Nowy przeciwnik w Świnoujściu

logo Flota małyNowy przeciwnik w Świnoujściu.

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 zespół Floty, po prawie miesięcznej przerwie, wystąpi wreszcie przed własną publiczności.

Rywal będzie tym razem zupełnie nieznany, bowiem z klubem tym spotkamy się po raz pierwszy.

To kolejny przedstawiciel woj. pomorskiego, powstały w roku 1995 Gminny Klub Sportowy Przodkowo.

Klub ten – podobnie jak Flota – jest beniaminkiem III ligi, ale w ostatnich latach nabrał już trochę III-ligowego doświadczenia. Pojawił się na tym poziomie sześć lat temu, od tego czasu zaliczył dwuletnią przerwę w latach 2018-20.

Najlepszy w historii Przodkowa był sezon 2015/16, w którym drużyna zajęła drugą pozycją ze stratą zaledwie 1 punktu do Vinety Wolin, która jak pamiętamy wywalczyła wówczas prawo gry w barażach o II ligę.

W tymże roku 2016 nastąpiło zmniejszenie III ligi do 2 grup, ale w kolejnym sezonie GKS wciąż był znaczącą drużyną i zajął szóstą pozycję. Spadek nastąpił w roku 2018, by po 2 latach powrócić w szeregi trzecioligowców.

Obecnie przodkowianie plasują się na 12. pozycji. Zdobyli dotąd o 1 punkt więcej od Floty, ale mają dodatnią różnicę bramek 14-12.

Przegrali tylko 2 mecze u siebie po 1-2 ze Świtem Szczecin i Nielbą Wągrowiec, na wyjazdach są do tej pory niepokonani.

Wygrali 3-1 w Koszalinie z Gwardią oraz remisowali po 2-2 z Kotwicą w Kołobrzegu i Gryfem w Wejherowie. Drugi wygrany przez nich mecz to 4-2 u siebie z Unią Swarzędz.

Najwięcej bramek (4) strzelił Michał Szałek, brat 3 innych znanych w naszym regionie piłkarzy zaczynających kariery w Policach, w tym grającego w 2013 roku we Flocie Mateusza.

Jest też obcokrajowiec – wywodzący się z Ghany 28-letni Joseph Amoah.