Świnoujście. MKS Flota. Puchar Polski W poniedziałek do Skolwina

logo Flota małyŚwinoujście. MKS Flota. Puchar Polski W poniedziałek do Skolwina.

Jak było do przewidzenia III-ligowy Świt Szczecin nie miał dziś większych problemów z pokonaniem w Niechorzu grającego w klasie okręgowej Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

Spotkanie zakończyło się wygraną szczecinian 4-1 (1-0), a dla gospodarzy honorowego gola zdobył przy stanie 0-4 niedawny piłkarz Floty Aleks Poskart.

Trzy bramki dla Świtu zdobył Paweł Krawiec, jedną Adam Ładziak. Tym samym w ćwierćfinale dojdzie w poniedziałek o godzinie 18:30 w Szczecinie-Skolwinie, przy ul. Stołczyńskiej, do spotkania Świtu z Flotą.

Zadanie jest bardzo trudne. Trafił się nam bowiem hierarchicznie najmocniejszy rywal z możliwych. To przecież wicemistrz III ligi, który wiosną jako jedyny deptał po piętach Raduni Stężyca i ostatecznie uplasował się o 6 punktów za nią, a o 5 wyprzedził Polonię Środa Wielkopolska.

Zdobył 81 punktów i różnicę bramek 75-28. Najskuteczniejszym strzelcem Świtu okazał się Szymon Kapelusz (14 goli), drugim Adam Nagórski (12) a tuż za nim zdobywcy bramek w dzisiejszym meczu – Paweł Krawiec (11) i Adam Ładziak (10) oraz Shuma Nagamatsu (także 10).

Jak więc widać indywidualnie Świt też ma kim postraszyć. Z drużyną Świtu spotkaliśmy się w lidze 18 października 2020 w Szczecinie i przegraliśmy 0-2 po bramkach Nagórskiego i Kapelusza.

Do kolejnego spotkania doszło 13 grudnia 2020, także w Szczecinie, tyle że przy ul. Pomarańczowej, i wówczas padł remis 3-3. Flota obejmowała dwukrotnie prowadzenie po strzałach Konrada Prawuckiego i Krystiana Pedy, a na 3-3 wyrównał Łukasz Kopeć; bramki dla Świtu zdobyli Maciej Wyganowski, Szymon Kapelusz i Kacper Wojdak. Był też mecz o Puchar Polski, 08 maja 2019 w Świnoujściu, ale jego wynik chcielibyśmy jak najprędzej zapomnieć (0-7).

Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i teraz tak źle być nie powinno, choć zdecydowanym faworytem wciąż jest Świt.

To jest już II etap rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. W odróżnieniu od etapu I zmieni się nazwa szczebli (nie będzie to już VII runda lecz ćwierćfinał), zespoły z regionu szczecińskiego i koszalińskiego grać będą już w jednym koszu oraz w razie remisu po 90 minutach nastąpi dogrywka 2 razy po 15 minut i dopiero gdy ona nie wyłoni zwycięzcy – rzuty karne.

Zwycięzca poniedziałkowego meczu Świt – Flota spotka się w czwartek u siebie z Kotwicą Kołobrzeg, która spotkanie ćwierćfinałowe z Darłovią w Darłowie rozegrała już dziś i wygrała 1-0.