Świnoujście. MKS Flota. Walkowera nie będzie

logo Flota małyŚwinoujście. MKS Flota. Walkowera nie będzie.

Dziś około południa obiegła internet wieść, jakoby sobotni mecz Flota – Jarota miał zostać zweryfikowany jako walkower 0-3 na korzyść drużyny z Jarocina.

Powoływano się przy tym na komunikat ze strony Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, jakoby we Flocie od 81 minuty miało brakować młodzieżowca (Dawida Adamskiego zastąpił Dmytro Szewczuk).

Śpieszymy z wyjaśnieniem, że zarzut był bezpodstawny, bowiem w 81 minucie w zespole Floty było na boisku 3 młodzieżowców (Kołat, Wawrzyniak, Adamski), a regulamin nakazuje obecność przez cały mecz co najmniej dwóch.

Zmiana Dawida na Dimę była więc jak najbardziej dopuszczalna. Skąd więc zamieszanie? Prawdopodobnie pomylono Kopcia (za którego wszedł po przerwie Wawrzyniak) z Kołatem, który grał cały mecz.

Sytuację wyjaśniono i w tej chwili w Komunikacie Komisji ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej takiej informacji nie ma.

Ewentualny walkower nie miałby i tak wpływu na kolejność drużyn w końcowej tabeli (Jarota zostałby na 12. miejscu a Flota na 15.) ale w sieci pojawiło się już dużo złośliwych komentarzy pod adresem naszego klubu. Podkreślamy więc z całą mocą: wszystko jest w porządku, żadnego walkowera nie będzie.