Site icon Tu Świnoujście

Ponad 6 mln dofinansowania dla Uniwersytetu Szczecińskiego na kształcenie w kluczowych branżach dla rozwoju gospodarki

Ponad 6 mln dofinansowania dla Uniwersytetu Szczecińskiego na kształcenie w kluczowych branżach dla rozwoju gospodarki

Uniwersytet Szczeciński pozyskał kolejne środki na rozwój dydaktyki. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie oceniło projekt, dzięki któremu uczelnia otrzymała dodatkowe środki na dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji. Uniwersytet Szczeciński uzyskał dofinansowanie w kwocie 6 641 072,00 zł na realizację projektu pn. „Uniwersytet Szczeciński – wsparcie kierunków studiów z branż kluczowych dla rozwoju gospodarki”. Głównym celem projektu jest dostosowanie oferty kształcenia uczelni do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji w ramach kierunków studiów:

„Uniwersytet Szczeciński stara się na bieżąco śledzić rynek pracy i dostosowywać ofertę kształcenia do potrzeb pracodawców.  Zależy nam, by nasi studenci już podczas studiów mieli możliwość kształcenia praktycznego i ten projekt, na ponad 6 mln. zł, daje nam jeszcze lepsze możliwości wsparcia kierunków studiów z branż kluczowych dla rozwoju gospodarki” – podkreśla prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

W ramach projektu będą realizowane działania z zakresu dostosowania oferty kształcenia na wyżej wymienionych kierunkach do wymagań rynku w kluczowych branżach dla rozwoju Pomorza Zachodniego. Uczelnia dostosuje i zmodyfikuje programy nauczania we współpracy z pracodawcami, praktykami lub podmiotami funkcjonującymi w otoczeniu społeczno-gospodarczym z kluczowych branż dla rozwoju gospodarki.  Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie wprowadzenie jeszcze lepszych elementów kształcenia praktycznego studentów tych kierunków, czyli wyjazdy studyjne, płatne praktyki i stypendia stażowe.  W ramach projektu zostanie zakupione m.in. wyposażenie i materiały do stanowisk doświadczalnych oraz bezterminowe licencje komputerowe. Wsparciem objęci będą także nauczyciele akademiccy, prowadzący zajęcia na tych kierunkach, którzy będą m.in. odbywać wizyty studyjne pozwalające na kontakt z liderami i praktykami w danych branżach. Dzięki takim projektom oferta Uniwersytetu Szczecińskiego będzie coraz bardziej atrakcyjna dla kandydatów na studia, a absolwenci tych kierunków będą mieli szeroką wiedzę i praktykę wchodząc na rynek pracy.

Agnieszka Lizak
Rzeczniczka prasowa

Kierownik Biura Komunikacji
uniwersytet Szczeciński

Exit mobile version