„EKOLOGICZNIE W POLICJI ” – SZKOLENIE W ŚWINOUJŚCIU
„EKOLOGICZNIE W POLICJI ” – SZKOLENIE W ŚWINOUJŚCIU.
W dniach 28-29 maja 2019r. w Ośrodku Szkoleniowym w Świnoujściu odbyło się szkolenie w ramach programu „ Ekologicznie w Policji”.
W spotkaniu uczestniczyli naczelnicy wydziałów prewencji/ruchu drogowego oraz oficerowie prasowi jednostek Policji województwa zachodniopomorskiego.
Dwudniowe szkolenie zachodniopomorskich funkcjonariuszy zorganizowane było w ramach realizacji projektu „ Ekologicznie w Policji”.
Jego założeniem jest realizacja kampanii szkoleniowo-informacyjnej adresowanej zarówno do zachodniopomorskich policjantów, pracowników Policji oraz oraz członków ich rodzin.
Celem szkoleń jest kształtowanie u uczestników postaw ekologicznych oraz umiejętności wykorzystania ich w życiu codziennym.
Naczelnicy wydziałów prewencji/ruchu drogowego oraz oficerowie prasowi jednostek Policji zachodniopomorskiego garnizonu uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez Pana Michała Litwina z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dotyczących podniesienia czystego powietrza.
Ponadto podczas spotkania mł. insp. Grzegorz Sudaków Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecie omówił współpracę Policji zachodniopomorskiej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz ekologicznych postaw kierowców mechanicznych.
W trakcie szkolenia przypomniano policjantom zasady organizacji uroczystości o charakterze ceremonialnym, w tym dotyczące obchodów 100 rocznicy powstania Policji Państwowej.
W drugim dniu wykładów poruszono kwestie związane z projektami profilaktycznymi i ich roli w mediach społecznościowych.
Na zakończenie uczestnicy szkolenia zwiedzali Świnoujście i jego okolice od strony wody. Dwugodzinny rej statkiem wycieczkowym m/s Chateaubriand był atrakcją podczas, której z innej perspektywy można było zobaczyć krainę 44 wysp.
Podczas rejsu zwiedzający mieli możliwość podziwiać min. tor wodny do Szczecina ,port Marynarki Wojennej, Kanał Mieleński, Starą Świnę, rezerwat ptactwa wodnego, historyczne miejsca z okresu II-giej Wojny Światowej, przeprawę promową „Karsibór”, Terminal Promów Morskich, Morską Stocznię Remontową, port przeładunkowy, latarnię morską, Fort Gerharda i Fort Anioła, falochron i „Stawę Młyny”, Basen Północny, stację pilotów, przeprawę promową w centrum miasta oraz wypływamy do końca falochronu wschodniego tj. ok 1 km w morze.
Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK