i uhonorowanie autorów najlepszych przedsięwzięć muzealnych w regionie w 2019 roku w dwóch kategoriach: działalności wystawienniczej i edukacyjno-popularyzatorskiej.

Spośród nadesłanych 16 zgłoszeń z 12 muzeów, komisja w składzie: Anna Barczak, Eryk Krasucki, Paweł Migdalski, Bogdan Twardochleb oraz Przemysław Wraga, wybrała dwa najlepsze wydarzenia oraz przyznała po dwa wyróżnienia w obu kategoriach.

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

NAGRODA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA:

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

„Zagroda Jamneńska” Muzeum w Koszalinie

Autorzy: Jerzy Buziałkowski, Ewa Pliszka, Bogna Buziałkowska, Krzysztof Jedynak. Za konsekwentne promowanie pamięci dziedzictwa kultury jamneńskiej oraz jej nowoczesną i wielostronną popularyzację.

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA:

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

„Darłowo w czasach króla Eryka Pomorskiego” Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie
Autor: Karol Matusiak.

Za interesujące i atrakcyjne zaprezentowanie sylwetki najbardziej znanego pomorskiego władcy – Eryka Pomorskiego.

„Depozyty pamięci – ukraiński strój ludowy z kolekcji Jana Syrnyka”

Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu
Autorka: Marlena Jakubczyk

Za oryginalną formę prezentacji unikatowego zbioru strojów ukraińskich.

NAGRODA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNO-POPULARYZATORSKA:

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

Projekt „Myśliborska grzechotka-pisanka – zabawka, przedmiot, instrument”

Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu
Autorzy: Magdalena Szymczyk, Dagmara Kozłowska, Aleksandra Stempińska, Marcin Ananicz
Za przemyślane i spójne działania popularyzujące dziedzictwo archeologiczne regionu.

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNO-POPULARYZATORSKA:

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

Projekt „Zestaw narzędzi edukacyjnych dla potrzeb Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia
Sztuki w Szczecinie”

Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
Autorzy: Andrzej Wojciech Feliński, Justyna Machnicka (Akademii Sztuki w Szczecinie)
Za konsekwentne i efektowne działania łączące edukację techniczną i plastyczną.

Projekt „Szepty starej kamienicy”

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie
Autorzy: Patrycja Jakubiak, Przemysław Antczak
Za oryginalną popularyzację dziejów miasta i jego mieszkańców.

Planowane na 14 października 2020 roku uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, z powodu pandemii, zostało odwołane.

Anna Bańkowska – Członek Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego: To niełatwy czas dla instytucji kultury, dla muzeów i muzealników. Mam nadzieję, że nagrody i wyróżnienia będą ważnym optymistycznym impulsem nie tylko dla laureatów i wyróżnionych, ale dla całego środowiska muzealników. Wasza praca jest niezwykle ważna, otwieracie przed odbiorcami nowe światy, tworzycie opowieści, które pozwalają nam spojrzeć na siebie inaczej. Dziękuję za to w imieniu Zarządu Województwa, ale także wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego, którym muzea są bliskie sercu. 

„Zagroda Jamneńska”
Muzeum w Koszalinie
Autorzy: Jerzy Buziałkowski, Ewa Pliszka, Bogna Buziałkowska, Krzysztof Jedynak

W Zagrodzie Jamneńskiej znajduje się wystawa, która opowiada o tym jak wyglądało życie w dawnym Jamnie. Składa się ona z dwóch części – interaktywnej, gdzie można między innymi obejrzeć makietę dawnego Jamna lub przebrać się w kopię stroju jamneńskiego.

W drugiej części – wystawienniczej -można zobaczyć jak żyli mieszkańcy Jamna, z jakich sprzętów korzystali. Znajdują się tam unikatowe polichromowane meble, przedmioty codziennego użytku, narzędzia gospodarskie. Sprawne oko wypatrzy również jamneńskie julki – skrzaty z ludowych podań.

Wystawie towarzyszy aplikacja mobilna – przewodnik „Z julkami w chacie”.  Druga aplikacja „Z Julkami po Jamnie” wychodzi poza teren Zagrody i zachęca do spaceru po dawnej wsi. Obok chałupy znajduje się stodoła przystosowana do zajęć edukacyjnych, organizowania konferencji, prelekcji czy projekcji filmowych.

