Site icon Tu Świnoujście

Zachodniopomorskie. Burmistrz Myśliborza dołącza do Polski 2050

Burmistrz Myśliborza dołącza do Polski 2050.

https://www.facebook.com/Polska2050ZP/Zachodniopomorskie. Burmistrz Myśliborza dołącza do Polski 2050.

Piotr Sobolewski, burmistrz Myśliborza, dołącza do Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska przedstawia odpowiedzialnych za budowę struktur politycznych w woj. zachodniopomorskim

Dzisiaj o godz. 11.00 pod myśliborskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa Ruchu Polska 2050, podczas której Paulina Hennig-Kloska, posłanka Polski 2050 oficjalnie włączyła Piotra Sobolewskiego, burmistrza Myśliborza do zachodniopomorskich struktur ruchu.

Burmistrz Myśliborza dołącza do Polski 2050.

Konferencja była również okazją do oficjalnego przedstawienia odpowiedzialnych za budowę struktur politycznych w woj. zachodniopomorskim.

Będą to: Agnieszka Kosińska, liderka wojewódzka Stowarzyszenia Polska 2050, Grzegorz Ufniarz, wieloletni samorządowiec i przewodniczący Rady Miejskiej w Policach, Przemysław Łonyszyn, doktor geografii, aktywista społeczny i samorządowy, Justyna Śmidecka, m.in. wiceprezeska Fundacji „Zdążyć z Miłością” oraz Paweł Breszka, lider powiatu sławieńskiego w Stowarzyszeniu Polska 2050 oraz radny w Darłowie.

Burmistrz Myśliborza dołącza do Polski 2050.

“Myślibórz to przykład dobrego gospodarowania, miasto z tytułem burmistrza roku w 2020 roku, a sam Myślibórz został nagrodzony jako gmina roku. (…) To też przykład dobrego wykorzystywania środków europejskich, rozwiązywania lokalnych problemów, jak np. obwodnicy, o którą walczono od lat 70. i którą wreszcie sfinansowano ze środków gminy, w co również przyczynił się Piotr Sobolewski. Trudno nie przytoczyć tych sukcesów. Zatem to szczególny powód do dumy, że Piotr dołącza do Polski 2050. Będzie wzmocnieniem dla Ruchu i jego zachodniopomorskiego oddziału.” – rozpoczęła Paulina Hennig-Kloska.

“Cieszę się podwójnie, bo stoję w gronie przyjaciół Szymona Hołowni i jego struktur w naszym województwie. Samorządowcy patrzą problemom prosto w oczy, należy szybko i precyzyjnie rozwiązywać problemy, z czym wiąże się także duża odpowiedzialność. To też łączy nas z ruchem Polska 2050. Jest to także tzw. podtrzymywanie relacji, oddolna sprawczość i wiara w działanie dla zmiany. Dlatego chcę w nim uczestniczyć. Aktywność wolontariacka jest mi równie bliska. Co ważne, struktura ruchu dzieli się na tzw. części – “głowę” – zaplecze intelektualne , które stanowią Strategie 2050, “serce” – działanie społeczne i “ręce”, których sprawczość chcemy wypracować. Polska 2050 to także wolność w wyrażaniu myśli, różnorodność, która nie jest zagrożeniem. Cieszę się, bo mogę dołączyć do grupy przyjaciół, nasze relacje są oparte na zaufaniu. To jest dla mnie niezmiernie ważne i zapraszam do współpracy w Myśliborzu oraz w regionie tych, którym również bliskie są te wartości” – powiedział burmistrz Piotr Sobolewski.

“Tak chcemy budować Polskę 2050. na tzw. Polsce gminnej. Stąd zależy nam na obecności dobrych samorządowców w Ruchu” – dodała Hennig-Kloska.

