Nie grali: Łukasz Gądek, Kostiantyn Karaman.
Trenerzy: Marcin Adamski, Rafał Wiśniewski.

Kluczevia: Marek Ufnal (do 90+4), Bartosz Sitkowski, Patryk Bil, Konrad Korczyński (62 Łukasz Rdzeń), Piotr Surma (62 Maciej Więcek), Kamil Bartoszyński, Adrian Mach, Michał Magnuski (90+5 Rafał Mazurek), Tomasz Purczyński (39 Jakub Pacała), Mikołaj Midzio (46 Yauheni Savastsynau), Kacper Dudek.

Nie grali: Hubert Chmielewski, Artur Kościukiewicz.
Trenerzy: Krzysztof Kapuściński, Maciej Więcek, Marcin Miskis, Grzegorz Flas.
Kierownik drużyny: Dariusz Kościukiewicz.

Flota: J. Graf (52), Szewczuk (78), Harkot (90+1), Turajski (90+4).
Kluczevia: Bil (32), Mach (67), Savastsynau (77), Więcek (90+5).
Czerwona kartka: Ufnal (90+4 za uderzenie w twarz piłką Turajskiego)

Sędziowali: Radosław Zbaracki, Robert Szczygieł, Mariusz Beczko.
Obserwator: Piotr Dykiert.

Widzów: 420.

Kto był na tym meczu na pewno nie żałuje. Po dobrej grze z obu stron nasza drużyna wygrała z jednym z głównych konkurentów do awansu. W tym meczu było wszystko, czego potrzebuje kibic.

Ciekawa gra, sytuacje podbramkowe z obu stron, dużo goli i zwycięstwo gospodarzy. I jeszcze czerwona kartka dla najstarszego zawodnika na boisku.

Wynik sugeruje pełną kontrolę Floty, ale aż tak dobrze nie było. To goście zaatakowali na początku i już w 1 minucie Magnuski (grał dziś tylko Michał) sprawdził refleks Kusztana, na szczęście test wypadł na korzyść naszego bramkarza.

10 minut później Helt przechwycił piłkę od przeciwnika, wyciągnął z bramki Ufnala lecz strzelił nieco poza długi słupek.

W 14 minucie wbiegający w pole karne Peda został sfaulowany przez Bila, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Poźniak. Na 2-0 podwyższył 7 minut później Peda wykorzystując dokładne podanie w pole karne Stasiaka.

Na początku drugiej połowy groźniej atakowała Flota. W 47 Ufnal wygrał sam na sam z J. Grafem. 10 minut później podanie z prawego skrzydła Drumlaka z bliskiej odległości wykorzystał Jezierski.

Ale jeśli ktoś myśli, że w tym momencie było już po meczu, ten się grubo pomylił. W 64 po centrze z rzutu rożnego Bil zdobył głową pierwszego gola, a 8 minut potem goście, a właściwie to Dudek, tym razem po wolnym, złapali kontakt.

Poczuli wiatr i atakowali coraz agresywnej, pokazując naprawdę niemałe możliwości. Ostudził ich w 81 Poźniak pakując cofniętą od Pedy piłkę w samo okienko bramki Kluczevii.

Mimo wszystko nie dawali za wygraną i w 84 Sitkowski trafił w słupek. Ale nie znaczy to, że Flota osiadła na laurach. W zamieszaniu podbramkowym i próbach strzału Turajskiego oraz Skwary piłkę z linii bramkowej wybił Bil.

Mecz zakończył się nieprzyjemnym incydentem. Gdy do końca pozostawały sekundy, po rzucie rożnym Ufnal złapał na raty piłkę, po czym uderzył nią próbującego przeszkodzić mu w wybiciu Turajskiego.

Nasz zawodnik zobaczył za to żółtą kartkę, zaś bramkarz Kluczevii został usunięty z boiska. Na obronę karnego wszedł na boisko rezerwowy bramkarz Mazurek, ale choć rzucił się prawidłowo, nie dał rady obronić mocnego uderzenia Poźniaka.

Zwycięstwo Floty bardzo cenne, pozwoliło bowiem odepchnąć kluczewian na odległość 5 punktów. Może trochę za wysokie, ale na pewno solidnie zapracowane.

Skuteczność tym razem była po naszej stronie i z tego się cieszmy. Po dłuższej przerwie wrócono do zwyczaju wręczania węgorza najlepszemu zawodnikowi Floty w danym meczu.

Tym razem odebrał go z rąk prezesa Zakrzewskiego Kamil Poźniak. Gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za piękny spektakl.

Skrót meczu Flota Świnoujście  5 - 2 ( 2 - 0 ) Kluczevia Stargard