Projekt „Rekonstrukcja historycznej Zagrody Jamneńskiej z XIX w.” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4 Naturalne otoczenie człowieka, Działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych.

_______________________________________________

Projekt „Myśliborska grzechotka-pisanka – zabawka, przedmiot, instrument”
Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu
Autorzy: Magdalena Szymczyk, Dagmara Kozłowska, Aleksandra Stempińska, Marcin Ananicz

W roku 2019 Muzeum Pojezierza Myśliborskiego przeprowadziło projekt „Myśliborska grzechotka-pisanka – zabawka, przedmiot, instrument?”, związanego z nowoodkrytym zabytkiem archeologicznym – wczesnośredniowieczną pisanką-grzechotką.

Bodźcem do podjęcia działań było niebanalne zainteresowanie, jakim obiekt cieszył się już w chwili jego odnalezienia przez warszawskich naukowców, na jednej z wysp Pojezierza Myśliborskiego.

Podejmowane przez muzeum działania uznać można za wzorcowe wykorzystanie „dobrego momentu”, dla rozpoczęcia akcji popularyzatorskiej dziedzictwa archeologicznego oraz historii regionalnej, a także dla rozwoju ściśle naukowego dyskursu, w miejscu, oddalonym na co dzień od dużych ośrodków badawczych.

Wydarzenie, należy rozumieć nie jako pojedyncze zdarzenie, lecz jako szereg rozpisany w czasie, pojedynczych zadań, składających się na szeroko zakrojony program popularyzatorski.

Należy jednocześnie zaznaczyć wielokierunkowość działań, wśród których wyróżnić można: działalność naukową – organizacja konferencji naukowej oraz wydanie publikacji, działalność popularno-naukową – zajęcia z dziećmi nawiązujące do tematyki zabytku, oraz promocyjną – ulotki, gadżety, relacje w mediach i Internecie.

„Darłowo w czasach króla Eryka Pomorskiego”
Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie
Autor: Karol Matusiak

Na pierwszym piętrze wschodniego skrzydła zamku, w najbardziej reprezentacyjnej komnacie, urządzono unikalną interaktywną wystawę prezentującą życie i dokonania Króla Eryka pomorskiego zwanego cesarzem północy i prekursorem Unii Europejskiej.

Ta wyjątkowa w dodatku interaktywna wystawa od piwnicy aż po najwyższe kondygnacje zamkowej wieży informuje o twórcy idei „Dominium Maris Baltici”. W piwnicznej więziennej celi znajduje się hologram z więźniem, który pomaga śmiałkom szukać słynne skarby Eryka pomorskiego.

Na tarasie warto przyjrzeć się, jak ogromny potwór morski zatapia okręty Eryka koło Bornholmu oraz inne przygody „korsarza” Bałtyku. W zamkowej wieży można z kolei zerknąć na skarby króla, które odziedziczyła po nim księżna Zofia oraz na dawną żeglugę morską.

Dzięki realizacji projektu zamek i jego otoczenie bardziej przypominają czasy panowania władcy Skandynawii i Pomorza. Odtworzono dużą część zamkowej fosy, wybudowano alejkę i drewniany most dla pieszych przerzucony nad fosą, który łączy teren zamku z ulicą Podzamcze.

Przy zamku utworzono trawiasty teren przeznaczony do organizacji plenerowych imprez. Renowacji został również poddany fragment obronnego muru łączącego zamek z miejskim murem obronnym. Na dziedzińcu zamkowym wzniesiono kramy, szachulcowy domek, podwyższenie dla średniowiecznych heroldów i sztukmistrzów.

Projekt został sfinansowany ze środków Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

_______________________________________________

„Depozyty pamięci – ukraiński strój ludowy z kolekcji Jana Syrnyka”
Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu
Autorka: Marlena Jakubczyk

Wystawa prezentowała bogactwo ukraińskiego stroju ludowego. Wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów 60-lecia Parafii Greckokatolickiej w Wałczu. Zaprezentowane na wystawie ukraińskie stroje ludowe zebrał przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jan Syrnyk.