Wśród “piątki” znaleźli się również Justyna Śmidecka oraz Paweł Breszka, którzy będą reprezentować w ruchu okręg koszaliński. Śmidecka była m.in. pomysłodawczynią tzw. “żółtych trampek Szymona” z kampanii wyborczej Hołowni, które otrzymał od wolontariuszy w Koszalinie i które zostały wystawione na aukcję charytatywną na 29. Finał WOŚP i zlicytowane na kwotę ponad 10 000 zł.

Z Polską 2050 aktywnie współpracuje już 143 przedstawicieli samorządów w całym kraju. Są wśród nich radni, burmistrzowie i prezydenci miast działający wspólnie w programie Partnerstwo na rzecz samorządu otwartego koordynowanego przez Macieja Żywno, radnego wojewódzkiego i byłego wojewodę podlaskiego.

Ruch Polska 2050 to prawie 24 tysiące zarejestrowanych wolontariuszy, w samym tylko Stowarzyszeniu Polska 2050 jest już ponad 1587 aktywnych członków. W kraju powołano 46 kół powiatowych Stowarzyszenia. Obecnie Polska 2050 powołuje struktury polityczne we wszystkich 380 powiatach.

Nagranie z konferencji dostępne tutaj: https://www.facebook.com/Polska2050ZP/posts/308796367371216

Notki biograficzne:

Piotr Sobolewski – Burmistrz Myśliborza. Z wykształcenia filolog, doktorant na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na Wydziale Finansów i Zarządzania w zakresie studiów menedżerskich MBA, studia podyplomowe na kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą.

W samorządzie od 15 lat. Miastem kieruje drugą kadencję. Od 2005 roku współpracuje z dwutygodnikiem „Myśliborskie Wieści” i kwartalnikiem „Z Biegiem Myśli”, w 2007 roku zakłada i redaguje tygodnik „Kurier Myśliborski”, w latach 2012-2015 publikuje na łamach „Gazety Myśliborskiej”.

Nawiązuje również współpracę z Radiem Plus oraz Telewizją Regionalną TVB24. W listopadzie 2014 jako kandydat bezpartyjny zostaje wybrany w wyborów samorządowych na urząd Burmistrza Myśliborza. W 2018 roku zostaje wybrany na drugą kadencję.

W 2019 roku Piotr Sobolewski zostaje nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii: Samorządowiec przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi organizowanej przez Centrum Inteligentnego Rozwoju w Tychach.

Zdobywa nominację do nagrody specjalnej: Burmistrz 30-lecia polskiej transformacji w ramach jubileuszowego Ogólnopolskiego Plebiscytu Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP organizowanego przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl.

Agnieszka Kosińska – Socjolożka, pracowała w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta oraz Pomorskiej Akademii Medycznej. Absolwentka Wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Była współzałożycielką Młodzieżowej Rady Miasta i Ogólnopolskiej Rady Samorządów Uczniowskich. Do czasu pandemii wolontariuszka w szczecińskim hospicjum, a od dwóch lat działa przy tzw. „Zupie dla Ubogich”.

Od początku kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni jako liderka wojewódzka w woj. zachodniopomorskim.

Justyna Śmidecka – ur. w Rymaniu. Studia magisterskie na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Ekonomii. Od 2006 roku prowadzi firmę zajmującą doradztwem personalnym oraz szkoleniami w różnym zakresie. Aktywistka społeczna.

Zorganizowała i poprowadziła XII i XIII edycję projektu Szlachetna Paczka w mieście i rejonie. Wiceprezeska Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Fundacja działa na rzecz rodziny, macierzyństwa, wspomaga samotne matki, również te walczące o zdrowie swoich ciężko chorych dzieci, wspomaga również seniorów, podejmując współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Koszalinie oraz inne akcje na rzecz osób starszych.

Przemysław Łonyszyn – doktor geografii, magister socjologii, naukowo zajmuje się rozwojem miast; ekspert Instytutu Studiów Regionalnych w Szczecinie, ekspert Instytutu Strategie 2050 w woj. zachodniopomorskim, autor wideobloga „Okiem Doktora”.

