Site icon Tu Świnoujście

Świnoujście MKS Flota. Klątwy a kysz!

MKS Flota

logo Flota małyŚwinoujście MKS Flota. Klątwy a kysz!.

W najbliższą sobotę zobaczymy naszą drużynę po raz pierwszy w nowym sezonie na świnoujskim stadionie. Przeciwnik też zupełnie nowy, z mało komu znanej miejscowości, w gminie Manowo w powiecie koszalińskim.

Wręcz egzotyczny. Nazywa się Zefir Wyszewo i to on będzie stawiał czoła Flocie w meczu, który rozpocznie się 14 sierpnia 2021, o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu.

Jest to rywal o którym wiemy bardzo mało, prawie nic. Wiemy, że ukończył poprzedni sezon z takim samym dorobkiem punktowym co Iskra Białogard, w bezpośrednich meczach oba zespoły wygrały po 1 meczu i 1 raz był remis, ale Zefir strzelił o 2 bramki więcej niż vice versa, stąd to on gra teraz w IV lidze.

Na inaugurację, jak zazwyczaj beniaminkowie, grał u siebie – z Darłovią Darłowo i zremisował 2-2. Do przerwy jednak przegrywał 0-2 a wyrównującą bramkę strzelił w czasie doliczonym.

Zatem, zawziętości i kondycji na pewno mu nie brakuje. Plasuje go to na razie na pozycjach 8-11 (takim samym wynikiem zakończyło spotkanie Pogoni Połczyn-Zdrój z Białymi Sądów).

Wyróżnił się za to 1 zawodnik (Adrian Szatkowski), który strzelił obie bramki dla Zefira i z pewnością to na niego trzeba będzie szczególnie uważać.

A co w naszym zespole? Zaczął jak wiemy bardzo obiecująco, ale niestety wciąż jest mocno osłabiony. W meczu z Zefirem na pewno nie będziemy mogli liczyć na Pawła Iskrę, Błażeja Jezierskiego, Krystiana Pedę, Adama Wiejkucia i Dominika Winkla.

Ale z tej piątki w Goleniowie grał tylko Jezierski i to tylko przez 53 minuty, a jednak koledzy poradzili sobie, więc trzeba ufać, że poradzą sobie i tym razem.

Byle tylko przestała działać klątwa własnego boiska, która tak dokuczała nam w III lidze. No i przede wszystkim, żeby nie było szóstej kontuzji.