Świnoujście. Zgodnie z oczekiwaniami Flota – Gryf Kamień Pomorski 5-0 (2-0)

Świnoujście. Zgodnie z oczekiwaniami Flota - Gryf Kamień Pomorski 5-0 (2-0).

logo Flota małyŚwinoujście. Zgodnie z oczekiwaniami Flota – Gryf Kamień Pomorski 5-0 (2-0).

Flota: I połowa: Daniel Kusztan, Adrian Kołat, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Dmytro Szewczuk, Kamil Poźniak, Maksymilian Turajski, Adrian Kranz, Kacper Robaczyński, Roman Dziuba, Damian Staniszewski.

II połowa: Łukasz Gądek, Dominik Winkel, Adam Wiejkuć, Mariusz Helt, Michał Protasewicz, Patryk Harkot, Dawid Adamski, Mike Janiszewski, Adrian Kranz, Kostiantyn Karaman, Paweł Iskra.

Trenerzy: Marcin Adamski, Rafał Wiśniewski.

Gryf: Ireneusz Benedyczak (46 Patryk Jurek), Kacper Plebańczyk, Aleksander Cieślik, Adrian Konopski, Dawid Roszak (63 Jakub Idzik), Szymon Włodarek, Kacper Wittbrodt (63 Dawid Sandzewicz), Kamil Lewandowski, Borys Kurka, Gracjan Groński (46 Tobiasz Maciejewski), Krystian Mądrowski (46 Igor Kurka).

Nie grał: Maciej Szwech.

Trenerzy: Karol Purczyński, Dawid Sandzewicz.
Kierownik drużyny: Mariusz Kalinowski.

Flota: Szewczuk (30), Stasiak (34).
Gryf: Benedyczak (34).

Sędziowali: Marcin Skupiński, Andrzej Bździuch, Kacper Mateńko.

Wszystko poszło jak powinno. Może jedynie zbyt długo czekaliśmy na pierwszą bramkę, ale ostatecznie worek pękł i wynik pokazał różnicę między IV ligą a klasą okręgową.

Goście na początku prowadzili otwartą grę lecz nie wypracowali w tym czasie jakiejś szczególnie niebezpiecznej sytuacji, obrona i bramkarz Floty w pełni kontrolowali tyły.

Ze strony Floty bliscy zdobycia gola byli Stasiak, Staniszewski i Kranz. Wreszcie w 42 minucie Benedyczak wyszedł w okolicę bocznej linii pola karnego, ale Kranz sobie z nim poradził i uzyskał prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Staniszewski odebrał długie podanie od Stasiaka i podwyższył na 2-0.

Po przerwie na boisku zostali Wiejkuć i Kranz, reszta została zmieniona. Blisko zdobycia kontaktowego gola był dwukrotnie Włodarek, ale Gądek obronił zarówno ostry strzał z daleka, jak i drugi z wolnego.

Ale zaraz Flota też dała znać, że żartów nie ma i Winkel z rogu zagrał dokładnie na głowę Wiejkucia, który minimalnie chybił, a kilka minut później Adamski wyszedł na czystą pozycję lecz nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Jurkiem.

Niedługo potem z dobitki po strzale Karamana trzeciego gola zdobył Iskra. Czwartego strzelił Karaman z podania Adamskiego z prawej strony, a minutę później w pole karne jak burza wpadł Janiszewski i ustalił wynik na 5-0.

Szczególnie warte podkreślenia jest bramkowe wkomponowanie się w zespół pozyskanego z Vinety Adriana Kranza i juniora Mike’a Janiszewskiego. W meczu z Prawobrzeżem bramek oni nie strzelali ale zdobywali gole w grudniowym sparingu z Kluczevią.