MKS Flota Świnoujście. Zmazać plamę z Koszalina

Porażka w Koszalina oczywiście boli, ale czy jest wstydliwa? Sam fakt na pewno nie, bo przecież gdzie można stracić punkty, jeśli nie tam właśnie? Nie ma co rwać z głowy włosów, przecież prowadzimy w tabeli z 5-punktową przewagą nad wiceliderem, wszystkie pozostałe mecze wygraliśmy, w tym 5-2 z Kluczevią Stargard i 3-0 z Gwardią Koszalin, ale chwały na pewno nie przynosi strata 6 bramek w jednym spotkaniu (połowa tego co w 15 poprzednich). Zatem oczekuje się poprawy. Okazja do tego nadarzy się już najbliższą sobotę, gdy w samo południe na stadionie przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu odbędzie się mecz z Gavią Choszczno.

Oczywiście Gavia to nie Bałtyk, trudno mecz z nią porównywać do tego sprzed tygodnia, ale na pewno spodziewamy się gry na pełnym gazie i pokazu wszystkich umiejętności jakie drużyna posiada oraz poprawy słabych punktów uwidocznionych w ostatnim czasie. No i oczywiście obowiązkowo zwycięstwa.

Zespół gości jest beniaminkiem, a sam klub nastawiony jest na szkolenie młodzieży, na co wskazuje nazwa „Akademia Piłkarska Gavia Choszczno”. Na razie idzie mu bardzo ciężko, zajmuje w tabeli przedostatnią pozycję, uzbierawszy 9 punktów i ma tylko punkt przewagi nad Dębem Dębno, z którym przed tygodniem przegrał 0-3. Dwa wygrane mecze (2-1 z Chemikiem Police i 4-1 z Mechanikiem Bobolice) oraz 3 remisy. Z wyjazdów przywieźli dotąd tylko 1 punkt po remisie 2-2 z Hutnikiem w Szczecinie. Nie ulega więc wątpliwości, kto jest faworytem tego meczu. Nasza obrona szczególnie uważać będzie musiała na Pawła Kulesę i Marcina Ćwieka, którzy strzelili odpowiednio 6 i 5 bramek.

Z zespołem Gavii spotkaliśmy się w klasie okręgowej w sezonie 2018/19. Wówczas wygraliśmy 5-2 w Choszcznie (przegrywając do przerwy 0-2, a wspomniany wyżej Marcin Ćwiek strzelił pierwszą bramkę) i 8-0 w Świnoujściu. Ciekawostką z tego drugiego spotkania jest hat trick Patryka Harkota, wprawdzie nie w jednej połowie, ale strzelił on wówczas 3 gole pod rząd, między 38 a 53 minutą, czyli w kwadrans.

Sobotni mecz będzie już z kibicami, a klub przygotował dla nich niespodziankę w postaci możliwości zakupu klubowych szalików, które będą do nabycia przed meczem w kasie stadionu.