Świnoujście. Średnia 10 na mecz Wybrzeże Rewalskie – Flota 1-11 (1-7)

logo Flota małyŚwinoujście. Średnia 10 na mecz Wybrzeże Rewalskie – Flota 1-11 (1-7).

Flota: Alan Wesołowski, Dawid Trafalski, Michał Stasiak, Kornel Pflantz, Marek Niewiada, Grzegorz Tarasewicz, Patryk Harkot, Dawid Adamski, Maciej Kraśnicki, Radosław Misztal, Paweł Iskra.

Trener: Jerzy Rot.

Wybrzeże Rewalskie: Szymon Jabłoński (30 Marek Wojciechowski), Paweł Fil, Ryszard Grabowski, Mateusz Kurczak (86 Maciej Maćkowiak), Kamil Kocieniewski, Jakub Błasiński, Tomasz Żoła, Szymon Pawłowski (46 Erwin Cebulak), Jarosław Jarecki, Wojciech Pankiewicz, Szymon Wysocki (55 Oskar Piotrkiwicz).

Trener: Daniel Skok.
Kierownik drużyny: Mariusz Mamiński.

Sędziowali: Rafał Myślicki, Zygmunt Broda, Jerzy Najkowski.

W rozegranych dotąd 3 meczach sparingowych drużyna Floty strzeliła 30 bramek, więc nietrudno obliczyć średnią na mecz. Nie jest to klubowy rekord (w sezonie 2015/16 w A klasie Flota w 2 kolejnych meczach strzeliła 37 bramek, a w następnym dołożyła jeszcze 7), ale przyznać trzeba, że wrażenie robi.

Tym bardziej, że wszyscy przeciwnicy to zespoły klasy okręgowej, a więc tej z której Flota dopiero co wyszła. Teraz nadszedł czas działaczy, pamiętajmy, że zdecydowaną większość bramek strzelili zawodnicy testowani, więc wiele zależy od tego ilu z nich uda się zatrzymać we Flocie. Ale to też nie jest jeszcze zaspokojenie wszystkich potrzeb, ciągle potrzeba bowiem młodzieżowców.

Na początku gospodarze z Rewala prezentowali się całkiem pozytywnie. Jednak każda kolejna bramka coraz bardziej podcinała skrzydła. Tym bardziej, że gdy w 16 minucie zdobyli kontaktowego gola, już po minucie było 3-1, a 9 minut później 6-1.

Ostatecznie – jak w meczu ze Spartą – do przerwy stanęło na siódemce, a w końcowym rozrachunku o jedną bramkę mniej, choć powinno być jeszcze więcej, ale w ostatnich 20 minutach nasi zawodnicy rozluźnili się w sytuacjach podbramkowych i nie byli już tak skuteczni.

Wesołowski dostał okazję dwukrotnego wykazania się po strzałach Kocieniewskiego w 2 ostatnich minutach gry. Na usprawiedliwienie gospodarzy dodajmy, że w ich składzie grało 6 zawodników urodzonych w roku 2002 lub młodszych.