logo Flota małyŚwinoujście. Zgodnie z planem i bez problemu Jeziorak Szczecin – Flota 1-5 (0-1). Wyniki VI rundy Pucharu Polski.

Flota: Łukasz Gądek, Błażej Jezierski, Dmytro Szewczuk, Michał Stasiak (46 Adam Wiejkuć), Marcin Wawrzyniak, Mariusz Helt, Grzegorz Tarasewicz (46 Łukasz Kopeć), Konrad Prawucki (46 Mariusz Bedliński), Jakub Kuzio (55 Paweł Iskra), Patryk Harkot (55 Krystian Peda), Damian Staniszewski.

Nie grali: Dominik Kalinowski, Adrian Kołat.
Trener: Marcin Adamski.

Jeziorak: Radosław Rutyna, Aleksander Lis (62 Kamil Mądry), Sebastian Szych (88 Janusz Kruszyński), Patryk Gawiński, Adrian Chodorowski, Michał Kochanowski, Mateusz Chlibyk (80 Daniel Gruszczyński), Dawid Kapczyński, Jacek Chodorowski, Rafał Komar (79 Jarosław Koksa), Daniel Mokrzycki.

Nie grali: Wiktor Ptak, Aleksander Zboralski, Szymon Bednarek.
Trener: Maciej Majewski.
Kierownik drużyny: Andrzej Stańczyk.

Flota: Stasiak (42), Wawrzyniak (63).
Jeziorak: nie było.

Sędziowali: Daniel Kwiecień, Marek Bielanin, Michał Maćkowski.

Widzów: 100.

Ten mecz pokazał jak wielka przepaść dzieli III ligę od klasy okręgowej. Graliśmy dziś z liderem, a właściwie już mistrzem, okręgówki a co za tym idzie beniaminkiem IV ligi na przyszły sezon.

Różnica klas była bardzo widoczna i wynik w żadnym wypadku nie jest zbyt niski, choć trzeba było na niego długo pracować. Nie mniej z obrazu gry nie było ani przez chwilę wątpliwości kto tu gra o 2 klasy wyżej.

Ale trzeba oddać też gospodarzom sprawiedliwość, że to oni byli bliżsi strzelenia pierwszego gola. W 11 minucie po szybkiej kontrze zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił Jezierski. Dla odmiany minutę później, po strzale Harkota, piłkę z linii bramkowej wybił A. Chodorowski.

To samo powtórzył ten piłkarz Jezioraka w 40, gdy piłkę po przejściu bramkarza do bramki skierował Tarasewicz. Ale dużo wcześniej, bo już w 14 minucie, do centry Prawuckiego z prawej strony dołożył nogę Staniszewski i Flota objęła prowadzenie. W 36 Staniszewski trafił w poprzeczkę, a ani Harkotowi, ani Prawuckiemu, nie udało się piłki dobić.

W 53 minucie gospodarze niespodziewanie wyrównali. Podanie J. Chodorowskiego z boku boiska strzałem w długi słupek wykorzystał Gawiński. Gospodarze dostali wiatru w żagle i przez chwilę toczyli w miarę wyrównany pojedynek.

Trwało to jednak tylko do 66 minuty, kiedy Iskra z podania Wawrzyniaka głową wyprowadził Flotę ponownie na prowadzenie.

W 73 Kopeć strzałem z 15 metrów z podania Staniszewskiego zdobył trzeciego gola, a 3 minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Staniszewski przy współpracy z Pedą i Kopciem. Wynik ustalił w ostatniej minucie Peda wślizgiem z podania Staniszewskiego.

Skrót z meczu Jeziorak Szczecin 1 - 5 ( 0 - 1 ) Flota Świnoujście

Flota grała w tym meczu podstawową osiemnastką, tyle tylko, że tym razem większe szanse dostali rezerwowi. Dominik Kalinowski i Adrian Kołat przesiedzieli cały mecz na ławce, Iskra wszedł na boisko w 55 minucie, cały mecz rozegrali Staniszewski i Jezierski, a Harkot i Kuzio wyszli w podstawowym składzie. W zespole Jezioraka wystąpił były zawodnik Floty Rafał Komar.

Tym sposobem Flota dotarła do VII pucharu szczecińskiego. Tam stawką będzie już ćwierćfinał ZZPN. Do rozegrania zostały jeszcze 4 rundy (!).