Świnoujście. Podtrzymać pasmo zwycięstw

logo Flota małyŚwinoujście. Podtrzymać pasmo zwycięstw.

To był przepiękny weekend. Trzy drużyny naszego klubu grały ligowe mecze i wszystkie wygrały przekonująco, strzelając w nich łącznie 26 bramek.

Przypomnijmy, że najpierw młodsi trampkarze Piotra Wysockiego w rozgrywkach wojewódzkiej ligi, mimo iż do przerwy przegrywali 1-2, pokonali mocny zespół Gwardii Koszalin 5-2.

Juniorzy młodsi Marcina Adamskiego rozgromili 12-2 z Energetyka Gryfino i oczywiście seniorzy zrównali z ziemią doświadczony i bynajmniej nie myślący o wycofaniu z rozgrywek Olimp Gościno 9-0.

Wszystkie te zespoły są liderami swoich klas! Są więc powody do zadowolenia i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

Pierwszy zespół jedzie do Goleniowa. Przed rozpoczęciem sezonu uważaliśmy, że jedno z najpoważniejszych wyzwań tej rundy czeka nas już w pierwszej kolejce, ale wyniki Vinety Wolin w następnych meczach (5 kolejek za nami i drużyna ta wciąż nie wygrała meczu) zweryfikowały ten pogląd.

Wszystko wskazuje na to, że jeden z najpoważniejszych testów czeka nas właśnie teraz. I to na wyjeździe!

Z Iną Goleniów spotykaliśmy się w IV lidze w sezonie 2006/07. Wygraliśmy 2-1 w Goleniowie i 5-0 w Świnoujściu. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, Ina (podobnie jak Gryf Kamień) do dziś gra w tej samej lidze, ani razu nie awansując i nie spadając.

Od 2015 roku zawsze w górnej połowie tabeli, w ostatnich dwóch sezonach na pozycji piątej. Ma opinię zespołu niebezpiecznego dla faworytów. Aktualnie jest trzecia, ustępuje Hutnikowi Szczecin różnicą bramek.

Z pięciu meczów wygrała cztery: u siebie 4-1 z Gryfem Kamień i 2-1 z Orłem Wałcz (tydzień temu), na wyjazdach po 3-0 z Regą Trzebiatów i Olimpem Gościno. Jedynej porażki (0-1) doznała u siebie z Lechem Czaplinek. Gdyby ten mecz wygrała, byłaby teraz liderem.

Ale i wyniki Floty budzą przecież szacunek. Jedyna punktowa strata, to pechowy remis 2-2 w Kamieniu po starcie bramki w 90+3 minucie i wcześniejszym prowadzeniu 2-0. Spotkanie Ina – Flota zapowiada się zatem bardzo atrakcyjnie a rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 16:00 w Goleniowie.

Juniorzy młodsi także zagrają w niedzielę (godz. 11) na wyjeździe, w Pyrzycach z Sokołem. Będzie to mecz na szczycie, bowiem Sokół również wygrał obydwa mecze i zajmuje drugą pozycję w tabeli, właśnie za Flotą.

Jako jedyni w Świnoujściu (w sobotę o 11, płyta główna) wystąpią trampkarze młodsi. I oni również rozegrają mecz na szczycie! Z wiceliderem Unią Białogard.

Do rozgrywek przystąpią także trampkarze starsi. Oni wyjdą na boisko jako pierwsi, bo już w piątek o 18:00 spotkają się w Trzebiatowie z Regą.

WEEKENDOWY TURNIEJ: FLOTA Świnoujście