Świnoujście. ZAPROSZENIE NA DEBATĘ SPOŁECZNĄ NA PRAWOBRZEŻU
Świnoujście. ZAPROSZENIE NA DEBATĘ SPOŁECZNĄ NA PRAWOBRZEŻU.
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu organizuje otwartą ewaluacyjną debatę społeczną pod nazwą: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczne prawobrzeże Świnoujścia”.
Spotkanie zaplanowano na czwartek 7 czerwca 2018 roku o godzinie 17:00 w filii nr 1 Miejskiego Domu Kultury przy ul. Sosnowej 18. Policjanci zapraszają na spotkanie wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta, którym nie jest obojętne podniesienie poczucia bezpieczeństwa obywateli.
Świnoujscy policjanci po raz kolejny organizują otwarte spotkanie dla mieszkańców miasta w formie debaty społecznej pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.
Tym razem będzie ona poświęcona bezpieczeństwu w prawobrzeżnej części Świnoujścia. W minionym półroczu będzie to już druga debata organizowana w tej części miasta.
We wrześniu 2016 roku został odtworzony Posterunek Policji w Świnoujściu – Warszów, znajdujący się w prawobrzeżnej części Świnoujścia.
Po ponad roku jego funkcjonowania, w listopadzie 2017 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zorganizowali debatę społeczną, podczas której spotkali się z mieszkańcami prawobrzeża, by poznać ich opinie oraz uwagi na temat jego funkcjonowania oraz problematyki bezpieczeństwa w tej części miasta.
Debata z jednej strony pomogła w identyfikowaniu problemów społecznych wymagających podjęcia działań przez policjantów pełniących służbę w odtworzonym posterunku, z drugiej – sprzyjała dyskusji na temat jego funkcjonowania, a tym samym służyła dostosowywaniu policyjnych działań do rzeczywistych potrzeb społecznych.
Policjanci, planując przeprowadzenie 7 czerwca br. debaty ewaluacyjnej, chcą zdiagnozować aktualny stan bezpieczeństwa oraz przeanalizować zgłoszone podczas pierwszej debaty rekomendacje dla Policji i innych podmiotów.
Do uczestnictwa w spotkaniu, oprócz przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i Posterunku Policji, zostaną zaproszeni także radni, przedstawiciele samorządu, Straży Miejskiej, rad osiedli i stowarzyszeń, pomocy społecznej oraz administracji mieszkaniowej ZGM.
Sugestie uczestników debaty i konsultacje społeczne będą jednym z głównych narzędzi wykorzystanych do opracowania mapy zagrożeń, która będzie zawierała min. informacje o przestępstwach pospolitych, kryminalnych oraz drogowych.
Jednym z najważniejszych elementów będzie „głos” ze strony zaproszonych gości oraz mieszkańców, bo chodzi o to, aby na mapie znalazły się informacje z wielu stron za pośrednictwem dialogu społecznego.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa i dyskusji.
asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu