• Przeprawa promowa
  • Komunikacja miejska
  • Emilbus
  • Jomsborg
  • Rozkład jazdy PKP
  • Rozkład jazdy PKS
logo
wiadomości ze Świnoujścia i okolic, relacje z ważnych wydarzeń. Przewodnik po kulturze, rozrywce, biznesie i inwestycjach.
  • Świnoujście
  • Gryfice
  • Z kraju i regionu
  • Kontakt
  • Pogoda
  • Plan miasta
  • Ważne numery
  • Historia
Wystawa czasowa: TWARZE / FACES Katarzyna Kozyra & Katarzyna Szumska

Historia/ Kraj i region/ Rozrywka/ Świnoujście

Wystawa czasowa: TWARZE / FACES Katarzyna Kozyra & Katarzyna Szumska

informacja, Muzeum Narodowe, ogłoszenie, rozrywka, Świnoujście, Szczecin, wydarzenia kulturalne 19 czerwca 2018

Tweet

Muzeum-Narodowe-w-Szczecinie logoWystawa czasowa: TWARZE / FACES Katarzyna Kozyra & Katarzyna Szumska.

Zapraszamy na oprowadzanie autorskie po wystawie „Twarze/Faces” Katarzyny Kozyry oraz Katarzyny Szumskiej.

Artystki opowiedzą o swoich pracach w sobotę, 23 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej (ul. Staromłyńska 1). Na spotkanie wstęp wolny.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Kozyra i Szumska intensywnie współpracowały ze sobą w ramach projektów autorskich Kozyry – podczas realizowanego w Izraelu rozbudowanego przedsięwzięcia artystyczno-badawczego „Szukając Jezusa” oraz przy zrealizowanym w konwencji baśni filmie „Opowieść zimowa”, dla którego oprawą scenograficzną była siedziba współtworzonego przez Szumską Teatru Cinema w Michałowicach koło Jeleniej Góry.

Wystawa w Muzeum Narodowym w Szczecinie, w ramach której zaprezentowana zostanie wielokanałowa wideoinstalacja „Faces” (2006)  Kozyry oraz  obrazy Szumskiej z rozbudowanego (rozpoczętego w 2013 roku) cyklu „Portrety w zawieszeniu”, jest pierwszym wspólnym wystąpieniem artystek.

Wystawa czasowa: TWARZE / FACES Katarzyna Kozyra & Katarzyna Szumska
26.04.2018 Szczecin Wernisaż „Twarze / Faces” Katarzyna Kozyra , Katarzyna Rotkiewicz-Szumska . Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej
kuratorzy: Magdalena Lewoc. Fot. Robert Stachnik

Dotychczas ich indywidualne kariery twórcze przebiegały niezależnie i według odmiennych scenariuszy.

Kozyra od czasu swojej pracy dyplomowej („Piramida zwierząt”, 1993) obronionej w słynnej „Kowalni” – pracowni prowadzonej przez prof. Grzegorza Kowalskiego na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – stale skupiała na sobie uwagę zarówno krytyki, jak i całej opinii publicznej, uchodząc za enfantre terrible polskiej sceny artystycznej.

Jej kolejne przedsięwzięcia otaczała atmosfera skandalu i sporu. Jednocześnie z roku na rok artystka umiejętnie budowała silną pozycję na międzynarodowej scenie artystycznej, zdobywając szereg prestiżowych wyróżnień (między innymi na 48. Biennale Sztuki w Wenecji), a jej prace trafiały do liczących się kolekcji sztuki najnowszej w kraju i za granicą.

Szumska na początku lat 90., po ukończeniu studiów w pracowni prof. Jerzego Krechowicza w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, wraz z mężem Zbigniewem Szumskim wycofała się z konwencjonalnie pojmowanego życia artystycznego, przenosząc się do Michałowic – niewielkiej, peryferyjnej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku, z dala od artworldu.

Wystawa czasowa: TWARZE / FACES Katarzyna Kozyra & Katarzyna Szumska
26.04.2018 Szczecin Wernisaż „Twarze / Faces” Katarzyna Kozyra , Katarzyna Rotkiewicz-Szumska . Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej
kuratorzy: Magdalena Lewoc. Fot. Robert Stachnik

W Michałowicach Szumscy skupili wokół siebie grupę artystów, aktorów i tancerzy, tworząc Teatr Cinema – autorską formułę o awangardowym rodowodzie.

