Site icon Tu Świnoujście

Home staging, czyli jak urządzić mieszkanie do sprzedaży – charakterystyka profesji

Home stager to dość młody zawód, który stanowi swoiste połączenie dekoratora wnętrz z agentem nieruchomości. Branża home stagingu rozwija się w Polsce dynamicznie, a samą profesją interesuje się naprawdę wiele osób. Praca polega bowiem na przygotowaniu nieruchomości i urządzeniu jej wnętrz w taki sposób, by była ona atrakcyjna dla potencjalnego klienta. Przygotowanie scenografii do życia ma podziałać na wyobraźnię. Ważne jest nie tylko wysprzątanie czy odświeżenie wnętrza; czasem należy dokonać jego zupełnej przemiany. W teorii, home staging może wydawać się stosunkowo prosty, jednak w praktyce wymaga on wiedzy, doświadczenia oraz konkretnych predyspozycji. Wielu home stagerów to jednocześnie projektanci wnętrz, w efekcie czego dysponują już określonymi umiejętnościami i potrafią wykorzystywać wiedzę w praktyce. W związku z zainteresowaniem tak wielu osób home stagingiem, dziś możemy napotkać szereg kursów i ofert, które pozwalają przygotować się do pełnienia tej profesji. Jak zacząć karierę home stagera? Pierwszym krokiem jest zainteresowanie tematem. Od tego zaczyna się każda pasja.

Ścieżka rozwoju home stagera, czyli co należy zrobić by zacząć swoją karierę

Hobbystyczne zainteresowanie tematem należy wykorzystać ku temu, by regularnie pogłębiać swą wiedzę odnośnie home stagingu. Zdecydowanie pomóc w tym mogą specjalistyczne artykuły branżowe, śledzenie nowinek czy obserwowanie poczynań ekspertów z branży. Dopiero po przekonaniu się, że home staging jest czymś, co warto praktykować, czas zdecydować się na odbycie specjalistycznego kursu. Szkolenia z home stagingu oferuje między innymi firma CREATOR, która na swojej stronie internetowej – www.creator.net.pl – szczegółowo opisuje zasady dotyczące kursu, w którym może uczestniczyć każda osoba, która wykazuje zainteresowanie home stagingiem. Warto sięgać po kursy oferujące nie tylko merytoryczną wiedzę, lecz również możliwość jej praktycznego zastosowania. Kursy w placówkach posiadających wielu partnerów związanych z branżą to dobry wybór; wyróżniający się uczestnicy mogą zostać dodatkowo nagrodzeni potencjalną współpracą z partnerem placówki, otrzymując przepustkę do rozwoju swojej kariery pod okiem specjalistów w swoim fachu. Chociaż ukończenie kursu home stagingu nie jest wymagane by rozpocząć karierę w tym zawodzie, zdecydowanie poleca się skorzystać z możliwości jego odbycia. Umożliwia on bowiem zarówno nabycie wiedzy, jak i fachu, który jest brany pod uwagę w przypadku ubiegania się o zatrudnienie w konkretnej firmie specjalizującej się w świadczeniu usług z zakresu szeroko pojętych nieruchomości.

Czy home staging się opłaca?

Zawód home stagera z roku na rok rośnie na popularności – mimo tego konkurencja nie jest jeszcze na tyle duża, by należało się martwić o to, że po kursie zabraknie dla nas miejsca na rynku pracy. W związku z faktem, że home stager, podobnie zresztą jak projektant wnętrz, zazwyczaj prowadzi działalność usługową, sam może zadecydować o świadczonym przez siebie cenniku. Przykładowa oferta home stagera dotyczy między innymi aspektów takich jak: podkreślenie atutów nieruchomości, stworzenie projektu urządzenia mieszkania od zera, uporządkowania oraz przeorganizowania wnętrza, a także oceny potencjału inwestycji. Ceny tego typu usług w wielu przypadkach uzależnione są od metrażu, a na wysokość kosztów składają się takie czynniki jak doświadczenie i renoma home stagera. Jak dobrze wiemy, aby nim zostać, nie trzeba być absolwentem architektury czy szanowanym projektantem wnętrz – mimo to dobrze jest posiadać ukończony kurs oraz promować swoją działalność. Z odpowiednią wiedzą oraz umiejętnościami, zostanie home stagerem z pewnością się opłaci.

Exit mobile version