Świnoujście. Nie patrzeć na innych, grać swój mecz

MKS Flota

logo Flota małyŚwinoujście. Nie patrzeć na innych, grać swój mecz.

Wcale nie trzynasta, ale czternasta kolejka Kipsta IV ligi sypnęła sensacyjnymi rozstrzygnięciami.

Z prowadzącego kwartetu tylko Vineta Wolin wygrała swój mecz, pozostali zdobyli w sumie 1 punkt.

Na szczęście należy on akurat do Floty, która tym samym zbliżyła się do prowadzącego Dębu Dębno na 3 punkty, czyli na odległość 1 meczu.

Kto wie, czy już w sobotę nie będzie okazji na dogonienie dębnian, których czeka bardzo ciężki mecz z Gwardią w Koszalinie. Jednak zanim spojrzymy w stronę Koszalina, musimy uporać się z Pogonią Połczyn-Zdrój, którą podejmiemy w Świnoujściu w najbliższą sobotę, 06 listopada 2021 o godzinie 14:00.

Drużyna gości jest beniaminkiem. Powróciła na ten poziom po 2 latach przerwy. W tej chwili jej dorobek jest skromny. Ma uciułane zaledwie 7 punktów i najsłabszą w całej grupie różnicę bramek 17-47.

Do tej pory wygrała 2 mecze, oba na wyjazdach: 3-1 w Manowie i 2-1 w Wyszewie. Na własnym boisku jedynie remis 2-2 z Białymi Sądów.

Grającym trenerem i jednocześnie najlepszym strzelcem Pogoni jest Grzegorz Wawreńczuk, który wiosną 2006 roku reprezentował Flotę w III lidze, strzelając dla niej 3 bramki, co nie uchroniło naszego klubu przed degradacją do IV ligi, gdzie miała grać między innymi z zespołem z Połczyna.

Tyle tylko, że ówczesny sponsor Pogoni Michał Leonowicz, wraz z kilkoma kluczowymi zawodnikami, przeniósł się… do Floty. W tej sytuacji Pogoń zrezygnowała z gry w IV lidze, a jej miejsce zajęła Sława Sławno.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, meczem numer jeden 15. kolejki będzie spotkanie Gwardii z Dębem. Vinetę też czeka niełatwe zadanie, gra bowiem, wprawdzie u siebie ale z mającą świetną serię (5 zwycięstw z rzędu, a przed tygodniem wygrana z Gwardią!) Wieżą Postomino.

Teoretycznie więc Flotę czeka najłatwiejsze zadanie, ale przypadek Dębu z poprzedniej kolejki bardzo mocno ostrzega. Zatem chodźmy w sobotę na stadion i zagrzewajmy naszych.