0-3  Kamil Poźniak 90 minuta z wolnego (asysta Peda)

logo Flota małyFlota: Daniel Kusztan (66 Łukasz Gądek), Mariusz Helt, Michał Stasiak, Dominik Winkel (53 Patryk Harkot), Adam Wiejkuć, Dmytro Szewczuk (60 Kacper Robaczyński), Kamil Poźniak, Dawid Adamski, Krystian Peda, Roman Dziuba (57 Paweł Iskra), Kostiantyn Karaman(66 Adrian Kranz).

Błękitni II: Adam Krzewicki (46 Daniel Stereńczak), Bartosz Mucha (86 Filip Knez), Mateusz Ptasznik (61 Hubert Antoniak), Adrian Michalak, Dawid Wróbel, Jarosław Piskorz, Kornel Seniuk, Mateusz Frankowski (86 Jakub Lipski), Filip Pustelnik (77 Norbert Krakus), Mateusz Jakubowski (57 Krzysztof Filisiński), Marcin Konopski.

Flota: Winkel (53), Wiejkuć (76).
Błękitni II: Wróbel (50), Mucha (58).

Sędziowali: Michał Świderski, Filip Pluta, Marek Kurzawski.

Widzów: 40.

Piłkarze Floty rozegrali dziś pierwszy w tym roku mecz o stawkę. W spotkaniu VI rundy Pucharu Polski ZZPN pokonali w Stargardzie rezerwy tamtejszych Błękitnych w swoim ulubionym w tym sezonie wymiarze 3-0. W kadrze gospodarzy były tylko 2 zawodników urodzonych przed rokiem 2002.

Stargardzka młodzież trenowana przez znanego nam z czasów III ligi w starej Flocie, a na boisku przez rocznikowo 47-letniego Jarosława Piskorza, dzielnie stawiała opór przez prawie całą pierwszą połowę.

Jednak w 44 minucie długi wrzut Poźniaka Stasiak zgrał głową do Szewczuka, który z bliska pokonał nieskutecznie tym razem interweniującego Krzewickiego.

Na 2-0 podwyższył w 82 niemal leżąc na ziemi Iskra z podania z lewej strony Robaczyńskiego, a wynik ustalił w ostatniej minucie Poźniak pięknym strzałem z wolnego za faul na Pedzie.

Do tego dodajmy jeszcze poprzeczki po strzałach Iskry w 76 i Pedy w 79 oraz wybicie piłki z linii bramkowej przez Konopskiego po strzale Szewczuka w 28 minucie.

Dzięki temu nasz zespół awansował do VII rundy, a licząc „od końca” do 1/8 finału wojewódzkiego. Nie wiadomo z kim zagra na tym etapie, ale na pewno w grę wchodzą Vineta Wolin, Błękitni I Stargard, Chemik Police oraz zwycięzcy pozostałych meczów VI rundy.

Jutro grają: Salos Szczecin z Iną Goleniów i Odra Chojna z Dębem Dębno, a za tydzień Świt Szczecin z Kluczevią Stargard i Iskra Golczewo z Pogonią II Szczecin.

Gdyby los zetknął nas z pierwszym zespołem Błękitnym, to informujemy, że w tej drużynie mogło będzie grać co najwyżej 3 zawodników grających w dzisiejszym meczu z Flotą.

Puchar Polski ZZPN Skrót z meczu Błękitni II Stargard 0 - 3 ( 0 - 1 ) Flota Świnoujście