Świnoujście. MKS Flota. Jacek Magdziński w Księdze Guinnessa

Świnoujście. MKS Flota. Jacek Magdziński w Księdze Guinnessa.

logo Flota małyŚwinoujście. MKS Flota. Jacek Magdziński w Księdze Guinnessa.

Szerokim echem zwłaszcza w naszym regionie, ale też daleko poza nim, także na całym świecie, odbił się niedzielny mecz w Niechorzu o mistrzostwo klasy okręgowej pomiędzy rywalami Floty sprzed kilku lat tj. Wybrzeżem Rewalskim Rewal a Pomorzaninem Nowogard, zakończony wynikiem 53-0, co jest rekordem Polski (dotychczasowy to 46-0).

Okazuje się jednak, że jeszcze bardziej wsławił się były zawodnik Floty Jacek Magdziński, który strzelił w tym spotkaniu 22 bramki.

Jest to nowy rekord świata, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa! Pobił tym samym Yanicka Djouzi Manzizilę, który w 2014 roku w spotkaniu VII ligi szwedzkiej zdobył dla Kongo United 21 goli w jednym meczu, zakończonym wynikiem 30-0.

Jacek Magdziński ma obecnie skończone 35 lat. Urodził się w Poznaniu, grę w piłkę rozpoczął w podbydgoskim Promieniu Kowalewo.

Do Floty trafił w 2007 roku po awansie do III ligi z niemieckiego Egesdorf Langreda Barsinghausen i grał u nas do końca 2010 r. z półroczną przerwą na grę w rezerwach Lecha Poznań oraz roczną na Zawiszę Bydgoszcz.

Strzelił dla naszego klubu łącznie 20 bramek, w tym 16 w lidze i 4 o Puchar Polski. Po odejściu z Floty grał między innymi w Chojniczance, Gwardii Koszalin i Puszczy Niepołomice. Występował też w Anglii i Angoli, gdzie w 2017 zawiesił buty, ale teraz powrócił do gry dla zespołu z Rewala.

Wybrzeże Rewalskie prowadzi aktualnie w tabeli klasy okręgowej. W 13 meczach zdobyło 34 punkty i o 1 wyprzedza Regę Trzebiatów oraz Gryfa Kamień Pomorski.

Po meczu z Pomorzaninem posiada różnicę bramek 98-17. Próbę osiągnięcia lub nawet przekroczenia setki podejmie w najbliższą sobotę, 20 listopada… w Świnoujściu. Tego dnia bowiem grać będzie na Warszowie z Prawobrzeżem, początek o 14:00.

Natomiast Pomorzanin wcale nie jest outsiderem. Aktualnie na 16 zespołów jest jedenasty w tabeli, zdobył dotąd 17 punktów. Ma jednak poważne problemy kadrowe, do Niechorza przyjechał ośmioma zawodnikami, aby uniknąć walkowera.

Tydzień wcześniej oddał bez walki mecz z Mewą Resko, a 30 października 2021 w Golczewie mecz został przerwany w 23 minucie przy stanie 9-0 dla Iskry z powodu zdekompletowania Pomorzanina. Była to ostatnia drużyna prowadzona przez śp. Tomasza Błotnego.