Świnoujście. Nie masz mieszkania? Przeczytaj, to może cię zainteresować.
Wyremontuj mieszkanie, a potem w nim zamieszkaj. Spółka TBS Lokum sp. z o.o. udostępniła nową możliwość wynajęcia lokalu mieszkalnego, tj. po przeprowadzeniu w nich remontu. Podobne rozwiązania funkcjonują już w innych miastach np. Szczecinie (Program „Lokal za Remont”).
Prace, jakie należy wykonać w mieszkaniu przed jego wynajęciem, dotyczą m.in. wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowy instalacji elektrycznej, wymiany podłóg, urządzeń sanitarnych czy malowania ścian.
Przed wykonaniem remontu przyszły najemca zawrze z TBS Lokum umowę, która będzie określała sposób wykonania prac oraz obowiązki Spółki i przyszłego lokatora. Po przeprowadzonym remoncie i jego odbiorze zostanie zawarta umowa najmu już na czas nieoznaczony.
Aktualnie propozycja TBS Lokum dotyczy czterech mieszkań:
1) ul. Armii Krajowej 8/13a – mieszkanie o pow. 35,81 m2,
2) ul. Bohaterów Września 2/10 – mieszkanie o pow. 73,32 m2,
3) ul. Grunwaldzka 1/14 – mieszkanie o pow. 26,45 m2,
4) ul. Tadeusza Kościuszki 3a/4 – mieszkanie o pow. 34,58 m2.
Ogłoszenie wraz ze szczegółowym opisem prac do wykonania oraz wzorami wniosków, jakie należy wypełnić, znajdują się na stronie spółki TBS Lokum w zakładce „aktualności”;
bezpośredni adres: http://www.zgm.swinoujscie.pl/263-zmiana-tre%C5%9Bci-og%C5%82oszenia-nr-1-2021-lr-z-dnia-29-pa%C5%BAdziernika-2021-r.html
W celu skorzystania z możliwości wynajęcia lokalu najpierw obowiązkowo należy zapoznać się ze stanem lokalu. Wizje lokali odbędą się w terminie 15-18 listopada 2021 r.
Uwaga! Udział w wizji mogą wziąć wyłącznie osoby, które dokonają zgłoszenia (pisemnego lub na adres e-mail: sekretariat@tbslokum.pl ) do Spółki przynajmniej na 2 dni przed wyznaczoną wizją.
W przyszłości Spółka planuje w ten sposób wynajmować więcej lokali.
Samorząd. Ile Miasto wydaje na jednego mieszkańca?
Na niemal 2,5 tysiąca gmin w Polsce Świnoujście zajmuje drugie miejsce pod względem wydatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W ubiegłym roku była to kwota 16 tys. 109 złotych. Takie są najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego.
Więcej od nas wydała tylko – najbogatsza w kraju – gmina Kleszczów (woj. łódzkie). Stolica naszego województwa – Szczecin – znalazł się na 59 miejscu z kwotą 8.313 zł. A stolica kraju – Warszawa – na 9 pozycji z kwotą 11.277 zł.
Zestawienie informacji o finansach polskich gmin udostępnił Bank Danych Lokalnych GUS, a raport opublikował na swojej stronie Serwis Samorządowy PAP (Polska Agencja Prasowa).
Raport obejmuje wszystkie 2477 gminy. Według podanych danych, w 2020 roku średnie wydatki ogółem polskich gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły 6. 445 złotych. Tylko w osiemnastu gminach, w tym Świnoujściu, przekroczyły 10 tys. złotych.
– Ranking dotyczy ogólnych wydatków, a więc zarówno tych inwestycyjnych, jak i bieżących na oświatę, zdrowie, pomoc społeczną itd. – mówi Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – Bez względu na to, czy chodzi o budowę drogi, chodnika, budynku mieszkalnego czy innej inwestycji, czy też środki przeznaczane na bieżące na utrzymanie na przykład szkół i przedszkoli, szpitala to wszystko służy naszym mieszkańcom, którzy z tego korzystają.
W ogólnych wydatkach uwzględnione są także środki przeznaczane przez miasto na budowę tunelu pod Świną.
– Stałe połączenie, choć oczywiście dotyczy wszystkich użytkowników dróg, którzy będą chcieli przyjechać do naszego miasta, to przede wszystkim przecież ułatwi codzienne życie nam świnoujścianom – dodaje prezydent.
BIK UM Świnoujście