7. Międzynarodowy Kongres Morski: 5 i 6 września 2019r. branża morska spotyka się w Szczecinie
7. Międzynarodowy Kongres Morski: 5 i 6 września 2019r. branża morska spotyka się w Szczecinie.
W wydarzeniu udział weźmie 600 uczestników, wśród których będą przedstawiciele największych firm i międzynarodowych instytucji branżowych.
Tematyka tegorocznego Kongresu obejmuje m.in. takie kwestie jak inicjatywa trójmorza, współpraca portów, bezpieczeństwo w branży morskiej, przemysł stoczniowy, żegluga, kształcenie kadr oraz wykorzystanie nowych technologii takich jak 5G, blockchain i sztuczna inteligencja.
Na stronie www.kongres-morski.pl trwa rejestracja na Kongres. Tam również znaleźć można pełny program Kongresu.
Pierwszy dzień Kongresu (5 września) upłynie pod znakiem trzech debat plenarnych w szczecińskiej Operze na Zamku.
Organizatorzy zaprosili na nie ekspertów z 10 krajów, w tym ministrów odpowiedzialnych za gospodarkę morską, transport, infrastrukturę i rozwój, a także szefów wiodących firm i najważniejszych, międzynarodowych organizacji skupiających branżę portową, stoczniową oraz zajmujących się rozwojem regionalnym.
Pierwsza debata poświęcona będzie inicjatywie trójmorza jako gospodarczego impulsu rozwoju Europy. Oprócz przedstawicieli branży wezmą w niej udział specjaliści zajmujący się Europą środkową i wschodnią.
Druga, zatytułowana: „Od konkurencji do synergii – wizje rozwoju branży morskiej” będzie okazją do przeanalizowania możliwych form współpracy europejskich portów w świetle globalnych wyzwań.
W debacie pt. „Bezpieczeństwo w branży morskiej – przyszłość, wyzwania i oczekiwania” wypowiedzą się przedstawiciele wiodących firm, organizacji i uczelni wyższych zajmujących się tym tematem w wymiarze globalnym.
Drugiego dnia (6 września), uczestnicy Kongresu spotkają się w hotelu Radisson BLU Szczecin, w którym toczyć się będą dyskusje podzielone na trzy bloki tematyczne: Żegluga, porty i stocznie, Innowacje oraz Edukacja.
Tematy paneli dyskusyjnych nawiązywać będą do aktualnych zjawisk i problemów, z jakimi do czynienia ma branża morska.
Są wśród nich np. kwestie paliw alternatywnych w transporcie morskim w świetle ograniczania emisji oraz przyszłości autonomicznych jednostek pływających.
Nie zabraknie również dyskusji poświęconych przemysłowi stoczniowemu, działalności portowej i branży konstrukcji stalowych.
Wpływ morza na polską i europejską gospodarkę omówiony zostanie podczas rozmów o atrakcyjności inwestycyjnej regionu Morza Bałtyckiego oraz planowaniu przestrzennym w obszarach morskich.
Program tegorocznego kongresu obfituje w tematy związane z wykorzystaniem nowych technologii w gospodarce morskiej.
Wydarzenie będzie świetną okazją do rozmów z ekspertami zajmującymi się blockchainem, 5G, sztuczną inteligencją, rzeczywistością wirtualną i nowoczesnymi technikami multimedialnymi wykorzystywanymi w szkoleniach załóg oraz edukacji studentów uczelni morskich.
Kongres Morski jak co roku ma praktyczny i aktualny wymiar. Efektem obrad i rozmów jest ogólnodostępna publikacja pt. „Wnioski i postulaty”, która podsumowuje i skupia najważniejsze kwestie poruszane podczas dyskusji.
Aktualne informacje na temat Kongresu, w tym szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.kongres-morski.pl.
Organizatorami 7. Międzynarodowego Kongresu Morskiego są:
Fundacja Kongres Morski powołana przez Północną Izbę Gospodarczą i Polską Żeglugę Morską oraz Fundacja Publico Mare. Współorganizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Biuro Międzynarodowego Kongresu Morskiego al. Wojska Polskiego 86 70-482 Szczecin
biuro@kongres-morski.pl tel. +48 91 486 07 65 wew. 24
Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji:
Źródło: https://www.gospodarkamorska.pl/