Świnoujście. Dziewięć bramek na powitanie wiosny Flota – Ina Goleniów 7-2 (3-1)

Świnoujście. Dziewięć bramek na powitanie wiosny Flota - Ina Goleniów 7-2 (3-1).

Świnoujście. Dziewięć bramek na powitanie wiosny Flota – Ina Goleniów 7-2 (3-1).

0-1  Kamil Zaborowski 1 minuta
1-1  Kostiantyn Karaman 4 minuta (asysta Adamski)
2-1  Kostiantyn Karaman 14 minuta (asysta Peda)
3-1  Adam Wiejkuć 16 minuta (asysta Winkel)
3-2  Piotr Winogrodzki 47 minuta
4-2  Roman Dziuba 53 minuta (asysta Karaman)
5-2  Paweł Iskra 66 minuta (asysta Szewczuk)
6-2  Kamil Poźniak 72 minuta (asysta Iskra)
7-2  Damian Staniszewski 83 minuta (asysta Szewczuk)

Flota ŚwinoujścieFlota: Daniel Kusztan, Mariusz Helt, Dominik Winkel, Adam Wiejkuć, Dmytro Szewczuk, Dawid Adamski, Patryk Harkot (58 Kamil Poźniak), Kacper Robaczyński (58 Paweł Iskra), Krystian Peda (75 Maksymilian Turajski), Roman Dziuba (58 Damian Staniszewski), Kostiantyn Karaman (68 Adrian Kranz).

Nie grał: Łukasz Gądek.
Trenerzy: Marcin Adamski, Rafał Wiśniewski.

Ina: Paweł Sobolewski, Igor Paszkowski (65 Anton Holiaka), Patryk Lubośny (87 Kacper Królik), Łukasz Szymfeld, Damian Banachewicz (68 Michał Jarząbek), Kacper Tomaszewicz (65 Maciej Żabicki), Kamil Zaborowski (68 Jakub Szczygieł), Rafał Makarewicz, Marcin Mojsiewicz (78 Kacper Sznałbel), Piotr Winogrodzki, Tomasz Borucki.

Nie grał: Michał Łukasiak.
Trener: Kamil Twarzyński.
Kierownik drużyny: Sławomir Maros.

Flota: Wytwicki (35 ławka), Wiejkuć (44).
Ina: Winogrodzki (13), Paszkowski (21), Jarząbek (42 ławka), Lubośny (45+1), Tomaszewicz (65), Holiaka (68).

Sędziowali: Łukasz Wilk, Paweł Józefiak, Tomasz Bryła.

Widzów: 180.

Emocje od pierwszej minuty, kartki na ławkach rezerwowych, dużo bramek, wysoka wygrana – to wszystko na pewno zadowala przybyłych na mecz kibiców i zapowiada ciekawą wiosnę.

W czubie tabeli status quo, bowiem Vineta, Gwardia i Dąb również wygrały swoje mecze, z tym że to Flota najbardziej poprawiła i tak najlepszą w lidze różnicę bramek, która w tej chwili wynosi +60, a żadna inna drużyna nie strzeliła do tej pory 60 bramek. Flota ma ich 72.

Już po 30 sekundach wiadomym było, że tym razem nie będzie 3-0 dla Floty, bowiem zanim jeszcze widzowie na trybunach zorientowali się kto gra w którą stronę, Zaborowski strzelił gola dla Iny.

Radość gości z prowadzenia nie trwała długo, bowiem już w 4 minucie Karaman wyrównał, 10 minut później podwyższył na 2-1, a 2 minuty po tym Wiejkuć zdobył trzeciego gola dla Floty.

Do przerwy wynik się nie zmienił, choć dobre okazje mieli jeszcze Dziuba (trzykrotnie), Adamski i Karaman, a ze strony gości w 6 minucie (przy stanie 1-1) Banachewicz trafił w poprzeczkę.

Druga połowa znów rozpoczęła się… golem dla Iny. Tym razem zaskoczył naszą drużynę Winogrodzki. W 53 minucie spokój na boisku przywrócił Dziuba.

Pięć minut później trener Adamski dokonał 3 mian jednocześnie, wprowadzając na boisko Iskrę, Poźniaka i Staniszewskiego, więc wiadomym już było że walec ruszy na całego. I tak się też stało, każdy z nich zdobył gola.

Odnotować jeszcze należy, że w tym meczu ważną rolę odegrali obaj wyspiarscy Ukraińcy. Karaman strzelił 2 bramki, przeobrażając wynik z 0-1 na 2-1, a Szewczuk zaliczył 2 asysty.