Świnoujście. Budżet Obywatelski. Jak to jest z tymi danymi
Świnoujście. Budżet Obywatelski. Jak to jest z tymi danymi.
Trwa zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019. Tak, jak w poprzednich latach, aby projekt mógł zostać zgłoszony, musi go poprzeć przynajmniej 40 mieszkańców miasta.
W związku z obowiązującymi nowymi przepisami dotyczącymi danych osobowych (RODO), niektórzy – choć popierają dany projekt – mają obawy przed podpisaniem się na liście poparcia .
Na liście poparcia należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres. Zgodnie z Regulaminem BO dane te służą wyłącznie weryfikacji.
Chodzi o to, aby można było sprawdzić, czy osoba popierająca dany projekt jest do tego uprawniona, czyli czy jest faktyczne mieszkańcem Świnoujścia. I tylko na tym właśnie polega ich weryfikacja i przetwarzanie.
– Tak naprawdę to nic się nie zmieniło w porównaniu z poprzednimi latami. Wtedy także popierający wpisywali takie dane i również były one chronione. Nowe przepisy po prostu jeszcze bardziej zaostrzyły tę ochronę – zapewnia Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Podobnie jednak, jak wcześniej, dane te służą wyłącznie aktualnie trwającej edycji Budżetu Obywatelskiego. Absolutnie nie ma mowy o wykorzystywaniu ich do jakichkolwiek innych celów. Są chronione zgodnie z nowymi przepisami i po zakończeniu procedur weryfikacyjnych ulegną zniszczeniu. Namawiam do wzięcia udziału w Budżecie Obywatelskim. To cenna inicjatywa, dzięki której mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na wygląd miasta, tego co w nim powstaje, co się dzieje.
Przypominamy . Projekty można zgłaszać do 29 czerwca 2018 roku.
BIK UM Świnoujście
Rzecznik Prezydenta Świnoujścia