Kariera artystyczna Szumskiej (będącej w Cinemie scenografką, fotografką, aktorką i menadżerką) przebiegała odtąd głównie w ramach pracy zespołowej i podejmowanych wspólnie produkcji na pograniczu teatru, performansu i sztuk wizualnych.

Specyficzna dla Cinemy estetyka – poetycka orkiestracja obrazu, dźwięku i ruchu scenicznego – zyskała szybko międzynarodową renomę.

Od połowy lat 90. do dziś zespół intensywnie podróżuje, goszcząc na najważniejszych światowych festiwalach teatrów alternatywnych i poszukujących. Szumska-malarka funkcjonowała przez wiele lat na obrzeżach sceny artystycznej.

Od roku 2013, wraz ze zmianą tematyki (z dominującego dotychczas w jej pracy pejzażu na studia portretowe), jej obrazy ponownie pojawiły się w obiegu.

W ramach kilku wystaw indywidulanych (m.in. w Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze – uznanej za najciekawsze wydarzenie roku w dziedzinie sztuk wizualnych) Szumska zaprezentowała się jako wrażliwa obserwatorka współczesności i znakomita malarka, umiejętnie łącząca zainteresowania antropologiczne oraz inspiracje teatralne.

Wspólna prezentacja Kozyry i Szumskiej pokazuje dwie charyzmatyczne osobowości twórcze o odmiennych temperamentach i artystycznych biografiach,  odwołując się do tych obszarów ich praktyki artystycznej, na których mogą się spotkać i podjąć inspirujący dialog.

Pierwszym z nich jest właściwe obu artystkom działanie na pograniczu sztuk wizualnych, performansu i teatru.

Kozyra od wielu lat realizuje projekty inspirowane sztukami scenicznymi – między innymi tańcem i operą, często obsadzając samą siebie w roli protagonistki; Szumska od ponad ćwierćwiecza jest twórczo związana z teatrem, dla którego sztuki wizualne są podstawowym punktem odniesienia.

Przez nadanie szczególnego statusu sztukom performatywnym w obszarze swoich artystycznych doświadczeń i inspiracji, zarówno Kozyra, jak i Szumska, po pierwsze umiejętnie wykorzystują kreatywny potencjał pogranicza dyscyplin, po drugie stawiają w centrum uwagi performatywność  – działanie, sprawczość i  ich wpływ na kreowanie indywidualnej tożsamości, które zdają się najlepiej oddawać charakter bycia w świecie współczesnego człowieka.

W kontekście sztuki eksponują zatem intuicje podobne do tych, jakie na gruncie humanistyki formułują intelektualni liderzy tzw. zwrotu performatywnego – Richard Schechner, Victor Turner, Erika Fische-Lichte czy John McKenzie.

Doświadczenie performatywne na najbardziej podstawowym poziomie nie może obejść się bez ciała.

Współczesny teatr alternatywny, starając się przezwyciężyć klasyczne elementy struktury przedstawienia, takie jak tekst, postać czy fabuła, odwołuje się do pracy z ciałem i do rzeczywistej obecności aktorów na scenie.

Aktorskie doświadczenia Szumskiej z Cinemy (teatru, w którego produkcjach centralną funkcję pełnią obraz i działanie, gdzie marginalizuje się lub pomija tekst a główny nośnik stanowi ciało i podmiotowość aktora/performera) ujawnia się w sposobie podejmowania przez nią wyzwań, jakimi są malarskie studia portretowe, realizowane w ramach cyklu „Portrety w zawieszeniu”.

Praca z ciałem, obserwowanie ciała i  kulturowych sposobów jego dyscyplinowania towarzyszą Kozyrze w zasadzie od początku jej kariery artystycznej.

Odważne, przekraczające obyczajowe tabu realizacje, w których najczęściej własne ciało obsadza w głównej roli, były postrzegane w kategoriach ekscesu, budziły sprzeciw i oburzenie, ujawniając głęboko zakorzenioną w kulturze somatofobię.

Nowe idee rehabilitujące ciało jako źródło wiedzy (Maurice Merleau-Ponty, Richard Shustermann), nie zadomowiły się natomiast na tyle mocno w powszechnej świadomości, by stworzyć intelektualny i filozoficzny klimat, umożliwiający bardziej zniuansowaną lekturę jej artystycznych realizacji, ujawniając ich emancypacyjny potencjał.

Drugi obszar, który ściśle łączy się z kwestiami performatywności i somatyczności oraz pozostaje w centrum zainteresowań obu artystek, to kwestia tożsamości.

