Site icon Tu Świnoujście

Ok. 370 płatnych staży w ramach „Wakacyjnego stażu 2018”

Ok. 370 płatnych staży w ramach

Gospodarka Morska logoOk. 370 płatnych staży w ramach „Wakacyjnego stażu 2018”.

Prawie 370 płatnych staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych ufundowały 93 firmy i instytucje publiczne, które biorą udział w projekcie „Wakacyjny Staż 2018”. Zapisy chętnych potrwają do 9 maja.

Realizowany w Gdańsku przez urząd miasta od 2003 roku projekt „Wakacyjny Staż” cieszy się dużym zainteresowaniem; w minionych latach o jedno płatne miejsce stażowe ubiegało się średnio kilka osób. W tym roku najniższe wynagrodzenie ma wynosić ok. 1,4 tys. zł brutto.

Od poniedziałku zainteresowani stażem mogą składać swoje zgłoszenia. Referat prasowy gdańskiego urzędu miasta poinformował, że na studentów i absolwentów uczelni wyższych czeka prawie 370 ofert staży, które ufundowało 80 firm i instytucji publicznych.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie wakacyjnystaz.pl w terminie do 9 maja.

O płatne staże w instytucjach publicznych oraz firmach reprezentujących różne branże gospodarki, m.in. bankową, deweloperską, finansową, hotelarską, IT, kosmetyczną, księgową, medialną, telekomunikacyjną, turystyczną i wiele innych, mogą ubiegać się studenci wszystkich lat i kierunków studiów, z Polski i z zagranicy.

„Różnorodność ofert staży sprawia, że każdy student z uniwersytetu, czy też z uczelni technicznej, może znaleźć coś interesującego dla siebie i spróbować swoich sił w biznesie bądź w innych dziedzinach zawodowych” – zachęca urząd.

Staż trwa minimum miesiąc – w okresie od lipca do końca września. Termin ustalany jest indywidualnie z fundatorem stażu. „Laureaci projektu otrzymują gwarancję wynagrodzenia w kwocie minimum 1400 zł brutto za miesiąc pracy, z uwzględnieniem obowiązującej minimalnej stawki godzinowej wynagrodzenia” – informuje magistrat.

Najwięcej miejsc stażowych, 64, ufundowała gdańska spółka wodociągowo-kanalizacyjna Saur Neptun Gdańsk. 25 miejsc czeka w spółce Flex (Flextronics International Poland) z Tczewa, 10 w globalnym centrum usług finansowych Arla w Gdańsku, 7 w Grupie Lotos.

Miejsca stażowe ufundowały też: urząd miasta w Gdańsku i wiele spółek miejskich, np. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, Gdańskie Autobusy i Tramwaje i Muzeum Gdańska.

Wśród fundatorów są też: spółka Copernicus Podmiot Leczniczy zarządzająca największymi szpitalami w mieście, Radio Gdańsk, terminal kontenerowy DCT Gdańsk, GPEC, Port Gdańsk, Bayer i stocznia Crist.

Miasto przekonuje, że „Wakacyjny Staż” pozwala młodym ludziom „postawić pierwsze kroki na drodze do kariery zawodowej i zdobyć praktyczne umiejętności oraz cenne doświadczenie”. W ubiegłym roku prawie połowa ankietowanych laureatów projektu otrzymała oferty pracy po zakończeniu staży.

W ubiegłym roku pracodawcy zgłosili 376 miejsc stażowych, na które aplikowało prawie 1,4 tys. kandydatów. W 2016 r. aplikacje złożyło prawie 1,3 tys. chętnych, statystycznie ponad trzy osoby na jedno miejsce. Co czwarty stażysta został zatrudniony po zakończeniu praktyki.

Intencją miasta organizującego wraz z przedsiębiorcami akcję „Wakacyjny Staż” jest pomoc studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwienie im wejścia na rynek pracy. Informacje o projekcie dostępne są na stronie www.wakacyjnystaz.pl

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie projektu. 11 czerwca ma być opublikowana lista laureatów „Wakacyjnego Stażu 2018”.

fot. GospodarkaMorska.pl

Źródło: http://www.gospodarkamorska.pl/

Exit mobile version