Site icon Tu Świnoujście

Świnoujście. Kurtyna w dół. Piłkarski rok 2019 dobiega końca

MKS Flota

logo Flota małyŚwinoujście. Kurtyna w dół. Piłkarski rok 2019 dobiega końca.

W miniony weekend, po zakończeniu rozgrywek ligowych kurtyna opadła do połowy. Ale została jeszcze jedna odsłona.

Dla Floty i innych IV~ oraz III-ligowców oznacza ona wejście w nowy cykl rozgrywek – Puchar Polski ZZPN. Nasz zespół na inaugurację pucharu i jednocześnie zakończenie roku rozegra w sobotę, 30 listopada 2019 r. o godzinie 13:00, wyjazdowe spotkanie z Masovią Maszewo.

Będzie to czwarta runda Pucharu Polski ZZPN sezonu 2019/20. Oznacza to, że zespoły z niższych klas mają już poza sobą dwa do trzech spotkań.

Nasz sobotni rywal gra od I rundy (od II grają zespoły klasy okręgowej) ale rozegrał dotąd tylko dwa mecze. Spotkanie III rundy z Orłem Łożnica Masovia wygrała walkowerem z powodu wycofania się przeciwnika z rozgrywek.

Na boisku Masovia pokonała 14-1 outsidera klasy A gr. IV Podlesie Sowno (nie mylić z Sowianką z innej miejscowości o tej samej nazwie) oraz również A-klasową, tyle że grającą w gr. III, Hanzą Goleniów 3-2.

W poprzednim sezonie Masovia została wyeliminowana w IV rundzie przez IV-ligowy Gryf Kamień Pomorski, natomiast Flota dotarła do ćwierćfinału (VII runda), gdzie uległa III-ligowemu Świtowi Szczecin.

Masovia i Flota spotkały się ze sobą w niższej klasie okręgowej w sezonie 2016/17. Jesienią w Maszewie był remis 3-3, na wiosnę w Świnoujściu wygrała Flota 9-1.

Dziś zespoły te dzieli różnica 2 klas rozgrywkowych. Masovia gra w grupie II klasy A, gdzie na dziś zajmuje piątą pozycję ze stratą 11 punktów do prowadzącego w tabeli Dębu Dębice.

Jak wiadomo na tym poziomie nie ma rewanżów, więc każde spotkanie musi wyłonić zwycięzcę, a jeśli zakończy się remisem zdecyduje strzelanie rzutów karnych. Dogrywki będą dopiero od ćwierćfinału, czyli dopiero za 3 rundy.