MKS Flota Świnoujście. Po mistrzostwo jesieni bez kibiców

W najbliższą sobotę, 05 listopada 2022 o godzinie 13:00, drużyna Floty wystąpi w Świnoujściu przeciwko KS Orzeł Wałcz. Jeśli wygra (a o niczym innym przecież nie myślimy), definitywnie zapewni sobie pierwsze miejsce po zakończeniu rundy jesiennej. Niestety, zgodnie z Orzeczeniem nr 159/J/2022 Wydziału Dyscypliny ZZPN z dnia 27 października 2022, mecz ten rozegrany zostanie bez udziału publiczności.

Orzeł w tym sezonie bez szału. Zajmuje w tabeli 14. pozycję z 12 zdobytymi punktami i różnicą bramek 25-35. Bilans bramkowy podreperował sobie ostatnim meczem z Dębem Dębno, wygranym 5-0. I tu jest chyba najpoważniejsze ostrzeżenie. Tydzień wcześniej bezbramkowo zremisował w Postominie, ale przedtem zanotował 6 kolejnych porażek. Przed meczem z Dębem wygrał 2 razy… w 2 pierwszych kolejkach. Tak, tak, po 2 kolejkach był współliderem, choć zajmował dopiero 4. pozycję, a był za Flotą dlatego, że stracił o 1 bramkę więcej. Później jednak nastąpił ogromny regres, 11 kolejnych meczów bez zwycięstwa, w tym 8 porażek. Czy poprawi ten bilans w sobotę? Jego szanse są oczywiście znikome, ale przecież w piłce wszystko jest możliwe, nie przekreślajmy więc drużyny z Wałcza przed meczem.

Tyle, że rozpędzonej Floty nie udało się do tej pory powstrzymać nikomu. Najbliżsi tego byli Błękitni II Stargard, którzy od 31 do 64 minuty prowadzili 2-0, wyrównanie padło w 86, a zwycięska bramka w 4 minucie czasu doliczonego. Za to zespoły z miejsc 2-10, poza wspomnianymi Błękitnymi oraz Bałtykiem Koszalin, który mamy jeszcze przed sobą, przegrywały różnicą 3 lub więcej bramek. Ufamy więc, że dopiszemy sobie kolejne 3 punkty i zapewnimy spędzenie zimy w fotelu lidera.