Świnoujście. Sprzęgło wciśnięte na 4 gole Flota – Iskierka Szczecin 4-1 (1-1)

Świnoujście. Sprzęgło wciśnięte na 4 gole Flota - Iskierka Szczecin 4-1 (1-1).

Świnoujście. Sprzęgło wciśnięte na 4 gole Flota – Iskierka Szczecin 4-1 (1-1).

1-1  Michał Barański 41 minuta(asysta Karaman)

2-1  Michał Barański53 minuta(asysta Poźniak)

3-1  Damian Staniszewski59 minuta(asysta Barański)

4-1  Mike Janiszewski79 minuta(asysta Jezierski)

Flota: Daniel Kusztan (46 Łukasz Gądek), Mariusz Helt, Michał Stasiak (46 Patryk Harkot), Adam Wiejkuć (46 Szymon Graf), Błażej Jezierski, Kamil Poźniak (72 Mike Janiszewski), Filip Adamski (46 Jakub Graf), Krystian Peda (54 Rajan Skwara), Kostiantyn Karaman (54 Damian Staniszewski), Dawid Drumlak, Michał Barański (62 Maksymilian Turajski).
Trener: Marcin Adamski.

Iskierka: Artur Gapiński (46 Aleksander Sobierajski), Yevheni Izdebsky (35 Jakub Siudek), Miłosz Kraśniewicz (77 Dominik Michalik), Witold Klym, Bartosz Sobinek (77 Patryk Jania), Dominik Grochowski (62 Piotr Gołacki), Szymon Górski (46 Kacper Tokarewicz), Radosław Marcyniuk (46 Bartosz Mikuć), Damian Michułka (62 Damian Hołod), Dominik Siwiec (35 Konrad Dylewski, powrót w 2. połowie), Jakub Pożyczka.

Trener: Arkadiusz Jarymowicz.
Kierownik drużyny: Stanisław Łuksza.

Flota: Drumlak (88).
Iskierka: Izdebsky (20)

Sędziowali: Michał Maćkowski, Bartosz Michalik, Adam Juszkiewicz.

A więc gry przedsezonowe rozpoczęte. Zaczęliśmy od wygranej 4-1 z beniaminkiem IV ligi. Wynik może nie zwala z nóg, ale jest dobry, tym bardziej zważywszy, że jest to początek cyklu przygotowawczego. To samo dotyczy stylu.

Zaczęło się nieciekawie, a wręcz źle i tu jest pierwszy element (i to nie nowy) na który trzeba zwrócić uwagę: wejście w mecz. Dekoncentracja na początku prowadząca do straty bramki jest zawsze niekorzystna i nie zawsze da się odwrócić (patrz wiosenny mecz z Gwardią i wiele innych w przeszłości, także w czasach I ligi, np. z Zawiszą Bydgoszcz). Ale po to właśnie są sparingi, aby te rzeczy obnażyć i nad nimi pracować.
Zajmijmy się jednak dzisiejszym meczem. Goście rozpoczęli go bardzo śmiało i już w 3 minucie strzał Sobinka (byłego zawodnika Vinety Wolin) skutecznie dobił 19-letni, ale wyróżniający się, Dominik Siwiec. Podrażniona niebiesko-biała armada ruszyła z impetem, tyle tylko, że skutecznie trafić przeciwnika nie mogła przez długi czas.
Mieliśmy więc minimalnie niecelny strzał Wiejkucia po wolnym Poźniaka, uderzenie Karamana z dystansu w Gapińskiego, nieuznaną bramkę Barańskiego po strzale Poźniaka w poprzeczkę, strzały Poźniaka, Pedy i Jezierskiego bronione przez Gapińskiego.
Trzeba przyznać, że bramkarz Iskierki był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swej drużyny w tym meczu. Nic jednak nie był w stanie zrobić przy strzale Barańskiego z podania Karamana w 41 minucie. Oddając sprawiedliwość dodajmy jeszcze, że w 44 minucie Sobinek strzelił ostro tuż nad poprzeczkę.
W drugiej połowie w obu zespołach nastąpiło dużo zmian. Lepiej wyszły one Flocie (a może po prostu nastąpiło to, co musiało wcześniej czy później się stać). W każdym razie 3 kolejne gole strzelili już nasi.
W 53 minucie podanie Poźniaka wykorzystał Barański, z kolei z podania tego drugiego 6 minut potem pod poprzeczkę trafił Staniszewski, a w 79 podanie Jezierskiego wykończył Janiszewski.
Oprócz tego mieliśmy jeszcze w 70 minucie drugą nieuznaną bramkę, tym razem Staniszewskiego, i trafienie Drumlaka z bliska nieco nad poprzeczkę.
W drużynie Floty zobaczyliśmy 4 nowych zawodników. Tak się złożyło, że wszyscy grali wiosną tego roku w Świnoujściu przeciwko Flocie. Michał Barański strzelił nawet gola w spotkaniu z MKP Szczecinek.
Fakt, że honorowego przy stanie 7-0, ale jednak on a nie nikt inny. Dziś zdobył dwie bramki i asystę, o nieuznanej nie mówiąc. Jako jedyny z tej czwórki nie jest młodzieżowcem.
Dawid Drumlak (rocznik 2002) grał do tej pory w Chemiku Police, wcześniej w Salosie Szczecin. W drugiej połowie na boisko weszli też dwaj 18-letni bliźniacy Jakub i Szymon Grafowie z Bałtyku Koszalin, wiosną tego roku wypożyczeni do Rasela Dygowo.
Całej czwórce życzymy doskonałej aklimatyzacji w naszym klubie oraz wiele piłkarskiej radości.