Świnoujście. 98 to za mało, żeby awans nam dawało Hutnik Szczecin – Flota 1-4 (0-3). Ogłoszenie.

0-1  Kostiantyn Karaman 21 minuta (asysta Stasiak)
0-2  Adam Wiejkuć 39 minuta (asysta Peda)
0-3  Kostiantyn Karaman 43 minuta (asysta Szewczuk)
0-4  Krystian Peda 67 minuta (asysta Szewczuk)
1-4  Adrian Krzywicki 73 minuta z karnego

Flota: Daniel Kusztan (62 Łukasz Gądek), Adrian Kołat, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Błażej Jezierski (54 Michał Protasewicz), Dmytro Szewczuk, Patryk Harkot (54 Filip Adamski), Kamil Poźniak, Dawid Adamski (77 Mike Janiszewski), Krystian Peda, Kostiantyn Karaman (65 Maksymilian Turajski).

Grali wsazyscy zgłoszeni do meczu.
Trener: Marcin Adamski.

Hutnik: Dmytro Sobetskyi, Kacper Karman (59 Daniel Augusto), Paweł Szewczykowski, Paweł Marczuk, Krystian Mazurek, Jakub Żelazowski, Krystian Ziółkowski, Hubert Siluk, Łukasz Kondraciuk, Mateusz Błaszczyk (72 Gracjan Pojnar), Adrian Krzywicki.

Nie grał: Marceli Popek.
Trenerzy: Krzysztof Kubacki, Wojciech Horba.
Kierownik drużyny: Grzegorz Małkowski.

Flota: D. Adamski (28), Jezierski (45+1), Peda (57), Wiejkuć (72).
Hutnik: nie było.

Sędziowali: Marcin Boratyński, Jakub Orzechowski, Karol Arys.

Widzów: 120.

logo Flota małyCudu nie było. Vineta Wolin zbiera gratulacje, do których oczywiście i my się przyłączamy. W smutku z braku awansu, cieszymy się, że zostaliśmy pokonani przez bliskiego sąsiada, że III liga trafiła na wyspy.

Świat się nie kończy, wynik który uzyskaliśmy stawia nas przecież w roli głównego faworyta na przyszły rok. W końcu zdobyliśmy 98 punktów, co stanowi 86% możliwych do zdobycia, strzelając 127 bramek.

Dlaczego w takim razie nie awansowaliśmy? Bo trafiliśmy na godnego przeciwnika, z którym po prostu przegraliśmy.
Na podsumowanie przyjdzie czas. Na razie zajmijmy się dzisiejszym meczem.

Wygraliśmy pewnie, rywal w żadnym wypadku nie może czuć się skrzywdzony. Flota górowała wyszkoleniem technicznym, miała przewagę w polu przez cały mecz.

Przeciwnik nastawiony był na przeszkadzanie, stosował całkiem nieźle ostry pressing, ale to mogło działać do czasu. Z przodu za bardzo nie miał czym postraszyć, więc w końcu musiało to pęknąć i tak się stało.

Pierwszą bramkę zdobył Karaman w 21 minucie strzałem z bliska z podania Stasiaka. Jedenaście minut później D. Adamski po szarży w polu karnym wyłożył piłkę Karmanowi, który huknął tak, że piłka odbiwszy się od poprzeczki wpadła do siatki, lecz sędziowie gola nie uznali – ponoć w pewnym momencie piłka znalazła się poza linią końcową.

Co się odwlecze to nie uciecze; w 39 minucie podanie Pedy z prawej strony wykorzystał Wiejkuć. Cztery minuty później Szewczuk odegrał podaną przez Poźniaka piłkę do Karamana, który nie wahając się strzelił i piłka, mimo próby interwencji przez Marczuka, wpadła do bramki.

Na przerwę schodziliśmy więc prowadząc 3-0. W 51 minucie mieliśmy dla odmiany nie uznaną bramkę dla gospodarzy – Mazurek był spalony.

W 67 mieliśmy sytuację podobną do tej z 43; znów zagranie Szewczuka z podania Poźniaka, tyle że tym razem z bliska wykończył Peda.

Cztery minuty potem za zagranie ręką Wiejkucia sędzia podyktował rzut karny, wymieniony na bramkę przez Krzywickiego.

Po meczu przewodniczący Wydziału Rozgrywek ZZPN Dariusz Królikowski z prezesem MKS Flota Leszkiem Zakrzewskim wręczyli naszej drużynie medale za zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach, za co bardzo dziękujemy.

Ogłoszenie

Na podstawie § 17 pkt 3a statutu Stowarzyszenia Morski Klub Sportowy FLOTA w Świnoujściu na dzień 01.07.2022r. zwołuje walne zebranie członków Stowarzyszenia Morski Klub Sportowy Flota w Świnoujściu celem przedstawienia członkom klubu: sprawozdania finansowego za rok 2021 oraz jego zatwierdzenie, sprawozdania z działalności sportowej oraz jego zatwierdzenie.

Miejsce zebrania: świetlica OSiR „Wyspiarz” ul. Matejki 22, budynek na trybunie południowej