W dniu 22 maja br. ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Uczelnia oferuje 10 000 miejsc na 93 kierunkach, w tym 9 nowości.
Są to: Green Economy – zielona gospodarka (na I stopniu), Management w sporcie (na I stopniu), zarządzanie odnawialnymi źródłami energii (na studiach niestacjonarnych I stopnia), italianistyka (na I oraz II stopniu), nauki o rodzinie – doradztwo, coaching, mediacje (na I oraz II stopniu), audyt finansowy (na II stopniu), filologia hiszpańska (na II stopniu), International and European Business Law (na II stopniu), międzynarodowy biznes turystyczny (na II stopniu).
Uniwersytet Szczeciński posiada także bogatą ofertę 9 kierunków w języku angielskim. Zachęcamy do aplikowania na m.in.: Economics and IT Applications (studia stacjonarne I stopnia), International and European Business Law (studia stacjonarne II stopnia), Social Sciences (studia stacjonarne I stopnia), czy też International Economics (studia stacjonarne II stopnia).
Warto nadmienić, że co roku największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się następujące kierunki: psychologia, prawo, filologia angielska, filologia germańska z dodatkowym językiem obcym, filologia norweska, komunikacja i psychologia w biznesie, finanse i rachunkowość, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, filologia hiszpańska.
Co zrobić, aby zostać studentem US?
Rejestracji można dokonać zgodnie z terminarzem rekrutacji wyłącznie w systemie Elektronicznej Rejestracji kandydatów (ERK). Dokumentów nie należy składać osobiście ani za pośrednictwem poczty.
Aby się zrekrutować należy na stronie https://e-rekrutacja.usz.edu.pl/erkus/index.php założyć konto kandydata, uzupełniając podstawowe dane m.in.: imię, nazwisko, obywatelstwo, dane związane z odbytą wcześniej edukacją, a także numer PESEL, który staje się automatycznie identyfikatorem kandydata.
- Następnie wybierając dowolną liczbę kierunków w kolejności od najbardziej do najmniej pożądanego, wprowadzić wyniki będące podstawą klasyfikacji. W przypadku aplikacji na studia I° lub jednolite studia magisterskie – wyniki maturalne, natomiast w przypadku studiów II° – ocenę z dyplomu/średnią ocen z przebiegu studiów co najmniej I°.
- Należy także uiścić opłatę rekrutacyjną, wynoszącą 85 zł za każdy wybrany kierunek studiów. Aplikując na ten sam kierunek prowadzony w różnych trybach (stacjonarnym i niestacjonarnym) lub na kilka różnych kierunków, uiszcza się opłatę za każdy z nich. Potwierdzenie dowodu wpłaty należy wczytać na koncie kandydata w systemie ERK.
- W wyznaczonym terminie należy zaczytać skany wymaganych dokumentów. Ankietę osobową natomiast wydrukować (osobno dla każdego wybranego kierunku studiów), podpisać i zaczytać jej skan w systemie. Należy zadbać, aby wszystkie dokumenty były czytelne.
- Na podstawie zaczytanego kompletu dokumentów Komisje Rekrutacyjne podejmują decyzje o przyjęciu bądź nieprzyjęciu na studia na wybranym kierunku w Uniwersytecie Szczecińskim.
W sprawie decyzji o przyjęciu na studia, z kandydatem skontaktuje się dziekanat, prosząc o dostarczenie oryginałów dokumentów, w celu potwierdzenia ich zgodności z przesłanymi wcześniej skanami.
Źródło: Agnieszka Lizak – Rzeczniczka prasowa US