Tu Świnoujście

Zapraszamy na XVII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 17 października, plaża koło „Wiatraka”

Przypominam o nadchodzącym w najbliższy weekend wydarzeniu. W niedzielę 30 maja zapraszamy media na plażę koło Wiatraka (Stawa Młyny) w Świnoujściu. O godz. 13.30 rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta. Pół godziny później, podczas konferencji prasowej, dziennikarze poznają szczegóły kampanii promocyjnej "Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp". Do udziału w Otwartych Mistrzostwach Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Podczas pikniku, o godz. 14 odbędzie się konferencja prasowa rozpoczynająca kampanię "Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp", która w najbliższych miesiącach będzie promować Świnoujście. Podczas spotkania odbędzie się również przekazanie przedstawicielom miasta statuetki laureata plebiscytu na najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim. Wyróżnienie to otrzymał słynny świnoujski wiatrak - Stawa Młyny. Czekamy na Was w niedzielę koło "Wiatraka"! Pozdrawiam Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urząd Miasta Świnoujście

Zapraszamy na XVII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 17 października, plaża koło „Wiatraka”

Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Współorganizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz ” i Urząd Miasta Świnoujście.

Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich a także dorośli.

Należy tylko stawić się 17 października o godz. 11.30 na plaży i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

– Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe – mówią organizatorzy.

Dodają, że latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych.

– Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną – podkreślają organizatorzy.

Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli. Oceniani będą przez komisję sędziowską.

1. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, zawody odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujścia.

2. Współorganizatorami są:
Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz ”
Urząd Miasta Świnoujście

Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.

3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Aby stać się pełnoprawnym uczestnikiem należy:
– przyjść 17 października br. o godz. 11.30 z wykonanymi latawcami na plażę koło wiatraka
Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne
placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe

A – DEFINICJE I SPRAWY TECHNICZNE

B – BEZPIECZEŃSTWO

Starty latawców nie odbędą się w czasie burzy, deszczu.
Na latawcach nie mogą być umieszczane materiały łatwopalne i pirotechniczne. Zabrania się stosowania lontu do uruchamiania dodatkowych efektów.
Z latawców nie wolno zrzucać przedmiotów niewyposażonych w spadochrony lub wstęgi hamujące.

C – OCENY i KLASYFIKACJA

Ocena każdego latawca składa się z oceny statycznej oraz oceny za lot.

Ocena statyczna

Sędziowie dokonują przed lotami oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za:
– konstrukcję latawca i oryginalność pomysłu – do 10 pkt.
– staranność wykonania latawca – do 10 pkt.
– oprawę plastyczną latawca – do 10 pkt.
–———————————————————————————————
Maksymalna ilość punktów za ocenę statyczną – do 30 pkt.
Ocena za lot
Każdy zawodnik demonstruje w locie latawce zgłoszone do konkursu. Po sygnale startu podanym przez głównego sędziego zawodnicy holują latawce i ustawiają się na linii wyznaczonej przez organizatorów. Sędziowie będą przyznawali punkty za:
– jakość lotu – do 20 pkt.
– za zgłoszony i zademonstrowany w locie efekt specjalny – do 10 pkt.
–———————————————————————————————
Maksymalna ilość punktów za lot – do 30 pkt.

W przypadku braku wiatru lot oceniany jest podczas holowania latawca przez zawodnika według skali ocen:
– lot stateczny – 20 pkt.
– lot niestateczny – 10 pkt.
– gdy latawiec nie leci – 0 pkt.

Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Klasyfikacja końcowa zawodników będzie przeprowadzona oddzielnie w klasie latawców płaskich i oddzielnie w klasie latawców skrzynkowych oraz latawców gotowych.

W powyższych przypadkach będzie brany też pod uwagę podział na grupy wiekowe według poniższego schematu:

I grupa- dzieci w wieku 4-6 lat
II grupa – kl.1-3 szkoły podstawowej,
III grupa – kl. 4-6 szkoły podstawowej,
IV grupa – kl. 7-8 szkoły podstawowe,
V grupa – szkoły ponadpodstawowe
VI grupa – dorośli

5. Oceny każdego latawca dokonuje Komisja Sędziowska składająca się z 3 do 5 sędziów. Komisję powołują organizatorzy konkursu.

6. Sprawy nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzygane są przez organizatorów. Wszelkie protesty będą przyjmowane do rozpatrzenia jedynie w formie pisemnej.

7. Organizatorzy wystawiają nauczycielom (opiekunom) podziękowania – zaświadczenia o udziale w konkursie, ważne przy pedagogicznym awansie zawodowym.

Kontakt: Świnoujska Akademia Karate Kyokushin

Tel. 600 806 177

akademiakyokushin@wp.pl
www.akademiakarate.com

Jarosław Jaz

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

Urząd Miasta Świnoujście

Exit mobile version