W przypadku Kozyry jest postrzegana przez pryzmat płci kulturowej (w rozumieniu bliskim koncepcji płci performatywnej Judith Butler) i analizowana we właściwej artystce wywrotowej, anarchizującej poetyce.

W przypadku Szumskiej – przez refleksję na temat relacji pomiędzy twarzą i maską oraz indywidualną historią portretowanych postaci i ich kulturowo zapośredniczonymi, zmediatyzowanymi wizerunkami.

Szumska z wielką wrażliwością oraz skupieniem bada możliwości ekspresywnego malarskiego przetworzenia twarzy w dobie „inflacji twarzy” i cyfrowej nadprodukcji obrazów, w świeży sposób nawiązując do długiej historii europejskiego portretu.

Wśród prac wybranych do prezentacji w Muzeum Narodowym w Szczecinie szczególnie interesująco prezentuje się wątek tzw. paradygmatu ciała i paradygmatu twarzy jako głównych kodów dostępu do rozpoznania problematyki tożsamości.

Współczesna kultura i refleksja teoretyczna odwróciły dominujące do wieku XX trendy uprzywilejowujące twarz, postrzeganą jako zwierciadło duszy, ujawniające prawdę o człowieku, lokując w centrum zainteresowania ciało, które myśli, wyraża i wytwarza sensy, i jest zasadniczym źródłem całej naszej wiedzy, w tym wiedzy o sobie.

W „Faces” Kozyry, gdzie „taneczne portrety” zaproszonych do współpracy artystów zostały rozszczepione na dwa zsynchronizowane obrazy – sfilmowany z dystansu występ i kadrowaną z bliska twarz – oraz w „Portretach w zawieszeniu” (a w szczególności w cyklu „Modele do składania”, zbudowanym z malowanych na odrębnych płótnach twarzy i torsów portretowanych osób) napięcie pomiędzy tymi konkurencyjnymi sposobami rozumienia tożsamości tworzy nową artystyczną i intelektualną jakość.

Magdalena Lewoc

Katarzyna Kozyra  (ur. w Warszawie w 1963 roku) – rzeźbiarka, fotografka, autorka performansów, filmów, instalacji wideo oraz akcji artystycznych. Absolwentka Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W 1998 roku odbyła gościnnie studia podyplomowe w Hochschule für Graphik und Buchkunst w Lipsku, w pracowni Nowych Mediów u prof. Helmuta Marka. Działania Kozyry przyczyniły się do powstania tzw. sztuki krytycznej, a także miały istotny wpływ na kształt współczesnej kultury, będąc nieraz punktem wyjścia do szerszej dyskusji. Laureatka m.in. nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Warszawa 2011) i Paszportu „Polityki” (Warszawa 1997).

Stypendystka DAAD (Berlin 2003) oraz Fundacji Kościuszkowskiej (Nowy Jork 2000). W 1999 roku otrzymała honorowe wyróżnienie na 48. Biennale Sztuki w Wenecji za instalację wideo „Łaźnia męska” prezentowaną w Polskim Pawilonie. W 2011 roku uzyskała stopień doktora na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W 2013 roku „Huffington Post” zaliczył Katarzynę Kozyrę do grona dziesięciu najważniejszych artystek nowego milenium. W 2014 roku została laureatką czwartej edycji Nagrody Filmowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie za pomysł filmu eksperymentalnego „Projekt X”.

W ciągu ostatnich dekad prace Kozyry były wystawiane w muzeach i instytucjach na świecie, włączając:

Biennale w Wenecji, São Paulo Biennale, Sidney Biennale, Busan Biennale, Kunstsammlung Nordrhein Westfalen (Düsseldorf), Kulturhuset (Sztokholm), Museum Voor Moderne Kunst (Arnhem), Carnegie International (Pittsburg), Barbican Art Center (Londyn), Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig (Wiedeń), Brooklyn Museum (Nowy Jork), Kiasma Museum of Contemporary Art (Helsinki), CCA (Tel-Awiw), Three Shadows Photography Art Centre (Pekin) i inne.

W 2012 roku artystka otworzyła Fundację Katarzyny Kozyry, która spośród innych fundacji zajmujących się sztuką współczesną wyróżnia się przez koncentrację swoich działań na wspieraniu aktywności kobiet w obszarze kultury i sztuki, podejmowanie projektów o znaczącym wymiarze społecznym oraz artystycznym.

Katarzyna Szumska (ur. w 1958 roku w Szczecinie ) – zajmuje się malarstwem, scenografią fotografią i wideo. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obroniła w 1983 roku u prof. Jerzego Krechowicza.