Dziennikarz i publicysta. Pracownik TVP oddział Szczecin w połowie pierwszej dekady XXI wieku, przez kilka lat redaktor w sportowych portalach internetowych. Wcześniej przez 8 lat działał jako dziennikarz lokalnej gazety „Klif”. Aktywista społeczny i samorządowy.

Przez 4 lata prowadził portal internetowy widoki.info zaangażowany w odsłanianie nieprawidłowości w działaniach ówczesnego wójta gminy Rewal – obecnie odpowiadającego przed sądem za wspomniane nieprawidłowości.

Przez kilka lat pracownik Centrum Informacji Promocji i Rekreacji Gminy Rewal oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Członek sztabu wyborczego Konstantego Tomasza Oświęcimskiego w latach 2007 i 2011.

Współkoordynator kampanii wyborczej powiatowego KWW Idziemy Razem w roku 2014. Konsultant posła (wówczas senatora) Grzegorza Napieralskiego w kilku projektach, m.in. dotyczącym budowy drogi ekspresowej S10. Nie był członkiem żadnej partii politycznej.

W ramach Polska 2050: od lipca 2020, koordynator ds. mediów, współprowadzący live’ów „live2050” i „proLog” publikowanych na fanpage’u Polska 2050 Zachodniopomorskie.

Paweł Breszka – Studia na kierunku Zarządzanie Administracją Publiczną i Organizacjami Pozarządowymi – licencjat. Przedsiębiorca branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Skupił się na pracy w Zarządzie Osiedla Darłówko (turystyczna część miasta Darłowo). W 2014 roku wystartował w lokalnych wyborach samorządowych. Otrzymał w swoim okręgu 203 głosy, najwięcej spośród pozostałych 14 radnych.

Od razu stworzył portal Samorządowe Darłowo, promujący miasto Darłowo i dzielnicę Darłówko od momentu założenia cieszy się dużym powodzeniem w wielu rejonach Polski. W związku z tą działalnością wyróżniony tak zwanym Laurem Starosty Powiatu Sławieńskiego.

Wybory do Rady Miasta w 2018 wygrał z rekordowym w skali Darłowa poparciem 306 głosów. Od wielu lat on sam i firma rodzinna są sponsorami wielu miejscowych imprez o charakterze kulturalnym i rekreacyjno – sportowym. Sam uczestniczy w wielu eventach biegowych. Nigdy, jak dotąd, nie był członkiem żadnej partii politycznej.

Grzegorz Ufniarz – Ukończył studia na kierunku Politologia na Uniwersytecie Szczecińskim, a także studia podyplomowe – Zarządzanie Projektami Unijnymi w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Prawo Administracyjne i Samorządowe na Uniwersytecie Szczecińskim.

Od 2002 roku pracuje w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, najpierw jako dyspozytor, potem na innych stanowiskach. Obecnie jest kierownikiem działu przewozów. Radnym Rady Miejskiej jest od 2002 roku.

W wyborach samorządowych kandydował z ramienia Wspólnoty Samorządowej GRYF. W roku 2014 w wyborach samorządowych uzyskał najlepszy procentowy wynik w mieście Police, głosowało na niego 331 wyborców, co dało wynik niemal 65% głosów w moim okręgu.

W Radzie Miejskiej przewodniczył Komisji Budżetu i Finansów Gminnych. W wyborach samorządowych w roku 2018 uzyskał poparcie 641 wyborców i ponownie zostałem radnym. W wyniku głosowania Rady Miejskiej zostałem wybrany Przewodniczącym Rady Miejskiej.

Ma na swoim koncie starty w wyborach parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego. Pozostaje radnym niezależnym oraz współtworzę Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni w Powiecie Polickim. Prowadzi własną stronę: https://grzegorzufniarz.pl/

Przemysław Łonyszyn

koordynator ds. mediów lokalnych      w woj. zachodniopomorskim

STOWARZYSZENIE POLSKA 2050

Exit mobile version