Eksponaty zbieram, bo jest ich coraz mniej, chcę je ocalić od zapomnienia. Blisko czterdzieści lat temu w Bobolicach od pracownicy składu z makulaturą dostałem w prezencie dwie koszule. W tamtych czasach odzież i inne rzeczy można było wymienić na papier toaletowy.

Długo u mnie wisiały, aż w końcu zrozumiałem, że tych rzeczy trzeba zebrać jak najwięcej. Kolekcja stale się powiększa. Ukraińcy są dumni ze swojej wyszywanki, ze swoich koszul. Są dzięki temu rozpoznawalni.

Koszule były szyte na różne okazje dla konkretnej osoby, dlatego nie można by było nosić tych, które można tu obejrzeć, żeby nie powtórzyć losu tych ludzNajstarsza koszula w kolekcji pochodzi z roku 1890 roku. Są koszule codzienne i świąteczne, wszystkie bardzo ważne dla tych, którzy je nosili. Kiedy będziecie je oglądać, zamyślcie się nad losami tych osób, które je nosiły i których już nie ma…

Projekt „Zestaw narzędzi edukacyjnych dla potrzeb Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia
Sztuki w Szczecinie”
Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
Autorzy: Andrzej Wojciech Feliński, Justyna Machnicka (Akademii Sztuki w Szczecinie)

Realizowany w muzeum program edukacyjny, związany z historią techniki, transportu i komunikacji, jest przeznaczony dla zróżnicowanych wiekowo grup odbiorców.

Działania edukacyjne obejmują zarówno lekcje muzealne jak i zwiedzanie wystaw stałych w ramach tematycznych ścieżek edukacyjnych (np. „Czym podróżujemy?”, „Mechaniczne zoo”).

Muzeum Narodowe w Szczecinie. ZACHODNIOPOMORSKIE WYDARZENIE MUZEALNE ROKU [WYNIKI].

Zebrane doświadczenia edukatorów muzealnych skłoniły zespół muzeum do opracowania dodatkowych narzędzi edukacyjnych, przydatnych do pracy z najmłodszymi gośćmi.

Zestaw tak opracowanych narzędzi edukacyjnych ma pozwolić nauczycielom grup przedszkolnych i nauczycielom szkół podstawowych na samodzielne przygotowanie oraz przeprowadzenie bloku zajęć.

Blok zawiera etap przygotowawczy i podsumowujący możliwy do realizowania zarówno w muzeum, jak i w placówce oświatowej. Dla osiągnięcia wysokiej jakości narzędzi edukacyjnych nawiązano współpracę z Pracownią Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zestaw narzędzi edukacyjnych, trafiając do szerokiego kręgu odbiorców, spełni nie tylko wyznaczone zadania edukacyjne, lecz również będzie wspierać osiągnięcie celów najistotniejszych dla edukacji muzealnych. (np. rozwijanie wiedzy o kulturze własnego regionu i jej związkach z kulturą narodową, rozwijanie pamięci historycznej i umiejętności myślenia kategoriami zmian historycznych)

_______________________________________________

Projekt „Szepty starej kamienicy”
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie
Autorzy: Patrycja Jakubiak, Przemysław Antczak

„Szepty starej kamienicy” to autorski projekt dwójki pracowników Działu Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie: Patrycji Jakubiak (scenariusz i reżyseria) i Przemysława Antczaka (scenariusz).

Przedstawienie oraz spotkanie z mieszkańcami kamienicy przy ul. B. Limanowskiego 26 w Stargardzie, będące zwieńczeniem tego projektu, odbywało się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2019.

Celem projektu było przygotowanie przedstawienia, które odbyło się na podwórku historycznej, XIX-wiecznej kamienicy.

Opowiadało ono o zmieniających się mieszkańcach Stargardu – było wycinkiem dnia codziennego niemieckojęzycznych mieszkańców kamienicy z przełomu lat 20. i 30. XX wieku, a także pierwszych polskich osadników, którzy przybyli w to miejsce w 1945 roku.

W drugiej części wydarzenia, projekt zakładał spotkanie „aktorów” i „widzów” w ogrodzie sąsiedzkim, znajdującym się na terenie wspomnianego podwórka.