Od 1992 roku współtworzy Teatr Cinema, awangardową formację działającą na pograniczu sztuk wizualnych i teatru ruchu.

Jest laureatką nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego i dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w roku 2011 i 2014).

W ramach stypendium zrealizowała „Poczet Repatriantów Śląskich” – projekt o mieszkańcach Michałowic, ich osobistych historiach i miejscu, w którym żyją.

Złożyły się na niego wywiady, zdjęcia, portrety malarskie oraz dwa półgodzinne filmy podsumowujące oba cykle projektu. W 2013 roku otrzymała nagrodę Miasta Jeleniej Góry za wystawę „Portrety w zawieszeniu” – najciekawsze wydarzenie roku w dziedzinie sztuk wizualnych.

W latach 2014–2017 współpracowała przy realizacji projektu Katarzyny Kozyry „Szukając Jezusa” (zdjęcia, kamera wideo, praca badawcza).

Mieszka i pracuje w Michałowicach, w Karkonoszach, w domu będącym również siedzibą teatru oraz miejscem realizacji wielu projektów i rezydencji artystycznych.

Daniel Źródlewski Rzecznik Prasowy

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Wystawa czasowa: TWARZE / FACES Katarzyna Kozyra & Katarzyna Szumska
26.04.2018 Szczecin Wernisaż „Twarze / Faces” Katarzyna Kozyra , Katarzyna Rotkiewicz-Szumska . Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej kuratorzy: Magdalena Lewoc. Fot. Robert Stachnik
Wystawa czasowa: TWARZE / FACES Katarzyna Kozyra & Katarzyna Szumska
26.04.2018 Szczecin Wernisaż „Twarze / Faces” Katarzyna Kozyra , Katarzyna Rotkiewicz-Szumska . Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej kuratorzy: Magdalena Lewoc. Fot. Robert Stachnik

Zobacz także

old-door-g5992cc0eb_1280

Historia /

Polacy chcą inwestycji w zabytki

gam-0249

Kraj i region /

Karnawał w Operze Na Zamku w Szczecinie: wznowienie musicalu “MY FAIR LADY”

15774663_1748106918850212_160031870615917336_o

Rozrywka /

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

‹ Dar Młodzieży. Polska młodzież z wizytą u Papieża › IX MISTRZOSTWA ŚWINOUJŚCIA ZA NAMI!
Świnoujście

Twoja reklama

  • Cennik

Galerie

  • Galeria ART
  • Miejsce sztuki44
  • Ferie 2023 w Świnoujściu

Kamery on-line

  • Świnoujście promenada
  • Przeprawa promowa
  • Widok na plażę
  • Widok na plażę z Radisson Blu Resort
  • Latarnia
  • Ogłoszenia drobne
  • Historia
  • Ferie 2023 w Świnoujściu

Komunikacja

  • Przeprawa promowa
  • Komunikacja miejska
  • Emilbus
  • Jomsborg
  • Rozkład jazdy PKP
  • Rozkład jazdy PKS

Warto odwiedzić

  • Fort Gerharda
  • Fort Anioła
  • Fort Zachodni
  • Podziemne miasto
  • Latarnia morska
  • Muzeum Rybołówstwa
  • Miejski Dom Kultury
  • Biblioteka Miejska

Turystyka

  • Baza noclegowa
  • Biura podróży
  • CIT
  • Biura turystyczne

Prawo i Biznes

  • Twój biznes
  • Prawo

Komnata kultury

  • Poezja
  • Proza
  • Sztuka amatorska

Kulinaria

  • Blog kulinarny Danusi

Radio i telewizja

Radio Szczecin 106,3FM TV Świnoujście TV Słowianin

Polecane strony

Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl Infomare.pl M&Ł Lipcowie ze Świnoujścia Jooble Jooble Opera na Zamku Żegluga Szczecińska GS24 Komenda Miejska Policji w Świnoujściu praca na statkach Jooble Port Szczecin-Świnoujście MKS Flota
Politechnika Morska w Szczecinie
Akademia-Morska-Gdynia-logo polecane strony
Zespół Szkół Morskich
Muzeum Narodowe w Szczecinie
szpital-logo

Ogrody kompleksowo – Villa Verde

tarasy kompozytowe
Tarasy kompozytowe Usługi ogrodnicze
Zabudowy balkonów
portal Okna Szczecin

