Site icon Tu Świnoujście

Świnoujście. Ostrego strzelania ciąg dalszy Flota – Sparta Gryfice 12-1 (7-1)

Świnoujście. Ostrego strzelania ciąg dalszy Flota - Sparta Gryfice logo

logo Flota małyŚwinoujście. Ostrego strzelania ciąg dalszy Flota – Sparta Gryfice 12-1 (7-1).

Flota: Alan Wesołowski, Michał Stasiak, Marek Niewiada, Dawid Trafalski, Mateusz Bątkowski, Dawid Adamski, Karol Ława, Sebastian Rudnik, Maciej Kraśnicki (46 Patryk Harkot), Damian Staniszewski (46 Kornel Pflantz), Radosław Misztal.

Trener: Jerzy Rot.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Sparta: Sebastian Gwóźdź (46 Mateusz Stalewski), Damian Jaśnikowski, Jakub Wołoch, Wojciech Drzewiecki, Dawid Kujawski, Kamil Bogusz, Marcin Pietrzak, Marcin Kańczucki, Arkadiusz Siedlecki, Marcin Jaroszewicz, Patryk Borowski (15 Łukasz Zakrzewski).

Trener: Marcin Murawski.
Kierownik drużyny: Łukasz Zakrzewski.

Sędziowali: Radosław Zbaracki, Mariusz Beczko, Wiktor Kucharzewski.

Trzeba przyznać, że nie spodziewaliśmy się tak łatwych i wysokich zwycięstw w tych meczach. Po 7-0 z Iskrą Golczewo tuzin piłek wyjęli dziś z siatki bramkarze Sparty Gryfice. I nie mogą narzekać na los, bo okazji było znacznie więcej, w tym dwa trafienia w słupek.

Jedenaście bramek strzelali kandydaci do drużyny, jedną dodał Damian Staniszewski. Hat tricki (choć nie klasyczne) zrobili Maciej Kraśnicki, Sebastian Rudnik i Radosław Misztal, dwie bramki zdobył Karol Ława.

Poza Misztalem w barwach Floty ponownie pokazali się Alan Wesołowski i Kornel Pflantz, poza tym próbowany był Dawid Adamski. Nikt nie zawiódł a skuteczność zmazuje znak zapytania, czy warto o nich zabiegać.

Zaczęło się w 11 minucie, a 7 minut później było już 3-1. Wynik otworzył strzałem zza pola karnego Kraśnicki, ale 2 minuty później nieudana pułapka ofsajdowa spowodowała sytuację sam na sam z Wesołowskim Pietrzaka i padło wyrównanie.

Ale po kolejnych 2 minutach Misztal ograł Gwoździa i skierował piłkę do pustej bramki, a w 18 minucie pięknym strzałem pod poprzeczkę z 15 metrów popisał się Kraśnicki.

Po tym nastąpiło 13 minut przerwy i znów 3 gole co 2 minuty. Najpierw Staniszewski z podania Niewiady trafił z 6 metrów, potem strzałem z bliska na listę wpisał się Rudnik i ponownie w czystej pozycji na 8. metrze znalazł się Kraśnicki. Tuż przed przerwą bramkę głową zdobył ponownie Rudnik.

Po przerwie, zanim padła ósma bramka, Bątkowski trafił z wolnego w słupek, a Wesołowski wygrał sam na sam z Pietrzakiem.

W 54 minucie Misztal po zabawie w polu karnym zdobył gola, a 4 minuty później sam Rudnik trafieniem do pustej bramki podwyższył na 9-1.

W 63 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Stalewskiego na Misztalu, a pewnym egzekutorem okazał się Ława. Ten sam zawodnik 4 minuty później odebrawszy podanie od Rudnika ograł bramkarza i zdobył jedenastego gola.

W 80 minucie Adamski zdjął czysto piłkę wychodzącemu na czystą pozycję Boguszowi. W 82 Misztal trafił w słupek, ale minutę później w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu.