logo Flota małyŚwinoujście. Bramka debiutanta i kołyska dla Franciszka. Unia Dolice – Flota 0-5 (0-1). Witaj Franciszku.

Flota: Łukasz Gądek, Marcin Wawrzyniak (46 Adrian Kołat), Adam Wiejkuć (75 Mariusz Bedliński), Mariusz Helt, Błażej Jezierski, Jarosław Jóźwiak, Dawid Adamski, Krystian Peda (75 Łukasz Kopeć), Jakub Kuzio, Roman Dziuba (64 Jakub Ścirka), Patryk Harkot (75 Grzegorz Tarasewicz).

Nie grał: Daniel Kusztan.
Trenerzy: Łukasz Borger, Jarosław Jóźwiak.

Unia: Robert Klimaszewski, Paweł Graban, Mariusz Madejski, Maksym Sapon, Alan Kwiatkowski, Przemysław Białek, Kacper Wójcik (67 Dominik Górecki), Kamil Pieszko, Emil Kwiatkowski (56 Kacper Pluta), Otari Giorgobiani, Dominik Kuś.

Nie grali: Dawid Piechocki, Adrian Gogołkiewicz.
Trener: Dawid Piechocki.
Kierownik drużyny: Jan Siwiaszczyk.

Żółte kartki: nie było.

Sędziowali: Jakub Cymerman, Michał Maćkowski, Filip Pluta.

Widzów: bez publiczności.

Drużyna Floty pewnie przeszła dziś do VI rundy Pucharu Polski ZZPN, pokonując w Dolicach miejscową Unię 5-0. Wynik zaskoczeniem nie jest, drużyny dzielą przecież 2 klasy rozgrywkowe i dziesiątki drużyn w hierarchii, ale przyznać trzeba, że dopóki starczyło sił gospodarze wyglądali całkiem nieźle i do przerwy przegrywali tylko 0-1, po bramce Kuzio z rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym Pieszki.

Po przerwie worek z bramkami jednak pękł, a konkretnie w 69 minucie po strzale pod poprzeczkę Ścirki. Był to pierwszy występ tego zawodnika w pierwszym zespole seniorów Floty, a zdobył go po 5 minutach od wejścia na boisko.

Gratulujemy! Po tym zdarzeniu zawodnicy odtańczyli za linią końcową kołyskę dla Mariusza Helta, któremu dziś urodził się syn Franciszek.

Cztery minuty później było już 4-0 dla Floty; najpierw Wiejkuć dobił strzał Pedy, a następnie Klimaszewskiego pokonał Harkot strzałem z głowy w długi słupek. Wynik ustalił w 79 minucie Kopeć po szarży Kuzio i przedłużeniu przez Tarasewicza.

Skrót z meczu ZZPN Puchar Polski Unia Dolice 0 - 5 ( 0 - 1 ) Flota Świnoujście

Witaj Franciszku

Mecz w Dolicach był w szczególnym dniu dla Mariusza Helta, albowiem rano urodził mu się synek Franciszek. W chwili porodu ważył 3880 g i mierzył 55 cm. Jest drugim synem Mariusza i Patrycji, jego starszy brat Janek ma 4 lata.

Serdecznie gratulujemy szczęśliwym rodzicom dorodnego potomka i życzymy dużo pociechy, w szczególności aby się zdrowo chował.