Świnoujście – Andrzej Warzecha

REKLAMA

REKLAMA

obozy konne

TWOJA REKLAMA

Cennik

Reklama

okna pcv szczecin

Polecane

  • 15774663_1748106918850212_160031870615917336_oNa ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów
    8 lutego 2023
  • pajaki1Uwaga! Pająki w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu
    8 lutego 2023
  • kot, pixabay.comŚwinoujście. Miejski Program Opieki nad bezdomnymi zwierzętami na 2023 rok
    8 lutego 2023
  • filtr DPFProfesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF
    8 lutego 2023
  • ŚOT1Skorzystaj z oferty. Świnoujście jest fajne przez cały rok
    7 lutego 2023
  • gam-0249Karnawał w Operze Na Zamku w Szczecinie: wznowienie musicalu “MY FAIR LADY”
    7 lutego 2023
  • Kursy maturalne z matematyki na ZUTMaturalne last minute. Ruszyły zapisy na bezpłatne korepetycje z matematyki
    6 lutego 2023
  • ferie-plakat-2023-web1„Bezpieczne Ferie 2023” w Gryfickim Domu Kultury i świetlicach wiejskich
    6 lutego 2023
  • odpadykomunalneŚwinoujście. Uwaga. Mija termin deklaracji za śmieci
    6 lutego 2023
  • Nominacja_Przemyslaw_Chabros1III Szczep Harcerski “Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego w Świnoujściu. Uwaga głosujemy! – nominacja
    3 lutego 2023
  • basen-kaszubski-202207-25Port Szczecin-Świnoujście – portowe inwestycje – stan na koniec 2022 roku
    3 lutego 2023
  • baner-ferie-2023MDK1MDK Świnoujście. Kreatywne Ferie Zimowe 2023
    3 lutego 2023
  • profilowe-zamekMDKMDK Świnoujście. Wykład o latarniach morskich dla UTW
    3 lutego 2023
  • Ant-Man i Osa Kwantomania_Przedsprzedaż_MULTIKINO (2)Zajmij najlepsze miejsce na premierze „Ant-Man i Osa: Kwantomania”!
    3 lutego 2023
  • ferie 2023biblioteka1Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu. Ferie 2023
    3 lutego 2023
  • 5Jeszcze przed wakacjami. Świnoujście otwiera tunel pod Świną
    3 lutego 2023
  • ogrzewaniegazowe1Świnoujście. Refundacja podatku VAT odbiorców paliw gazowych w gospodarstw domowych
    1 lutego 2023
  • Filmowy luty w Multikinie (3)Co warto zobaczyć w lutym w Multikinie?
    1 lutego 2023
  • regeneracja turbosprężarkiTurbosprężarka – regeneracja i czyszczenie turbin
    1 lutego 2023
  • Czesław MozilMDK Świnoujście. Czesław Mozil Solo
    28 stycznia 2023