Pomysł stworzenia tego projektu był bezpośrednim nawiązaniem do wcześniejszego cyklu, pt. „Tajemnice kamienicy” i „Historie opowiedziane dźwiękiem”, których autorem był Przemysław Antczak.

Daniel Źródlewski
rzecznik prasowy

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Zobacz także

5 (4)

Historia /

Barwna i radosna parada na 260. urodziny miasta

PlakatGłówny-1

Kraj i region /

Goleniów. Zaczynamy Festiwal Hanzeatycki!

autobusy

Ogłoszenia /

Nieczynny przystanek Ludzi Morza / Łąkowa

‹ Świnoujście. UWAGA. Mecz Polska – Dania odwołany!› W Świnoujściu pierwszy dzień neutralizacji Tallboya
Świnoujście

Pomoc

Roki potrzebuje pomocy

Twoja reklama

  • Cennik

Galerie

  • Galeria ART
  • Miejsce sztuki44

Kamery on-line

  • Świnoujście promenada
  • Przeprawa promowa
  • Widok na plażę
  • Widok na plażę z Radisson Blu Resort
  • Latarnia
  • Ogłoszenia drobne
  • Historia

Komunikacja

  • Przeprawa promowa
  • Komunikacja miejska
  • Emilbus
  • Jomsborg
  • Rozkład jazdy PKP
  • Rozkład jazdy PKS

Warto odwiedzić

  • Fort Gerharda
  • Fort Anioła
  • Fort Zachodni
  • Podziemne miasto
  • Latarnia morska
  • Muzeum Rybołówstwa
  • Miejski Dom Kultury
  • Biblioteka Miejska

Turystyka

  • Baza noclegowa
  • Biura podróży
  • CIT
  • Biura turystyczne

Prawo i Biznes

  • Twój biznes
  • Prawo

Komnata kultury

  • Poezja
  • Proza
  • Sztuka amatorska

Kulinaria

  • Blog kulinarny Danusi

Radio i telewizja

Radio Szczecin 106,3FMTV ŚwinoujścieTV Słowianin

Polecane strony

Infomare.plInfomare.plInfomare.plInfomare.plInfomare.plInfomare.plM&Ł Lipcowie ze ŚwinoujściaJoobleJoobleOpera na ZamkuŻegluga SzczecińskaGS24Komenda Miejska Policji w Świnoujściupraca na statkachJooblePort Szczecin-ŚwinoujścieMKS Flota
Politechnika Morska w Szczecinie
Akademia-Morska-Gdynia-logo polecane strony
Zespół Szkół Morskich
Muzeum Narodowe w Szczecinie
szpital-logo

Ogrody kompleksowo – Villa Verde

tarasy kompozytowe
Tarasy kompozytowe Usługi ogrodnicze
Zabudowy balkonów
portal Okna Szczecin
Naprawmy To - Świnoujście

