Świnoujście. Trzy gole na święta Flota – Darłovia Darłowo 3-0 (1-0)

Świnoujście. Trzy gole na święta Flota - Darłovia Darłowo 3-0 (1-0).

logo Flota małyŚwinoujście. Trzy gole na święta Flota – Darłovia Darłowo 3-0 (1-0).

1-0  Krystian Peda 23 minuta (asysta Karaman)
2-0  Damian Staniszewski 54 minuta z karnego (asysta Karaman)
3-0  Paweł Iskra 75 minuta (asysta Harkot)

Flota: Daniel Kusztan, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Mariusz Helt, Kamil Poźniak, Dawid Adamski, Krystian Peda (68 Kacper Robaczyński), Błażej Jezierski (81 Maksymilian Turajski), Damian Staniszewski (60 Dmytro Szewczuk), Paweł Iskra (81 Adrian Kranz), Kostiantyn Karaman (75 Patryk Harkot).

Nie grał: Łukasz Gądek.
Trener: Marcin Adamski.

Darłovia: Dawid Szymański, Damian Kulon, Bartłomiej Fastyn (60 Paweł Muzyka), Hryhorii Sakhniuk, Jakub Kulon, Daniel Wólkiewicz, Kamil Michalski (90 Dawid Paluszkiewicz), Rafał Lipiński, Tomasz Sosiński, Bartosz Dywan, Kamil Bazyli.

Nie grali: Michał Turkacz, Dmytro Mikhailenko, Szymon Siarnecki, Filip Kaczyński.
Trenerzy: Daniel Skok.
Kierownik drużyny: Jerzy Łańko.

Flota: Karaman (65), Stasiak (90).
Darłovia: nie było.
Czerwona kartka: Adamski (83 za faul wyprostowaną nogą)

Sędziowali: Bartłomiej Berdzik, Bartosz Michalik, Jakub Orzechowski.

Widzów: 250.

Nasza drużyna dochowała dziś tradycji i pokonała Darłovię, tak jak w poprzednich meczach w Darłowie, strzelając jej 3 bramki. Wynik można uznać za zgodny z oczekiwaniami i obrazujący wydarzenia na boisku.

Goście jednak postawili znacznie trudniejsze warunki, niż można się było spodziewać po uzyskiwanych wiosną wynikach, zwłaszcza że przyjechali bez swego najlepszego strzelca – Karola Florkiewicza.

Bardzo dobrze radzili sobie w destrukcji, ale nie byli w stanie pokonać Floty, choć stworzyli kilka naprawdę niebezpiecznych sytuacji.

Skrót z meczu Flota Świnoujście 3 - 0 ( 1 - 0 ) Darłovia Darłowo

Znacznie więcej z gry miała Flota i wygrała w zasłużonych rozmiarach. Pierwszy strzał oddali w 8 minucie goście, lecz Bazyli nie trafił w bramkę. Próby ze strony Floty w tym czasie podejmowali Peda i Karaman.

Wreszcie w 23 minucie odetchnęliśmy. Staniszewski zagrał na prawe skrzydło do Karamana, ten wpadł w pole karne i wrzucił na 5. metr, gdzie Peda wślizgiem pokonał Szymańskiego.

Krystian miał w ciągu kilku kolejnych minut jeszcze 1 okazję, lecz trafił w bramkarza. Za to w 30 minucie ostry strzał oddał J. Kulon z Darłovii, lecz piłka po nodze obrońcy trafiła w górną siatkę.

W 54 minucie za faul J. Kulona na Karamanie sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Staniszewskiego mocnym strzałem przy prawym słupku.

Kolejny strzał gości, nieco chybiony, oddał Michalski. Potem w idealnej pozycji był Poźniak, lecz obrońcy znów wybili na róg.

W 75 minucie Poźniak wrzucił z rogu na głowę Harkota, piłka opadła na ziemię i Iskra strzałem z woleja z bliskiej odległości ustalił wynik.

W 83 minucie za faul wyprostowaną nogą na Michalskim czerwoną kartką ukarany został Dawid Adamski, jednak nadal przeważała Flota.

W 86 minucie zaskakujący, potężny strzał z 16 metrów oddał jeszcze Szewczuk.
Teraz święta, a za tydzień spotkamy się ponownie w Świnoujściu, tym razem na meczu z Orłem Wałcz.