Reklama

Najnowsze wiadomości

  • Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów
    8 lutego 2023
    Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i średnich w okresie zbliżających się zimowych ferii
  • Uwaga! Pająki w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu
    8 lutego 2023
    Marzyliście by wziąć ptasznika do ręki? Teraz będzie okazja! Stwory o ośmiu nogach, które zostawiają po sobie pajęczyny o fantazyjnych wzorach, są
  • Świnoujście. Miejski Program Opieki nad bezdomnymi zwierzętami na 2023 rok
    8 lutego 2023
    Wypełniając obowiązek Gminy wynikający z ustawy o ochronie zwierząt w dniu 25 stycznia br. Prezydent Miasta Świnoujście zwrócił się z prośbą do
  • Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF
    8 lutego 2023
    Współczesne samochody wyposażone są w różnego rodzaju filtry, które pełnią ważną rolę w zachowaniu czystości środowiska. Jednym z nich jest filtr
  • Medale dla lekkoatletów z sekcji OSiR WYSPIARZ z Halowych Mistrzostw Województwa w LA
    7 lutego 2023
    W dniu 5 lutego 2023 r., w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiejatletyce w kategorii U14, U16, U 18 W zawodach wystartowało 386
  • Skorzystaj z oferty. Świnoujście jest fajne przez cały rok
    7 lutego 2023
    Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez aliantów słynny Lutzow. Wyjątkowa
  • Karnawał w Operze Na Zamku w Szczecinie: wznowienie musicalu “MY FAIR LADY”
    7 lutego 2023
    Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na wznowienie musicalowego hitu „My Fair Lady” Alana Jaya Lernera i Fredericka Loewe’a w reżyserii Jakuba
  • Gryfice. „SZCZĘŚLIWA, BO ŻYJĘ….” relacja z wernisażu wystawy malarstwa Anny Zinets
    7 lutego 2023
    „Szczęśliwa, bo żyję…..” – to tytuł wystawy malarstwa Anny Zinets, ukraińskiej artystki i projektantki wnętrz z Irpienia, której
  • Zakończenie Młodzieżowej Ligi Siatkówki
    7 lutego 2023
    W sobotę 4 lutego zakończyła się II edycja Młodzieżowej Ligi Siatkówki. W zmaganiach które rozpoczęły się w październiku 2022, brało udział 6
  • Maturalne last minute. Ruszyły zapisy na bezpłatne korepetycje z matematyki
    6 lutego 2023
    Studium Matematyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprasza wszystkich, którzy chcieliby powtórzyć materiał przed maturą z matematyki,
  • „Bezpieczne Ferie 2023” w Gryfickim Domu Kultury i świetlicach wiejskich
    6 lutego 2023
    Gryficki Dom Kultury zaprasza dzieci do udziału w „Feriach 2023 z Gryfickim Domem Kultury”, które rozpoczynamy w poniedziałek 13 lutego o godz.
  • Świnoujście. Uwaga. Mija termin deklaracji za śmieci
    6 lutego 2023
    10 lutego 2023r. mija termin na składanie deklaracji dotyczącej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2023 r. Druk deklaracji można
  • 44 wyspy i 44 biegaczy na parkrun
    6 lutego 2023
    279. parkrun Świnoujście 44 wysp i 44 biegaczy stanęło w szranki by w minioną sobotę o godz. 9.00 rano sprawdzić, kto tym razem będzie najlepszy. Ale
  • Przeszło oczekiwania. Oby tak w lidze!
    5 lutego 2023
    Błękitni Stargard – Flota 0-3 (0-2)   0-1  Kamil Poźniak 35 minuta z karnego (asysta Karaman) 0-2  Dmytro Szewczuk 42 minuta (asysta
  • Ptaki poprawią ci nastrój
    5 lutego 2023
    Istnieją badania dowodzące korzystnego wpływu obserwacji ptaków i aktywności z nimi związanych na poprawę samopoczucia, nastroju i ustępowanie lęku.
  • Podróże dają zdrowie
    5 lutego 2023
    Wyjazdy poza miejsce zamieszkania mają niebagatelne znaczenie dla zdrowia ciała i ducha. Mogą obniżać stres, skłaniać do ruchu, zacieśniać relacje z
  • Ponad 16 tys. uczniów wzięło udział w styczniowych warsztatach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Przed nami program na luty!
    5 lutego 2023
    Busy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości od września 2022 r. jeżdżą od szkół do szkół w całym kraju, a edukatorzy każdego dnia prowadzą dla
  • Czy terroryści zagrożą polskim farmom wiatrowym na Bałtyku?
    4 lutego 2023
    W najbliższych latach Polska zyska – dzięki budowie morskich farm wiatrowych – kolejne moce energetyczne. Ten nowy element infrastruktury krytycznej
  • 1,5% podatku na OPP zamiast dotychczasowego 1%
    4 lutego 2023
    Zmiany w przepisach podatkowych na 2022 r. spowodowały, że podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz
  • Zgłoś swoją miejscowość. Zyskaj wsparcie w rozwoju działań lokalnych.
    4 lutego 2023
    Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej

Back to Top

Zgoda na nieodpłatne wykorzystanie herbu Świnoujścia na stronie internetowej www.tu.swinoujscie.pl oraz na materiałach promujących w/w stronę zgodnie z zasadami określonymi w księdze znaku. WPT-P.013.9.2016.
Zgoda wydana przez Prezydenta Miasta Świnoujście.

Sąd Okręgowy w Szczecinie I Wydział Cywilny Sekcja Rejestrowo-Egzekucyjna postanowieniem Sądu z dn. 16.09.2016 r. sygnatura akt I Ns Rej. „Pr” 49/16 wpisano do rejestru dzienników i czasopism tytuł tu.swinoujscie pod numerem rejestru 1023

Strona posiada Certyfikat Bezpieczeństwa SSL

https://tu.swinoujscie.pl/kontakt/

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Nasz Instagram

Nasz Twitter

Tweets by @tu_swinoujscie
Odwiedź nas też tu:
  • Świnoujście
  • Gryfice
  • Z kraju i regionu
  • Kontakt
  • Pogoda
  • Plan miasta
  • Ważne numery
  • Historia
© Tu Świnoujście | polityka prywatności
Obsługa: Dotflow.pl