Świnoujście. Prowadzenie 2-0 to jeszcze nie zwycięstwo Gryf Kamień Pomorski - Flota 2-2 (0-1).

logo Flota małyŚwinoujście. Prowadzenie 2-0 to jeszcze nie zwycięstwo Gryf Kamień Pomorski – Flota 2-2 (0-1).

Flota: Alan Wesołowski, Michał Stasiak, Maksym Oliinyk, Dmytro Szewczuk, Marek Niewiada, Patryk Harkot, Dawid Adamski, Grzegorz Tarasewicz, Maciej Kraśnicki (87 Mateusz Bątkowski), Damian Staniszewski, Paweł Iskra (85 Dawid Trafalski).

Nie grali: Łukasz Gądek, Marek Hajdukiewicz, Szymon Rogowski, Jonatan Cackowski.
Trener: Jerzy Rot.

Gryf: Filip Daroszewski, Jakub Matysiak, Damian Karczmarski, Szymon Włodarek, Kacper Karman, Kacper Wittbrodt, Maciej Szwech (67 Dawid Roszak), Filip Bałkowski (58 Bartosz Sasin), Norbert Kłoda, Konrad Rosiak (46 Norbert Neumann), Szymon Smerdel.

Nie grali: Ireneusz Benedyczak, Adrian Chodorowski, Alan Dąbrowski, Adrian Wanagiel.
Trener: Szymon Smerdel.
Kierownik drużyny: Adrian Majewski.

Flota: Oliinyk (10, 90+2), Iskra (69), Stasiak (71).
Gryf: Bałkowski (42).

Czerwone kartki:
Sasin (76, za brutalny faul na Tarasewiczu), Oliinyk (90+2 za 2 żółte).

Sędziowali: Łukasz Wilk, Paweł Józefiak, Tomasz Bryła.

Widzów: bez publiczności.

Zdobyliśmy punkt na wyjeździe i nadal jesteśmy niepokonani. Jak na beniaminka niezły wynik i trzeba się z niego cieszyć. Tyle tylko, że ten mecz można było i należało wygrać, tym bardziej że układał się całkiem dobrze.

Pierwsze pół godziny to bezdyskusyjna supremacja Floty, okraszona bramką Adamskiego z ostrego kąta w 7 minucie i strzałem w poprzeczkę Tarasewicza w 19.

W 29 Wesołowski popełnił błąd i zderzył się z Szewczukiem. Paradoksalnie, całe szczęście w tym że trafił na swojego a nie rywala, bo kwalifikowałoby się to do rzutu karnego i czerwonej kartki.

W 52 Tarasewicz z podania Harkota z prawego skrzydła podwyższył na 2-0 i nic złego nie powinno się już przytrafić. Ale się przytrafiło.

W 61 nieporozumienie Wesołowskiego z Niewiadą wykorzystał Włodarek i zdobył kontaktowego gola. Trzy minuty później Neumann z podania Wittbrodta znalazł się sam przed Wesołowskim, ale ten zrehabilitował się za kiks sprzed chwili.

Ponownie popisał się skuteczną interwencją wybijając palcami na róg uderzenie Sasina z wolnego w 72 minucie. W 76 za faul na Tarasewiczu czerwoną kartkę otrzymał Sasin i do 92 minuty graliśmy w przewadze.

Wtedy po raz drugi upomniany został Oliinyk i siły się wyrównały. Dosłownie, bowiem minutę później kolejny błąd defensywy Floty i Neumann z podania Smerdla wyrównał. Więcej szczegółów na dołączonym filmiku.