Świnoujście – Andrzej Warzecha

REKLAMA

REKLAMA

obozy konne

TWOJA REKLAMA

Cennik

Reklama

okna pcv szczecin

Polecane

  • PlakatGłówny-1Goleniów. Zaczynamy Festiwal Hanzeatycki!
    2 lipca 2025
  • tunel_pod_SwinaTunel pod Świną dmuchał dwie świeczki. Sprawdziliśmy statystyki przejazdów
    2 lipca 2025
  • autobusyNieczynny przystanek Ludzi Morza / Łąkowa
    1 lipca 2025
  • wybrzeże władysława IVPo obchodach Dni Morza ulice Marynarzy i Wybrzeże Władysława IV znów otwarte
    1 lipca 2025
  • 3 (10)Nowy garaż dla OSP Przytór gotowy!
    1 lipca 2025
  • Muzyka_z_wiatrem_7_lipca-1MDK Świnoujście. Muzyka z Wiatrem – koncert Baltic Neopolis Orchestra
    1 lipca 2025
  • wakacje-warszow-lip2025-1MDK Świnoujście. Wakacje na wesoło z Filią Warszów
    1 lipca 2025
  • warsztaty_zeglarskie1UKS ,,Keja” zaprasza na warsztaty żeglarskie!
    1 lipca 2025
  • plakat Platino Mare Cup-1XXI Morski Turniej Tenisowy Gwiazd Platino Mare Cup
    1 lipca 2025
  • DniMorza1Dni Morza 2025 w Świnoujściu – święto radości, muzyki i atrakcji, które ożywiły miasto
    30 czerwca 2025
  • termometrUpały. Jak się chronić, by nie ryzykować zdrowia?
    30 czerwca 2025
  • 5 (4)Barwna i radosna parada na 260. urodziny miasta
    30 czerwca 2025
  • IMG_7248Dni Twierdzy 2025 w Świnoujściu przyciągnęły tłumy mieszkańców i turystów
    30 czerwca 2025
  • FOT#1_Domy_z_przeszłościLipiec w Muzeum Narodowym w Szczecinie
    30 czerwca 2025
  • Bartas_SzymoniakKoncert Bartasa Szymoniaka
    30 czerwca 2025
  • GeoExpoFestiwal Minerałów
    30 czerwca 2025
  • Kwintet_Cafe-1Kwintet Cafe jazz lat 30. – koncert
    30 czerwca 2025
  • dzieci-malujace-razemWakacyjne warsztaty z Miejskim Domem Kultury
    30 czerwca 2025
  • derlatka_1Spotkanie autorskie z Piotrem Derlatką – o Agnieszce Osieckiej inaczej
    30 czerwca 2025
  • swinoujscie1Cztery razy na podium! Świnoujście w czołówce rankingu plaż 2025!
    30 czerwca 2025

Najnowsze wiadomości

  • Goleniów. Zaczynamy Festiwal Hanzeatycki!
    2 lipca 2025
    Już dziś (02 lipca) Goleniów przeniesie się w magiczny świat spektaklu Teatru Brama i Teatro Potlach „Niewidzialne Miasta”! Choć festiwal ma swoje
  • Tunel pod Świną dmuchał dwie świeczki. Sprawdziliśmy statystyki przejazdów
    2 lipca 2025
    Dokładnie dwa lata temu, 30 czerwca 2023 roku, mieszkańcy Świnoujścia w końcu pożegnali się z czasochłonnym promem i przywitali długo wyczekiwany
  • Nieczynny przystanek Ludzi Morza / Łąkowa
    1 lipca 2025
    Wykonawca prac drogowych na budowie trasy S3 poinformował, że w dniu 2 lipca br. tzw. rondo północne na zbiegu ulic Skandynawskiej i Ludzi Morza (obok
  • Po obchodach Dni Morza ulice Marynarzy i Wybrzeże Władysława IV znów otwarte
    1 lipca 2025
    Po zakończeniu radosnych i tłumnie odwiedzanych obchodów Dni Morza, centrum miasta wraca do normalnego funkcjonowania. Od dziś kierowcy, piesi oraz
  • Nowy garaż dla OSP Przytór gotowy!
    1 lipca 2025
    W poniedziałek, 30 czerwca 2025 r., dokonano odbioru nowo wybudowanego garażu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytorze. Inwestycja o wartości 582
  • MDK Świnoujście. Muzyka z Wiatrem – koncert Baltic Neopolis Orchestra
    1 lipca 2025
    W Świnoujściu muzyka nie zamyka się w murach – płynie swobodnie razem z wiatrem znad Bałtyku, odbija się echem od promenady i osiada między
  • MDK Świnoujście. Wakacje na wesoło z Filią Warszów
    1 lipca 2025
    Miejski Dom Kultury filia Warszów zaprasza wszystkie dzieci na cykl warsztatów, spotkań z teatrem oraz animacji przez całe wakacje. W każdy poniedziałek,
  • Pierwszy dzień wakacji aktywnie – 405. parkrun Świnoujście
    1 lipca 2025
    Pierwszy dzień wakacji przywitaliśmy oczywiście w najlepszy możliwy sposób – aktywnie!  Sobotni, już 405. parkrun w Świnoujściu zgromadził
  • UKS ,,Keja” zaprasza na warsztaty żeglarskie!
    1 lipca 2025
    Zapraszamy na warsztaty żeglarskie organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Keja”, które odbędą się w trzech terminach w Szkolnym Ośrodku
  • XXI Morski Turniej Tenisowy Gwiazd Platino Mare Cup
    1 lipca 2025
    W najbliższy weekend (4-5 lipca 2025), już po raz dwudziesty pierwszy, świnoujskie korty gościć będą uczestników Morskiego Tenisowego Turnieju Gwiazd
  • Dni Morza 2025 w Świnoujściu – święto radości, muzyki i atrakcji, które ożywiły miasto
    30 czerwca 2025
    Dni Morza 2025 w Świnoujściu to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i turystów. Przez trzy dni centrum miasta
  • Upały. Jak się chronić, by nie ryzykować zdrowia?
    30 czerwca 2025
    Lato w Świnoujściu to dla wielu z nas czas wypoczynku, plażowania i spacerów nad morzem. Jednak mieszkańcy naszego miasta muszą pamiętać, że wysokie
  • Barwna i radosna parada na 260. urodziny miasta
    30 czerwca 2025
    Z okazji 260-lecia nadania Świnoujściu praw miejskich, w sobotę 21 czerwca ulicami miasta przeszła barwna Parada Miejska – jedno z głównych wydarzeń
  • Dni Twierdzy 2025 w Świnoujściu przyciągnęły tłumy mieszkańców i turystów
    30 czerwca 2025
    Świnoujście znów udowodniło, że potrafi w spektakularny sposób opowiadać o swojej przeszłości. Po kilkuletniej przerwie na wyspy z rozmachem
  • Biuro wirtualne w Katowicach – wygodna alternatywa dla tradycyjnego najmu
    30 czerwca 2025
    Współczesny rynek pracy i biznesu coraz wyraźniej zmierza w kierunku elastyczności i cyfryzacji. Coraz więcej firm decyduje się na zdalne prowadzenie
  • Lipiec w Muzeum Narodowym w Szczecinie
    30 czerwca 2025
    MUZEUM NARODOWE W SZCZECINIE: LIPIEC 2025 2 LIPCA 2025 | ŚRODA 11.00 | Muzeum Tradycji Regionalnych MNS | wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny) Akademia Seniora |
  • Koncert Bartasa Szymoniaka
    30 czerwca 2025
    Koncert Bartasa Szymoniaka w Muszli Koncertowej! Bartosz Szymoniak, „Bartas” (ur. 26 kwietnia 1984 w Kaliszu) – polski muzyk, wokalista, kompozytor,
  • Festiwal Minerałów
    30 czerwca 2025
    Zapraszamy na 7 dni fantastycznej przygody z minerałami! Podczas Festiwalu spotkasz marki, które w tworzenie biżuterii wkładają serce i duszę.  Odwiedź
  • Kwintet Cafe jazz lat 30. – koncert
    30 czerwca 2025
    W najbliższy czwartek, 3 lipca 2025, o godzinie 19:00 znów będziemy mogli posłuchać muzyki na żywo w Altanie Koncertowej w Parku Zdrojowym. Kwintet Cafe
  • Wakacyjne warsztaty z Miejskim Domem Kultury
    30 czerwca 2025
    Lato w mieście nie musi być nudne! Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7–15 lat na wyjątkowe, bezpłatne warsztaty

Back to Top

Zgoda na nieodpłatne wykorzystanie herbu Świnoujścia na stronie internetowej www.tu.swinoujscie.pl oraz na materiałach promujących w/w stronę zgodnie z zasadami określonymi w księdze znaku. WPT-P.013.9.2016.
Zgoda wydana przez Prezydenta Miasta Świnoujście.

Sąd Okręgowy w Szczecinie I Wydział Cywilny Sekcja Rejestrowo-Egzekucyjna postanowieniem Sądu z dn. 16.09.2016 r. sygnatura akt I Ns Rej. „Pr” 49/16 wpisano do rejestru dzienników i czasopism tytuł tu.swinoujscie pod numerem rejestru 1023

Strona posiada Certyfikat Bezpieczeństwa SSL

https://tu.swinoujscie.pl/kontakt/

Nasz Instagram

[instagram feed=”114005″]

Odwiedź nas też tu:
  • Świnoujście
  • Gryfice
  • Z kraju i regionu
  • Kontakt
  • Pogoda
  • Plan miasta
  • Ważne numery
  • Historia
© Tu Świnoujście | polityka prywatności
Obsługa: Dotflow.pl