Świnoujście. MKS Flota. Pożegnanie z pucharem Flota - Pogoń II Szczecin 1-3 (1-1).

Świnoujście. MKS Flota. Pożegnanie z pucharem Flota – Pogoń II Szczecin 1-3 (1-1).

1-0  Kostiantyn Karaman 3 minuta (asysta Kusztan)
1-1  Błażej Starzycki 25 minuta
1-2  Szymon Cybulski 69 minuta
1-3  Dawid Rezaeian 79 minuta

Flota: Daniel Kusztan, Adrian Kołat, Michał Stasiak (53 Dawid Adamski), Błażej Jezierski, Mariusz Helt, Dmytro Szewczuk, Patryk Harkot, Kacper Robaczyński (53 Krystian Peda), Roman Dziuba (62 Michał Protasewicz), Kostiantyn Karaman (69 Maksymilian Turajski), Damian Staniszewski (53 Paweł Iskra).

Nie grali: Łukasz Gądek, Mike Janiszewski.
Trener: Marcin Adamski.

Pogoń II: Łukasz Łęgowski, Jakub Lis, Fabian Pach, Maciej Białczyk, Wojciech Lisowski, Stanisław Wawrzynowicz (53 Bartosz Ława), Oskar Kalenik (78 Dawid Rezaeian), Yadegar Rostami (65 Olaf Korczakowski), Kacper Zaborski (53 Aron Stasiak), Błażej Starzycki (78 Kamil Kort), Bartosz Boniecki (65 Szymon Cybulski).

Nie grał: Axel Holewiński.
Trenerzy: Paweł Ozga, Krzysztof Białek, Rafał Andruszko, Artur Holewiński, Przemysław Franczak.
Kierownik drużyny: Rafał Andruszko.

Żółte kartki: nie było.

Sędziowali: Radosław Zbaracki, Marek Bielanin, Dawid Stróżyk.

logo Flota małyZaczęło się nader obiecująco. Już w 3 minucie Karaman przechwycił długie wybicie Kusztana, poradził sobie z Lisowskim i posłał piłkę obok wychodzącego z bramki Łęgowskiego.

Kolejne minuty wciąż napawały optymizmem ale potem już goście poczynali sobie coraz śmielej. W 25 Kalenik wykonał rzut wolny, a odbitą w zamieszaniu przez Kusztana piłkę skutecznie dobił Starzycki.

Wynik 1-1 utrzymał się do przerwy, a godny odnotowania jest mocny, zaskakujący, strzał Karamana minimalnie nad poprzeczkę.

W drugiej połowie przewagę uzyskali goście, co nie znaczy, ale i Flota miała coś do powiedzenia. W 56 Kalenik trafił w słupek, a w 61 pojawiła się szansa na ponowne objęcie prowadzenia, ale dwa strzały Pedy zostały odbite przez defensorów Pogoni, a trzeci w wykonaniu Harkota wyszedł obok bramki.

W 69 wrzut z autu w pole karne wykonał Pach, a odbitą przez A. Stasiaka piłkę dobił Cybulski i Pogoń objęła prowadzenie. Flota próbowała odrobić stratę.

Mocny strzał Turajskiego obronił Łęgowski, Harkot trafił w słupek, ale w tym przypadku bramka i tak nie zostałaby uznana, ponieważ w międzyczasie rozległ się sędziowski gwizdek.

W 78 minucie na boisko wszedł Rezaeian i już po minucie strzałem przy prawym słupku ustalił wynik meczu. Jeszcze 10 minut później w poprzeczkę trafił Cybulski i na tym mecz się zakończył, a wraz z nim udział Floty w Pucharze Polski.

Puchar Polski ZZPN| Bramki z meczu Flota Świnoujście 1 - 3 ( 1 - 1 ) Pogoń II Szczecin