Świnoujście. Wprowadźmy bezpłatne lekcje tenisa do zachodniopomorskich szkół
Świnoujście. Wprowadźmy bezpłatne lekcje tenisa do zachodniopomorskich szkół.
Do końca października można zgłaszać się do akcji Dzieciaki do Rakiet. Do końca października szkoły podstawowe mogą zgłaszać się do akcji Dzieciaki do Rakiet.
Jej celem jest to, aby w 70 podstawówkach w całej Polsce, w tym w województwie zachodniopomorskim, na lekcjach wychowania fizycznego były prowadzone zajęcia tenisowe.
Szkoły bezpłatnie otrzymają sprzęt tenisowy, a ich nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do nauczania gry w tenisa.
Minionego lata tenis opanował Pomorze Zachodnie.
W Świnoujściu i w Międzyzdrojach odbyły się wyjątkowe imprezy, podczas których każde dziecko mogło bezpłatnie spróbować gry w tenisa pod okiem profesjonalnych trenerów. Frekwencja dopisała, zaś pełne sportowej pasji dzieciaki pokazały, że tenis sprawia im mnóstwo frajdy.
Teraz akcja Dzieciaki do Rakiet przenosi się do szkół. Każda zachodniopomorska podstawówka, publiczna i niepubliczna, może zgłosić się do akcji, dzięki której tenis wejdzie na stałe do programu szkoły na lekcje wychowania fizycznego.
Aby się zgłosić do akcji, szkoła musi przesłać krótki film lub zdjęcia ilustrujące sportowe pasje swoich uczniów. Można to zrobić do 31 października.
70 szkół, które zostaną zakwalifikowane do akcji Dzieciaki do Rakiet, otrzyma sprzęt tenisowy umożliwiający prowadzenie zajęć.
Nie jest do tego potrzebna żadna specjalna infrastruktura – wystarczy sala gimnastyczna czy szkolne boisko. Ponadto z każdej zakwalifikowanej szkoły dwóch nauczycieli przejdzie szkolenie z zakresu nauczania gry w tenisa.
Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy z Polskiego Związku Tenisowego.
– Gra w tenisa w tak młodym wieku przynosi same korzyści. To dyscyplina idealna dla dzieci, kształtująca kondycję, koordynację, wytrzymałość czy umiejętność analitycznego myślenia. Dla mnie to życiowa pasja i mam nadzieję, że wiele dzieciaków złapie tenisowego bakcyla – powiedziała Urszula Radwańska, czołowa polska tenisistka, ambasadorka akcji Dzieciaki do Rakiet.
Jak zgłosić szkołę do akcji Dzieciaki do Rakiet?
Nagraj krótki filmik lub zrób zdjęcia pokazujące, jak dzieci z Twojej szkoły bawią się poprzez sport.
Wejdź na stronę www.dzieciakidorakiet.pl.
Wypełnij formularz i wgraj lub zdjęcia. Pojawią się one na stronie po akceptacji moderatora. Masz na to czas do 31 października.
5 listopada zostanie uruchomione głosowanie na poszczególne szkoły. Zagłosuj na swoją szkołę i śledź wyniki głosowania internautów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.
Głosować będzie można do 16 grudnia. Głosowanie internautów wyłoni 60 szkół zgłoszonych do programu. Ostatnich 10 szkół spośród tych, które uzyskały mniej głosów, wybierze kapituła akcji Dzieciaki do Rakiet – tak, by nawet mniejsze placówki miały równe szanse dostania się do programu.
Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia. Więcej szczegółów oraz regulamin akcji na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.
Rodzice, dajcie dobry przykład!
O tym, jak ważne jest to, by zaszczepiać w dzieciach sportowe pasje świadczą wyniki raportu „Aktywność fizyczna dzieci w Polsce” przygotowanego przez Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego na zlecenie Banku BGŻ BNP Paribas, organizatora akcji Dzieciaki do Rakiet.
Normę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), czyli minimum godzinę aktywności dziennie, wypełnia jedynie co czwarte polskie dziecko w wieku 11-15 lat.
Tyle samo dzieci w tym przedziale wiekowym spędza codziennie przed telewizorem minimum cztery godziny w dzień powszedni, zaś w weekendy jest to niemal połowa nastolatków w tym wieku! Tymczasem spędzanie przed ekranem więcej, niż dwóch godzin dziennie, ma negatywny wpływ na zdrowie dzieci.
Jeszcze większy spadek aktywności następuje u starszych nastolatków – zaledwie co dziesiąte dziecko w wieku 17-18 lat wypełnia minimum rekomendowane przez WHO.
Problemem są też zwolnienia z WF-u. Główną przyczyną opuszczania tych zajęć przez dzieci są zwolnienia wypisywane przez rodziców, a nie zwolnienia lekarskie. Aż 2/3 dzieci opuściło lekcje WF przynosząc usprawiedliwienie od rodziców, a co piąty uczeń był w ten sposób zwolniony z więcej niż 5 lekcji.
BNP Paribas – We are tennis
Grupa BNP Paribas jest największym sponsorem tenisa na świecie już od ponad 44 lat. Związek BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki grupy.
W roku 1973 Francuska Federacja Tenisowa zamierzała zbudować loże dla honorowych gości turnieju wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zwróciła się do BNP o wsparcie finansowe tego projektu, w zamian oferując zamieszczenie logo BNP na banerach wokół kortów.
Dziś możemy je oglądać na kortach zarówno wielkiego, jak i małego formatu. W sumie na całym świecie logo BNP Paribas pojawia się na ponad 40 kilometrach banerów wokół kortów – zarówno przy okazji turniejów wielkoszlemowych, jak i w szkółkach tenisowych czy rodzinnych klubach.
Ta długotrwała więź BNP Paribas z tenisem miała duże znaczenie dla budowania wizerunku Grupy BNP Paribas. Hasłem przewodnim Banku, jakim posługuje się w ramach programu jest „We are tennis” – Tenis to my.
Wynika to z faktu, że Grupa angażuje się w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej i to na wszystkich poziomach: rozgrywek profesjonalnych, rozgrywek amatorskich i juniorów oraz tenisistów niepełnosprawnych. Efektem działań promocyjnych jest również informacyjno-społecznościowy portal www.wearetennis.com.
Jędrzej Hugo-Bader
Biuro prasowe akcji Dzieciaki do Rakiet
Havas Sports & Entertainment