Świnoujście. WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO
Świnoujście. WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO.
Reagowanie na wykroczenia lub przestępstwa, których jesteśmy świadkami, nie tylko wpływa pozytywnie na poziom bezpieczeństwa, ale także jasno daje do zrozumienia sprawcom wykroczeń i przestępstw, że społeczeństwo nie toleruje zachowania niezgodnego z prawem. Jak jednak reagować bezpiecznie i mądrze?
Telefon alarmowy
Najprostszym, a zarazem najefektywniejszym sposobem reakcji na wykroczenie jest wykonanie telefonu pod numer alarmowy 112 i zgłoszenie dotyczące wykroczenia lub przestępstwa, wówczas na miejsce zostaną zadysponowani funkcjonariusze, którzy podejmą stosowne czynności służbowe w związku ze zgłoszeniem.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Istnieje także możliwość skorzystania z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie za pomocą mapy można oznaczyć miejsca, w których dochodzi do wykroczeń, przestępstw lub zachowań, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia również dodanie załącznika w formie fotografii lub nagrania.
Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Aplikacja „Moja Komenda”
Ta niepozorna aplikacja umożliwia kontakt z dzielnicowym lub jednostką policji w całej Polsce za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
Wyszukanie dzielnicowego, który dba o bezpieczeństwo na naszej ulicy, odbywa się poprzez wprowadzenie nazwy ulicy oraz miasta w którym zamieszkujemy.
Aplikacja działa także w trybie „offline”, gdy nie mamy dostępu do internetu.
st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu