Świnoujście. Iskierka zgaszona. Iskierka Szczecin – Flota 0-3 (0-1)

logo Flota małyŚwinoujście. Iskierka zgaszona. Iskierka Szczecin – Flota 0-3 (0-1).

0-1  Michał Stasiak 33 minuta (asysta Helt)
0-2  Dmytro Szewczuk 73 minuta (bez asysty)
0-3  Patryk Harkot 83 minuta (asysta Peda)

Flota: Daniel Kusztan, Mariusz Helt, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Błażej Jezierski (86 Maksymilian Turajski), Jakub Graf (84 Rajan Skwara), Dmytro Szewczuk, Kamil Poźniak, Damian Staniszewski (75 Patryk Harkot), Dawid Drumlak (71 Szymon Graf), Michał Barański (54 Krystian Peda).

Nie grał: Wiktor Zaleski.
Trener: Marcin Adamski.

Iskierka: Artur Gapiński, Bartłomiej Malczewski, Dominik Grochowski (60 Maksymilian Gregoruk), Jakub Pożyczka (77 Kacper Tokarewicz), Radosław Marcyniuk (60 Paweł Jałoszyński), Tomasz Antczak (60 Szymon Górski), Damian Michułka (75 Miłosz Kraśniewicz), Bartosz Sobinek, Yewhenii Izdebskyi, Dominik Siwiec (67 Michał Bąba), Witold Klym.

Nie grał: Aleksander Sobierajski.
Trenerzy: Arkadiusz Jarymowicz, Witold Klym.
Kierownik drużyny: Dariusz Pińkowski.

Flota: Sz. Graf (77).
Iskierka: nie było.

Sędziowali: Karol Arys, Błażej Skwirowski, Natalia Rynkiewicz.

Widzów: 410.

Przed meczem członek zarządu ZZPN i jednocześnie prezes Iskierki Sebastian Podziński wręczył w imieniu związku prezesowi Floty Leszkowi Zakrzewskiemu voucher na zakup dla klubu sprzętu sportowego o wartości 2000 zł od sponsora tytularnego IV ligi, czyli marki sieci Decathlon „Kipsta”.

Co do meczu, to obawy były większe niż rzeczywistość. Był on cały czas pod kontrolą Floty, a przewaga była na tyle duża, że bramki paść musiały.

Gospodarzy pochwalić można za czujność i ofiarność w obronie raz za fair play – nie otrzymali ani jednej żółtej kartki, nie było nieprzyjaznych gestów, ani wymuszania na sędziach, którzy zresztą prowadzili zawody bardzo dobrze, mimo kontrowersji przy nie uznanej bramce Stasiaka.

Od tego się zaczęło. Była druga minuta gry, kiedy po bardzo szybkiej akcji piłka zatrzepotała w bramce Iskierki. Sędziowie jednak dopatrzyli się minimalnego spalonego zawodnika Floty i bramki nie uznali.

W 9 J. Graf strzelił z ostrego kąta, lecz Gapiński wybił na róg. W 12 z podania Drumlaka strzelał Staniszewski, piłka jednak po obrońcy i palcach bramkarza otarła się o górną część poprzeczki.

Gospodarze swoje okazje mieli w 16 i 18 minucie kiedy Kusztan obronił strzał Pożyczki zza pola karnego, a potem Antczak nie sięgnął podania blisko bramki.

Później jednak rządziła już tylko Flota, swoje okazje mieli Helt, Szewczuk i Staniszewski. Wreszcie w 33 minucie Stasiak z podania Helta strzelił pod poprzeczkę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Dwie niebezpieczne próby miał Peda, ale strzelił w wyskoku nad poprzeczkę, a następnie skozłowaną piłką trafił w górną siatkę.

Nieoczekiwanie gorąco pod naszą bramką zrobiło się w 62 minucie, kiedy po 2 błędach w przyjęciu wrzuconej do gry długiej piłki, Pożyczka uderzył z pierwszej piłki, lecz Kusztan sobie poradził.

Drugi gol padł w 73 minucie. Zagranie Staniszewskiego odbił obrońca Iskierki, ale przejął ją Szewczuk i umieścił w bramce.

W 79 Gapiński wyłuskał piłkę spod nóg Pedzie a minutę później obronił ostry strzał Jałoszyńskiego. Mecz zamknął Harkot po rajdzie ze środka boiska Pedy.

Skrót meczu Iskierka Szczecin 0 - 3 ( 0 - 1 ) Flota Świnoujście