Majowy Turniej Tenisa Stołowego za nami

W sobotę 13 maja w hali sportowej OSiR „Wyspiarz” przy ul. Piłsudskiego 9, rozegrany został Majowy Turniej Tenisa Stołowego.
W godzinach przed południowych rywalizowała młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 lat i 11 – 15 lat a od godziny 15-tej rozegrany został turniej w kategorii OPEN.

Wyniki/kategoria

dziewczęta, do 10 lat:
1. miejsce – Hania Jelonek  (Świnoujście),
2. miejsce – Zosia Kopija (Międzyzdroje)
3. miejsce – Zuzia Krupińska (obie – Międzyzdroje)
chłopcy, do 10 lat:
1. miejsce
 – Nam Cao (Ahlbeck),
2. miejsce – Nikita Shaltonov (SP 6  Świnoujście),
3. miejsce – Wojtek Szymczyk (Kamień Pom.)
dziewczęta 11 – 15 lat:
1. miejsce – Darina Pavelko (SP 1 Świnoujście),
2miejsce – Dagmara Tutak (Kamień Pom.),
3. Miejsce – Hania Romanii (SP 1 Świnoujście).
chłopcy 11 – 15 lat:
1. miejsce – Wiktor Jelonek (SP 1 Świnoujście),
2Miejsce –  Minh Dang Cao (Ahlbeck).

W głównym turnieju imprezy – grze pojedynczej w kategorii OPEN zwyciężył Paweł Mazuryk pokonując w finale Pawła Saka  3 : 1 (2, 8, -9, 12). W meczu o 3 miejsce, Kamil Wawrzycki wygrał z Markusem Hellnerem (Ahlbeck) 3 : 1 (7, 6, -9, 5).

Ogółem w zawodach uczestniczyło 36 zawodników. W turniejach młodzieży rywalizowano systemem „każdy z każdym” a w kat. OPEN systemem „do dwóch przegranych”.

Na zakończenie zawodów, najlepsi w swoich kategoriach – nagrodzeni zostali okolicznościowymi pucharami.

Źródło: OSiR „Wyspiarz”